Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

aktuality pro rok 2018


18.02.2018 - Ligový víkend

 
Příští týden se odehrají další utkání nejvyšších soutěží smíšených družstev dospělých. V národní lize dobrušské B družstvo hostí v sobotu 24.února na domácích kurtech průmyslové školy družstva TJ Sokol Polabiny Pardubice a TJ Orlová Lutyně. Tyto týmy budou bojovat o umístění na prvních třech místech prvoligové tabulky skupiny východ. Vítěz potom může nastoupit v baráži o extraligovou soutěž. Zahájení prvního utkání je v 10.00 hodin. Přijďte podpořit domácí hráče.
Dobrušské A družstvo čeká v neděli 25.února od 13.00 hodin poslední utkání základní části extraligové soutěže. Střetne se s družstvem TJ Sokol Klimkovice a utkání se odehraje ve Sport centru v Radonicích u Prahy.

Petr Šváb   18.02.2018 - Kondiční soustředění žáků

Jako každý rok, i letos pořádáme kondiční soustředění. Tentokrát je určeno pro žákovskou kategorii a bude se konat ve dnech 11.-16.srpna na chatě Juráška v Olešnici v Orlických horách. V přiloženém dokumentu najdete o soustředění základní informace.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   07.02.2018 - Vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2017

Ve čtvrtek 25.ledna 2018 se na velkém sále Společenského centra KINA 70 konal slavnostní večer s vyhlášením Nejlepších sportovců Dobrušky za rok 2017. Programem provázel moderátor Honza Dušek. V průběhu večera vystoupila talentovaná zpěvačka Nella Řehořová a taneční soubor ZUŠ. Ocenění nejlepším dobrušským sportovcům předali zástupci vedení města v čele se starostou Petrem Lžíčařem, představitelé dobrušských firem a předsedové sportovních klubů. Mezi odměněnými byly i členky našeho oddílu Veronika Kubečková a Šárka Křížková a extraligové družstvo.
O týden později, přesně v pátek 2.února proběhlo ve velkém sále Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Rychnovska za uplynulý rok. I zde byly odměněny hráčky našeho oddílu, a to dvojice Šárka Křížková s Petrou Hofmanovou.
Všem oceněným gratulujeme.

Petr Šváb   04.02.2018 - Mistrovství ČR dospělých Praha 2018

Hlavní turnaj české badmintonové sezóny již skončil a jsou známi noví nebo staronoví Mistři České republiky. Naši hráči sice žádnou z medailí nepřivezli, ale také úplně nepropadli. Za zmínku stojí například čtvrtfinálové umístění dvojice Šárka Křížková - Petra Hofmanová nebo výsledek Veroniky Kubečkové s Terezou Švábíkovou, kdy Veronika prohrála až ve třísetovém zápasu s výsledkem 21-15, 17-21 a 21-10. Tereza potom v nedělním finále obhájila mistrovský titul ve dvouhře proti českokrumlovské Sabině Milové.
Všem vítězům na mistrovství gratulujeme k vybojování titulu Mistr České republiky a našim hráčům děkujeme za úspěšnou reprezentaci oddílu.

Mistři ČR dospělých 2018
dvouhra mužů: Jan Louda (USK Plzeň)
dvouhra žen: Tereza Švábíková (Badmintonový oddíl Chance a Ridera Sport team)
čtyřhra mužů: Jakub Bitman – Pavel Drančák (Sokol Radotín Meteor Praha)
čtyřhra žen: Alžběta Bášová – Michaela Fuchsová (TJ Montas Hradec Králové)
smíšená čtyřhra: Jakub Bitman – Alžběta Bášová

Výsledky našich hráčů:
dvouhra muži
17.-32. Lukáš Tlustý
dvouhra ženy
9.-16. Veronika Kubečková
čtyřhra mužů
9.-16. Matěj Šváb – Miroslav Skočdopole
čtyřhra žen
5.-8. Petra Hofmanová – Šárka Křížková
9.-16. Kubečková – Veronika Srncová (Sokol Židlochovice)
smíšená čtyřhra
9.-16. Šváb – Ivana Zychová (TJ Astra ZM Praha), Křížková – Petr Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)
17.-32. Kubečková – Jan Srnec (Sokol Židlochovice)

