Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 15 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023

aktuality pro rok 2023


26.05.2023 - GP B kategorie U17

Ve dnech 3.-4.června pořádá náš oddíl ve sportovní hale u ZŠ Pulická celostátní turnaj mladšího dorost GP B. Po oba dny je zahájení turnaje v 9.00 hodin. Je to zatím největší badmintonová akce organizovaná v nové hale. Přijděte se podívat a podpořit dobrušské hráče.
V přiloženém dokumentu najdete propozice turnaje.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   08.05.2023 - Baráž o extraligu

V sobotu 6.května uspořádal badmintonový klub SKB Český Krumlov baráž o účast v extraligové soutěži smíšených družstev dospělých 2023/24. Baráž se hraje systémem extraligy, to znamená utkání na 7 zápasů, zápas na tři vítězné sety do 11 bodů. Mimo pořádajícího oddílu se ještě baráže účastnily vítězové I.ligy skupiny východ TJ Sokol Dobruška a skupiny západ SK Prosek Praha. V prvním utkání se potkal Český Krumlov s pražským Prosekem. Ve vyrovnaném utkání se štěstí přiklonilo na stranu domácích a krumlovští zvítězili poměrem 4:3. V týmu Českého Krumlova startují úspěšní mezinárodně ostřílení hráči Jaromír Janáček, Tomáš Švejda a Lucie Černá. Ve druhém utkání nastoupili hráči z Dobrušky proti poraženému z prvního utkání, týmu Proseku Praha. Utkání mělo celkem jednoznačný průběh ve prospěch dobrušských s výsledkem 5:1. V posledním rozhodujícím utkání se nakonec střetli hráči Krumlova s Dobruškou. Plného bodového zisku dosáhli slovenské posily v dresu Dobrušky, Andrej Antoška a Jakub Horák. Oba zvítězili ve dvouhrách a spolu ve čtyřhře. Jakubovi se podařilo uhrát důležitý bod, když přehrál domácího Janáčka v pětisetové bitvě poměrem 3:2. Vítězný zápas a další bod také uhrály Sofiia Lavrova s Varvarou Frolovou proti Černé s Hořínkovou. Ve dvouhře se bohužel zranila Sofiia Lavrova, když si špatným došlapem přivodila výron kotníku. Závěrečné utkání a celá baráž skončila vítězstvím dobrušského družstva nad SKB Český Krumlov 4:2.
V družstvu Dobrušky nastoupili Marek Bureš, Ondřej Kopřiva, Matěj Šváb, slovenští hráči Andrej Antoška a Jakub Horák a ukrajinské hráčky Sofiia Lavrova a Varvara Frolova. Všem patří poděkování za mimořádný vynikající výsledek a reprezentaci Dobrušky. Sofii Lavrové přejeme co nejrychlejší uzdravení a návrat na kurty.
Vítězstvím v baráži si dobrušské družstvo vybojovalo účast v nejvyšší soutěži – Extralize smíšených družstev. Naposledy jsme extraligu hráli v sezoně 2017/18. V následujícím ročníku už Dobruška mezi extraligovými týmy nefigurovala. Rozhodnutí vedení oddílu v extraligové soutěži nepokračovat bylo z důvodu zajišťování hráčů s odpovídající výkonností a tím značné finanční náročnosti soutěže. Toto rozhodování nás bude čekat i nyní, kdy je extraligová soutěž ještě více naplněna zahraničními hráči zvučných jmen.

Petr Šváb   16.04.2023 - Turnaj kategorie U11

 
V sobotu 15.dubna uspořádal badmintonový oddíl v Osíku u Litomyšle turnaj pro začínající hráče kategorií U11. Na sbírání zkušeností vyjeli i hráči našeho oddílu Alžběta Michlová a Alex Šereda. Pro Alžbětu to byl první turnaj a seznámení se s turnajovou atmosférou. Při porovnání své výkonnosti se svými vrstevnicemi Alžběta zjistila, na čem je potřeba zapracovat. V konečném pořadí skončila na pěkném pátém místě. Alex již několik turnajů absolvoval a byl rovnocenným soupeřem ostatních chlapců. Po vyrovnaných zápasech nakonec obsadil třetí místo a domů si odvezl hezký pohár. Turnaje se zúčastnilo na dvacet začínajících badmintonistů.
Věřím, že si všichni turnaj užili a hráči načerpali chuť do dalšího tréninku.

