Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023

aktuality pro rok 2010


24.12.2010 - Šťastné a veselé

 
Všem hráčům, trenérům a příznivcům dobrušského badmintonu přejeme šťastné a klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2011 hodně zdraví, spokojenosti a radosti z našeho krásného sportu.

Petr Šváb   22.11.2010 - Czech Junior International 2010

O tomto víkendu jsem se zúčastnil Mezinárodního Mistrovství České republiky v Orlové, které začínalo už ve čtvrtek, kvůli velkému počtu přihlášených hráčů. Los mě ale odsoudil až do pátečních bojů, tak jsem čtvrtek prožil jenom jako divák. První zápas mě čekal mix, kde jsme s Kristýnou Menšlovou nastoupili proti ukrajinské dvojici Andriy Zinukhov a Darya Samarchants. Zápas jsme prohráli 21-19 a 21-8, bohužel vlastníma chybama. Byl to soupeř, kterého bychom měli porážet. Další zápas mě čekala dvouhra proti české juniorské jedničce Vojtovi Šelongovi. Věřil jsem si, že když budu hrát bez chyb, tak bych mohl vyhrát. Po 45 minutách bylo jasno. Vyhrál jsem pro mě hodně důležitý zápas na tři sety 22-20, 6-21 a 25-23. Byl to těžký zápas, ale to jsem věděl hnedka, jak jsem viděl rozlosování. Pro mě bylo hlavní, že jsem udržel koncentraci v koncovkách prvního a třetího setu. Vojta měl velkou motivaci uhrát co nejlepší výsledek na domácí půdě a měl skvělé fanoušky, kteří byli další soupeř. Po výhře jsem se mohl těšit na další kolo v singlu, v kterém jsem nastoupil proti francouzovi Bruno Lucasovi. Tento postavou malý, ale velmi běhavý a technicky dobře vybavený kluk byl nad moje schopnosti, jenom kvůli tomu, že jsem zápas nezvládl takticky a prohrál jsem hladce 21-13 a 21-7. Páteční večer jsem zakončil čtyřhrou, v které jsme s Mírou Janáčkem z Českého Krumlova nastoupili proti nasazené ruské dvojici Ivan Nikitin a Sergey Sirant. Prohráli jsme na tři sety v poměru 15-21, 21-14 a 21-15. S Mírou jsme spolu hráli poprvé, tak to byla těžká premiéra, ale myslím si, že jsme se jí zhostili dobře. Poznali jsme velmi útočné ruské pojetí čtyřhry a to byla dobrá zkušenost. Na Mezinárodní Mistrovství České republiky jezdím rád, protože je to velmi dobře organizovaný turnaj a už se těším na příští ročník.
Matěj

Petr Šváb, Václav Drašnar   18.11.2010 - Dobrušský badminton se rozrostl o nového člena

 
Ve středu 17.listopadu se Monice a Vaškovi Drašnarovým narodila dcera Natálka. Přejeme celé rodině hodně zdraví a štěstí a rodičům mnoho radosti z Natálky.

Petr Šváb, Václav Drašnar   16.11.2010 - Návrat k víkendovým utkáním COMPO EXTRALIGY smíšených družstev

 
Nejvyšší soutěž badmintonistů Compo Praha extraliga smíšených družstev nabrala hned na počátku rychlé tempo a pokračovala třetím a čtvrtým kolem, v němž měli dobrušští badmintonisté za soupeře Meteor Praha Radotín, mnohonásobného mistra republiky, a jeho „B“ tým.
Dobrušští nastoupili opět oslabeni o dlouhodobě zraněného Ondřeje Kopřivu a jen se sebezapřením hrajícího Tomáše Kopřivu, k utkání vůbec nepřijela zraněná Alžběta Bášová. Nastoupili však již slovenští hráči Michal Matejka a Marián Smrek. Přesto si domácí velké naděje na bodový zisk zvláště s A družstvem Pražanů nedělali.
Proti B družstvu se dařilo dobrušským děvčatům, výkon Tomáše Kopřivy v deblech byl poznamenán jeho zdravotním stavem. Nakonec se však podařilo vybojovat kýžené vítězství v poměru 5:3. Výsledky: Matejka – Teller 2:1, Horáček – Stoklas 1:2, Smrek – Skrčený 2:0, Hofmanová – Erbenová 2:0, Kopřiva T., Horáček – Teller, Hošek 0:2, Smrek, Matejka – Jirásek, Stoklas 2:1, Hofmanová, Křížková – Drančáková, Hnilicová 2:0, Kopřiva T., Křížková – Skrčený, Erbenová 1:2.
Druhé utkání s Meteorem „A“ bylo napínavým a pro domácí hráče i diváky nervy drásajícím soubojem, ve kterém nejprve jasně vedli hosté, když bratři Kopřivové nastoupili ke svým zápasům jen symbolicky a po prvním odehraném míči soupeřům podali ruce a vzdali. Ve chvíli, kdy se zdálo vše rozhodnuto, však nesmírnou bojovností snížil David Horáček výhrou nad anglicky hovořícím Korenym na 3:4 a obětavý ne zcela zdravý Mišo Matejka vybojoval vyrovnávací bod v souboji jedniček obou týmů, když jasně porazil bývalého dobrušského hráče Skálu. Ligová přestávka, další utkání budou odehrána až po Vánocích, snad umožní vyléčit všechna zranění a ukáže plnou sílu týmu v bojích o medailové umístění. Výsledky: Smrek, Křížková – Drančák, Titěrová 2:0, Smrek, Matejka – Drančák, Koreny 1:2, Hofmanová, Křížková – Titěrová, Kollarová 0:2, Kopřivové – Rubáš, Sobota 0:2, Hofmanová – Čižmárová 2:0, Kopřiva T. – Severa 0:2, Horáček – Koreny 2:1, Matejka – Skála 2:0.
-jf-