Petr Šváb   29.01.2018 - MČR dospělých 2018

Ve dnech 2.-4.února se v Praze odehraje vrcholný turnaj domácí badmintonové sezóny, a to Mistrovství České republiky. Dobrušský oddíl bude mít i na tomto turnaji své hráčské zastoupení. V soutěžích dvouher budou startovat Veronika Kubečková a Lukáš Tlustý, v párových disciplínách potom Šárka Křížková, Petra Hofmanová, Veronika Kubečková, Matěj Šváb a Miroslav Skočdopole.
Přejeme všem hodně úspěchů.

Petr Šváb   23.01.2018 - Hráčské licence

Upozorňujeme oddílové hráče, že jim byla hromadně prodloužena hráčská licence na rok 2018. V současné době to ale ještě není zaneseno v seznamu hráčů na webu badmintonového svazu.

Petr Šváb   22.01.2018 - Extraliga smíšených družstev

 
K sobotnímu utkání dobrušské A družstvo odjelo do Prahy Vinoře, kde na nás čekal tým Sokol Meteor Radotín Praha, jeden z aspirantů na medailové umístění v soutěži. Tomu také odpovídal průběh jednotlivých zápasů. Výrazněji vzdorovat se nám podařilo pouze ve třech utkáních a to ve dvouhře žen, kde Martina Repiská prohrála ve vyrovnaném zápasu s Airi Mikkelou po setech 22-20 a 21-17. Další dvě utkání se hrály na tři sety. Ondřej Král s Ivo Stoklasem bojovali se zkušenou dvojicí domácích Pavlem Drančákem a Jakubem Bitmanem 21-12, 6-21 a 15-21 a Král s Veronikou Kubečkovou podlehli Drančákovi s Kateřinou Mikelovou 17-21,21-18, 19-21. Celkový výsledek pro nás nelichotivý 0-8.
V nedělním utkání jsme nastoupili v zasněženém Českém Krumlově proti domácímu SKB. V sestavě došlo ke změně, spoléhali jsme na vítězství ve dvouhrách a věřili ve vítězný bod ze čtyřhry. Po párových disciplínách a dvouhře žen nás ale soupeři celkem přesvědčivě přehrávali a za stavu 4-1 pro domácí jsme už nemohli v mužských dvouhrách zaváhat. První náš bod získala Martina Repiská vítězstvím nad Sabinou Milovou. V dalších zápasech si Ivo Stoklas poradil s mladým Tomášem Švejdou 21-13 a 21-15 a Matěj Hliničan s krumlovským Ondřejem Králem 21-17 a 21-17. Nejvíce nám na nervy zahrál náš Ondra Král v zápase s domácím Jiřím Králem. Ve velmi vyrovnaném zápase jsme se ale nakonec radovali my, když Ondra zvítězil 21-23, 21-13 a 23-21. Tím jsme vyrovnali stav na 4-4 a došlo na rozhodující zápas. Ve dvouhře žen v něm nastoupila Veronika Kubečková proti domácí zkušené Hance Milisové. I když Veronika odehrála dobré utkání, na vítězství to nestačilo a hráčka Českého Krumlova tak vybojovala pátý bod.
Za družstvo Dobrušky startovali Martina Repiská, Veronika Kubečková, Ondra Král, Ivo Stoklas, Matěj Hliničan a Martin Vicen.