Petr Šváb   19.03.2023 - Dobruška vítězí v PLAY-OFF soutěže 1.ligy - skupina východ

 
V sobotu 18.března uspořádal badmintonový oddíl TJ Montas Hradec Králové finálový turnaj družstev 1.ligy východní skupiny. PLAY- OFF se zúčastnilo i dobrušské družstvo, které v tabulce po základní části obsadilo druhé místo. V semifinálovém utkání se naši hráči potkali s týmem pořádajícího oddílu. Při posledním měření sil se družstva rozešla nerozhodným výsledkem 4:4, tak se očekával napínavý souboj. Tentokrát ale naši hráči nedali domácímu družstvu žádné šance a utkání skončilo výrazným rozdílem 5:1. Poslední dva zápasy se už nedohrávaly. V souběžně hraném druhém semifinále se střetl favorit východní skupiny BaC Kladno A s družstvem TJ Orlová Lutyně A. I v tomto utkání ale k žádnému překvapení nedošlo a kladenští zvítězili nad Orlovou jednoznačně 6:0. Součástí kladenského týmu je čtyřčlenná skupina polských hráčů v čele s účastníkem olympijských her v Riu Adrianem Dziolkou.
Ve finále se tedy utkala Dobruška s Kladnem a v souboji o třetí místo domácí Hradec Králové s Orlovou. Dobrušští hráči už od úvodních zápasů ukázali, že nedají soupeři nic zadarmo a podařilo se jim udělat důležité body. Ve čtyřhře naše slovenské posily Andrej Antoška – Jakub Horák po třísetové bitvě porazili Alteru s Dziolkem ve třetím setu poměrem 21:18. Výborný výsledek se také podařil Antoškovi v souboji s Dziolkem ve dvouhře, kdy po setech 19:21, 23:21 a 21:18 zvítězil. Další body k tomu přidaly i naše mladé ukrajinské hráčky Varvara Florová a Sofiia Lavrová. Spolu ve čtyřhře přehrály ve dvou setech Adámkovou s polkou Hankiewicz a Lavrová vyhrála také ve dvou setech nad Adámkovou. Tím skončilo utkání nerozhodným výsledkem 4:4 a došlo dle pravidel soutěže na rozhodující zápas. Po rozhodnutí vedoucích družstev a hlavního rozhodčího jím byla dvouhra žen. Za Dobrušku nastoupila Frolová proti kladenské Hankiewicz. Průběh utkání byl velice vyrovnaný s bouřlivým povzbuzováním na obou stranách, nakonec se šťastnějším výsledkem pro Dobrušku. Frolová vyhrála po setech 21:18 a 21:16 a dobrušské družstvo se stalo opět po 5ti letech vítězem I.ligy východní skupiny. V utkání o třetí místo se lépe vedlo týmu domácího Montasu, který vyhrál nad Orlovou 5:3 a vybojoval bronzové medaile.
Za dobrušské družstvo v průběhu soutěže nastupovali Kopřiva Ondřej, Šváb Matěj, Bureš Marek, Patzák Lukáš, slovenští hráči Antoška Andrej a Horák Jakub, ukrajinské juniorky žijící a trénující v Dobrušce Frolová Varvara, Lavrová Sofiia a Alymová Anastasiia. Vedoucím družstva je Skočdopole Miroslav.
Vítězstvím v I.lize si naše družstvo vybojovalo právo účasti v baráži o nejvyšší českou soutěž Extraligu smíšených družstev, ve které startuje sestupující oddíl z extraligy, kterým momentálně je tým SKB Český Krumlov. Jako třetí družstvo má právo startu v baráži vítěz I.ligy skupiny západ, který ještě není znám.
Závěrem patří poděkovat celému družstvu za dosažený výsledek, reprezentaci oddílu a Dobrušky. Rád bych také poděkoval hrstce věrných fanoušků oddílu, kteří přijeli do Hradce Králové podpořit hráče v jejich boji.