Václav Drašnar   08.11.2010 - GPA U17 - Český Krumlov

 
O víkendu 6.-7.11.2010 se v Českém Krumlově sešli mladší junioři na svém prvním národním turnaji. Z našeho oddílu do zápasových klání nastoupili Matěj Šváb, Veronika Ostrá a součástí výpravy byla i Eliška Smejkalová z Lanškrouna. Výborně se vedlo Matějovi, který si postupně vybojoval účast ve všech finálových zápasech. Na konečné vítězství se mu podařilo dosáhnout ve čtyřhře chlapců, kde se svým spoluhráčem Pavlem Vraníkem z Benátek n.J. pokořili hradeckou dvojici Hamáček – Hubáček ve dvou setech 21-14 a 21-15. Ve dvouhře Matěj nestačil na domácího Jaromíra Janáčka a po třísetové bitvě prohrál poměrem 17-21, 23-21, 16-21. Ve smíšené čtyřhře Matěj společně s Irenou Mališovou z Orlové prohráli opět po třísetovém utkání s domácí dvojicí Janáček – Černá po setech 17-21, 21-11 a 13-21. Matěj za předvedenou hru na tomto turnaji určitě zaslouží pochvalu. Veronika s Eliškou patří svým věkem do kategorie žáků a tak jeli do Krumlova především sbírat zkušenosti. Po prohraných zápasech ve dvouhrách a Eliška ve smíšené čtyřhře se holkám v deblu podařilo zdolat dvojici Brhelová – Koudelková po setech 23-21 a 21-15 a obsadit tak hezké 5.-8. místo. I takovéto turnaje je ale třeba absolvovat pro výkonnostní růst hráče.

Výsledky: dvouhra chlapců 2. Šváb
dvouhra dívek 17.-24. Ostrá, Smejkalová
čtyřhra chlapců 1. Šváb – Vraník
čtyřhra dívek 5.-8. Ostrá – Smejkalová
smíšená čtyřhra 2. Šváb – Mališová
17.-24. Hamáček - Smejkalová

Petr Šváb   06.11.2010 - O víkendu v Dobrušce na EXTRALIGU !!

 
Příští víkend je vyhrazen druhému kolu COMPO Praha EXTRALIGY smíšených družstev, které dobrušské A-mužstvo absolvuje na domácí půdě. Z důvodu rekontrukce podlahy ve sportovní hale SPŠE se utkání uskuteční vyjímečně v Sokolovně. V sobotním i nedělním dni přivítáme další pražský celek, v sobotu od 17:00 tým SOKOL METEOR Praha Radotín B a v neděli od 10:00 SOKOL METEOR Praha Radotín A. V těchto soubojích by mělo jít o výchozí pozice do Play Off, do kterého je postup pro tyto týmy nutností.
Přijďte povzbudit domácí tým, po ne příliš povedeném vstupu do soutěže.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   01.11.2010 - Žáci dobrušského TJ SOKOL vítězi prvního kola KP družstev žáků!!

 
Kromě Extraligy a I. Národní ligy bylo na programu i I. kolo přeboru Východočeského kraje ( Králevohradecký a Pardubický) družstev žáků. V pardubické sportovní hale Cihelna se naše družstvo ve složení Jan Šťásek, Pepík Čtvrtečka, Sláva Maňásek, Eliška Smejkalová, Veronika Ostrá, Pavlína Vacková a kapitán Daniel Machata utkali postupně z družstvy Pardubic B, Montasu Hradec Králové, Pardubic B a Lanškrouna. Ani v jednom utkání nenašli přemožitele a udělali tak důležitý krok k celkovému vítězství a postupu na Mistrovství České Republiky. GRATULUJEME!!

Václav Drašnar   01.11.2010 - Dobrušské B v prvním kole plně bodovalo!!

