Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022

aktuality pro rok 2022


17.01.2022 - 3.kolo 1.ligy – skupina východ

 
V sobotu se odehrálo třetí kolo prvoligových utkání, kterým byla ukončena základní část soutěže. Naše družstvo zajíždělo do Pardubic, kde soutěž uspořádal oddíl TJ Sokol Polabiny Pardubice. Mimo domácího a dobrušského družstva ještě startovaly týmy TJ Orlová Lutyně a Badminton FSpS MU B. V prvním utkání naši hráči nastoupili proti brněnskému družstvu Badminton FSpS. Již od začátku se našim hráčům dařilo a výsledek se pro nás vyvíjel velmi dobře. Smutný moment nastal při dvouhře žen, kdy se naše Veronika Kubečková po dvou vyhraných setech zranila a tím její hráčské působení bohužel skončilo. Celkový výsledek byl nakonec 5:2 pro Dobrušku. Druhé utkání s hráči TJ Orlová Lutyně bylo podstatně vyrovnanější. Největším dramatem byla dvouhra mužů Andrej Antoška – Vojtěch Šelong, kdy až v pátém setu vyhrála slovenská posila našeho týmu Antoška poměrem 12:10. Stejně napínavá byla čtyřhra Šelong, Vachálek s Antoškou a Horákem, která rozhodovala o vítězi utkání. Naši hráči již vedli 2:0 na sety a zdálo se, že je rozhodnuto. Další dva sety ale Antoška s Horákem podcenili a šlo se do rozhodujícího pátého setu. Ten se po horším začátku našim hráčům podařilo vybojovat 11:8 a tím i celé utkání poměrem 4:3. Za dobrušské družstvo nastoupili Matěj Šváb, Ondřej Kopřiva, slovenské posily Andrej Antoška a Jakub Horák, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová a Veronika Jarošová.
Konečná tabulka po základní části:
1.TJ Sokol Dobruška, 17 bodů
2.TJ Sokol Polabiny Pardubice, 14 bodů
3. BaC Kladno, 11 bodů.

V nadstavbové části PLAY-OFF budou první dvě družstva nasazena přímo do semifinále, družstva na třetím až šestém místě budou o semifinále ještě bojovat. Finálová část se odehraje 19. -20.března.
Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu v základní části soutěže, kde neprohráli ani jedno utkání. Veronice přejeme brzké uzdravení a návrat na kurty.

Petr Šváb   17.01.2022 - Víkendové turnaje žáků a dorostu

V sobotu jsme bojovali na více frontách. Kromě ligového áčka sváděli boje i naši žáci a dorostenci.
Na turnaji U15 v Holicích vybojovali prvenství ve čtyřhře dívek Jindřiška Andělová s Adélou Vrzáčkovou!! Adéla přidala ještě stříbro ve dvouhře a bronz v mixu a zkompletovala tak svoji medailovou sbírku. Ve čtyřhře dívek dokázala ještě získat bronz Markéta Kuncová spolu s tréninkovou partnerkou, teprve jedenáctiletou Aničkou Kábrtovou!! GRATULACE!!

Do Prahy na turnaj GP C U19 vyrazil Kryštof Sedláček s Matyášem Slavíkem. pro oba se jednalo o první starty v této kategorii a bylo to znát. Ve dvouhře ani čtyřhře do dalších kol nepostoupili, Matyáš ale zvládl alespoň svůj zápas o pořadí. Pro oba to bylo hlavně o sbírání zkušeností v této kategorii - MAKÁME DÁL!!

A konečně na druhou stranu republiky - do Brna se vydal Lukáš Patzák na turnaj kategorie U17 s označením D. Lukáš si přivezl nejenom body, ale především vítězství ze dvouhry a dvě stříbra z mixu a čtyřhry kluků. GRATULACE!!

Děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v dalších turnajích!!

Václav Drašnar   10.01.2022 - GP C U17 Benátky nad Jizerou

V neděli 9.1.2022 vyrazili naši žáci a junioři na první turnaj nové sezóny. Jako startovací turnaj jsme vybrali GP C U17 v Benátkách nad Jizerou. Naši hráči překvapili, a přivezli medailové umístění v párových disciplínách. Největším překvapením byla finálová účast našich děvčat Adély Vrzáčkové a Jindřišky Andělové, když přes dvě vítězství dokázaly dokráčet až do finále a i přes porážku si odvážejí krásné stříbrné medaile. Bronzem je doplnili hoši, Lukáš Patzák a Matyáš Slavík, důležité je zejména jejich první vítězství nad dvojicí Titěra - Coufal. Ve smíšené čtyřhře se Lukášovi s Adélou podařilo postoupit do čtvrtfinále, Aďa si umístění zopakovala ještě ve dvouhře a stala se tak nejúspěšnější hráčkou naší výpravy. Lukáš, Matyáš ani Jindřiška své zápasy ve dvouhře nevyhrály, ale o motivaci do další části sezóny mají postaráno.

Václav Drašnar   


NAVRCHOLU.cz