Petr Šváb   01.03.2023 - Nová informační vývěska oddílu

 
Po dlouhé době má náš oddíl novou vývěsku v Opočenské ulici. Děkujeme společnosti KAND s.r.o. Dobruška, že nám na svém pozemku dovolilo vývěsku bezplatně instalovat. Lze si jen přát, aby se oddílu dařilo a bylo dost příznivých zpráv pro publikaci.

Petr Šváb   05.02.2023 - Ocenění nejlepších sportovců, družstev, trenérů a funkcionářů

 
19.ledna 2023 obdržel Petr Šváb v Tyršově domě v Praze od starostky České obce sokolské sestry Hany Moučkové stříbrnou medaili za dlouholetou činnost ve prospěch sokolského hnutí, práci v oddílu badmintonu, tělocvičné jednotě a komisi badmintonu oddílů sdružených v ČOS.

31.ledna proběhlo ve velkém sále Společenského centra Kina 70 vyhlášení nejlepších sportovců, družstev, trenérů a funkcionářů Dobrušky za rok 2022. Mezi vyhlášenými byli také členové našeho oddílu. Mezi sportovci byl oceněn Lukáš Patzák, v družstvech tým startující v I.lize smíšených družstev dospělých pod vedením Miroslava Skočdopoleho a Václav Drašnar jako úspěšný trenér a funkcionář s bohatou činností jak v Českém badmintonovém svazu tak v České obci sokolské.

V sobotu 4.února byl uveden do síně slávy badmintonového hnutí Karel Tomek. Ocenění Karlovy dlouhodobé práce v dobrušském oddílu, badmintonovém svazu a České obci sokolské proběhlo při MČR dospělých v Českých Budějovicích. Plaketu předal předseda Českého badmintonového svazu pan Petr Martinec a předseda Jihočeského badmintonového svazu pan Radomír Liebl.

Všem oceněným gratulujeme a přejeme hodně chuti do další práce.

Petr Šváb   22.01.2023 - Hráčské licence 2023

Aktivním hráčům oddílu byly prodlouženy hráčské licence na rok 2023. Prodloužení si zkontrolujte na svazových stránkách a v případě problému se ozvěte na petrsvab.dka@seznam.cz.

Petr Šváb   16.01.2023 - 3.kolo smíšených družstev dospělých

 
V sobotu 14.ledna se konalo poslední kolo základní části prvoligových soutěží. Dobrušské družstvo svá utkání odehrálo ve známém prostředí sportovní haly TJ Montas Hradec Králové. Naši hráči v prvním utkání nastoupili proti jednomu z favoritů soutěže týmu BaC Kladno. V tomto týmu startuje početná skupina polských hráčů, kteří potvrdili předpoklady a dobrušskému družstvu povolili pouze dvě výhry. Ve dvouhrách zvítězili Jakub Horák a Anastasiia Alymova. Celkový výsledek tedy skončil 6:2 pro Kladno. Ve druhém utkání jsme se střetli s domácím družstvem TJ Montas. Hráči obou týmů se velmi dobře znají a tak se očekával vyrovnaný souboj. Hned v prvních utkáních hraných na tři sety si obě družstva rozdělily body rovným dílem. Ve smíšené čtyřhře přehrál Matěj Šváb s Anastasii Alymovou hradecké Honzu Hubáčka a Michaelu Fuchsovou po setech 17:21, 21:15, 21:18. V souběžně hraném zápase hradecký Lukáš Holub porazil Andreje Antošku 21:17, 20:22, 21:12. Další dobrušské body přidali ve čtyřhře Ondřej Kopřiva s Markem Burešem proti Šolarovi s Tvrdíkem 2:0, Anastasiia Alymova s Annou Kuchovou 2:0 a čtvrtý bod vybojoval Lukáš Patzák s Lukášem Tvrdíkem 2:0. Zklamáním byla prohra Jakuba Horáka s hradeckým Markem Aubusem 2:1 a tak se obě družstva rozešla nerozhodným výsledkem 4:4.
Teď nás čeká 18.-19.března vyvrcholení prvoligové soutěže odehráním Play Off, tak lze jen dobrušským hráčům přát, aby se na tento turnaj kvalitně připravili a byli v plném obsazení. Místo turnaje zatím nebylo stanoveno.

Na fotografiích Lukáš Patzák a Matěj Šváb s Anastasií Alymovou.

Petr Šváb   


NAVRCHOLU.cz