Petr Šváb   22.01.2018 - 1.národní liga

V sobotu se v tělocvičně dobrušské průmyslové školy odehrálo 3.kolo národní ligy. V prvním utkání dne naše B družstvo nastoupilo proti BK Králův Dvůr. Domácímu družstvu se od počátečních zápasů dařilo, i když průběh utkání nebyl tak jednoznačný jako celkový výsledek 6-2. Pět odehraných zápasů na tři sety vypovídá o vyrovnanosti obou družstev. Body domácích přinesli Lukáš Tlustý, Michal Matějka, Petr Hrnčár-Matějka, Šárka Křížková-Veronika Ostrá, Ondřej Kopřiva-Matěj Šváb a Kopřiva-Křížková. Ve druhém hraném utkání přehrálo družstvo BK Králův Dvůr hráče TJ Slavoj Český Těšín poměrem 5-3. V závěrečném utkání nastoupilo naše družstvo proti Slavoji Český Těšín. I v tomto utkání byli dobrušští hráči úspěšní a vybojovali si vítězství výsledkem 5-3. O body se zasloužili Hrnčár, Tlustý, Matějka, Šváb-Kopřiva a Kopřiva-Křížková. Naše družstvo se po základní části soutěže umístilo na 2.místě tabulky a v nadstavbové části bude bojovat ve skupině o 1.místo.
Gratulujeme.

Petr Šváb   15.01.2018 - 3.kolo ligových soutěží

 
Ve dnech 20.-21.ledna se odehraje další kolo 1.národní ligy a extraligy smíšených družstev. V 1.lize dobrušské B družstvo hraje v sobotu svá utkání na domácí půdě v hale průmyslové školy. Postupně se střetne s týmy BK Králův Dvůr a TJ Slavoj Český Těšín. Začátek prvního utkání byl stanoven na 10 hodin, předpoklad zahájení druhého je v 15 hodin.
V extralize naše A družstvo odjíždí v sobotu do Prahy Vinoře, kde na nás čeká tým Sokol Radotín Meteor Praha A se zahájením utkání v 11 hodin. Po odehrání se přesuneme do Českého Krumlova k nedělním zápasům s domácím družstvem SKB. Utkání začíná odpoledne ve 14 hodin.
Přijďte se v sobotu podívat do průmyslové školy na závodní badminton a zafandit domácím hráčům.

Petr Šváb   14.01.2018 - GPC mladších žáků

V sobotu 13.ledna jsme pořádali oblastní turnaj kategorie U13. Do Dobrušky se sjelo na 40 žáků a žákyň z oddílů východočeské oblasti, aby poměřili své badmintonové dovednosti a ti nejlepší si vybojovali postup na národní turnaj. Náš oddíl reprezentovali Eva Weber a Tobiáš Skočdopole. Lépe se dařilo Evě, která si vybojovala bronzová umístění ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Tobiáš při svém mládí teprve sbíral turnajové zkušenosti. Je jen škoda, že v domácím prostředí nestartovalo více dobrušských hráčů. Myslím, že se turnaj vydařil a že hráči i jejich doprovod odjížděli z Dobrušky spokojeni. Poděkování patří organizátorům a vrchnímu rozhodčímu za bezproblémový průběh turnaje.

Petr Šváb   08.01.2018 - GPC U13

 
V sobotu 13.ledna pořádáme v hale průmyslové školy oblastní turnaj mladších žáků kategorie U13. Zahájení turnaje je v 9.00 hodin.
Přijďte se podívat na začínající mladé badmintonisty.

Petr Šváb   07.01.2018 - Bronz pro Veroniku Kubečkovou

Na MČR juniorů 2017 v Mostu vybojovala Veronika Kubečková bronzovou medaili ve čtyřhře se spoluhráčkou Veronikou Srncovou ze Sokola Židlochovice.
Gratulujeme.

Další umístění:
dvouhra
5.-8. Veronika Kubečková
17.-32. Iveta Strnadová
čtyřhra
3. Kubečková – Veronika Srncová (Sokol Židlochovice)
5.-8. Strnadová – Tereza Weinerová (BK DDM Holice)
smíšená čtyřhra
5.-8. Kubečková – Martin Kural (USK Plzeň)

Petr Šváb   03.01.2018 - MČR juniorů

O nadcházejícím víkendu 6.-7.1.2018 se v Mostu odehraje MČR kategorie staršího dorostu U19. Na mistrovství bude mít zastoupení i náš oddíl Veronikou Kubečkovou a Ivetou Strnadovou. Věříme v zisk medaile a přejeme hráčkám hodně úspěchů.

Petr Šváb   


NAVRCHOLU.cz