 
O mnoho lépe než Extraligovému A mužstvu se vedlo v prvním kole 1. Celonárodní ligy dobrušskému B družstvu. V domácím prostředí využili naplno znalost prostředí a vstoupily do sezóny dvěma výhrami nad soupeři TJ Orlová Lutyně a SK Badminton Přerov, shodně 6:2. Vykročili jsme tak velice úspěšně za cílem skončit po Základní části v první čtveřici týmů a vyhnout se tak bojům o záchranu.

Václav Drašnar   01.11.2010 - Extraligovému týmu se vstup do soutěže nevyvedl

 
Ne zrovna moc povedený začátek soutěže přinesl první ligový víkend dobrušskému A týmu. V sobotu se utkal s celkem z hlavního města Prahy, ASTROU Zahradní Město Záběhlice a díky velkému oslabení, kdy většina týmu měla za sebou již dvě utkání Národní ligy, jsme byli rádi za konečnou remízu 4:4.
Ještě o poznání horší výsledek jsme uhráli na hřišti velkého konkurenta a aspiranta na zisk mistrovského titulu, oddílu BK 73 DELTACARD Benátky nad Jizerou. Odtud si naše družstvo odvezlo debakl 0:8, kdy toto utkání bylo jasně nejhladším a nejrychleji odehraným zápasem tohoto ligového kola.
Nutno podotknout, že naše družstvo výrazně ovlivnila absence tří mužů, Ondry Kopřivy - zranění, Mariána Smreka a Michala Matejky - turnaj v Portoriku, a sobotní zranění Alžběty Bášové. Nezbvývá nic než plně bodovat v dalším ligovém kole, kdy na našich kurtech přivítáme A i B družstvo pražského Meteoru.

Václav Drašnar   29.10.2010 - Změna času stratu EXTRALIGY !!!

Všem fanouškům se omlouvám za nesprávně uvedený čas zahájení zápasu EXTRALIGY mezi Sokolem Dobruška a Astrou Praha. Utkání začíná již v 16:00 hodin!!!

Václav Drašnar   28.10.2010 - O víkendu na EXTRALIGU i 1. NÁRODNÍ LIGU

 
O tomto víkendu se naplno rozjedou i nejvyšší soutěže badmintonistů, COMPO EXTRALIGA i 1.CELONÁRODNÍ LIGA. Dobrušský oddíl bude mít zastoupení v obou soutěžích. Nejdříve v sobotu od 10:00 hodin hostí zdejší sportovní hala při SPŠE 1. kolo Celonárodní ligy, kde dobrušské B mužstvo přivítá na své palubovce hosty z Orlové Lutyně a Přerova.
Poté, od 17:00 začne první kolo COMPO Extraligy družstev, kde domácí TJ Sokol Dobruška A přivítá hosty z Prahy, oddíl ASTRA ZM.
Přijďte povzbudit naše badmintonisty!!

Václav Drašnar   25.10.2010 - GPA U19 v Liberci

O tomto víkendu 23.-24.10. se v Liberci sešli čeští junioři na prvním republikovém turnaji GPA. Nemohl na něm tedy chybět ani dobrušský hráč Matěj Šváb, který věkem patří ještě do kategorie sedmnáctiletých. Ve smíšené čtyřhře Matěj v prvním zápase nastoupil se svojí spoluhráčkou Kristýnou Menšlovou proti severomoravské dvojici Mazúr – Gavelčíková, kterou ve třech setech porazili 15-21, 21-14, 21-11. V dalším zápase už ale nestačili na mostecký pár Bílek – Jeřichová a prohráli po setech 21-18, 14-21 a 15-21, což bylo trošku zklamáním. Ve dvouhře pak Matěj v prvním kole vyhrál nad Bílkem 21-18 a 21-17. Ve čtvrtfinále se utkal s pražským Zahrádkou a byl to vyrovnaný boj od začátku do konce. V prvním setu měl Matěj sice setbol, ale prohrál 21–23, druhý pak vyhrál 21-18 a ve třetím rozhodujícím setu se štěstíčko přiklonilo na stranu soupeře s výsledkem 19-21. To nejlepší ale na konec. Ve čtyřhře si druhá nasazená dvojice Šváb – Stoklas z Meteoru Praha v prvním zápase lehce poradila s Bílkem a Valentou z Mostu ve dvou setech 21-12 a 21-13. V semifinále na ně ale čekal zdatný soupeř v podobě juniorských reprezentantů, pár Mendrek – Světnička. Po prvním prohraném setu 12-21 naše dvojice změnila taktiku a další vývoj hry už měla pod kontrolou s výsledkem 21-14 a 21-17. V nedělním finále se kluci utkali s nasazenými jedničkami, dvojicí Zahrádka – Loffler (Ústí nad Labem). V tomto zápase nenechali nic náhodě a po vyhraných setech 21-15, 21-15 vybojovali první místo. Čtvrtfinálová umístění ve dvouhře a mixu a první místo ve čtyřhře je pro Matěje skvělé zahájení domácích republikových turnajů.

Petr Šváb   20.10.2010 - Starší žáci na 1. GP A v Orlové

 
O víkendu 16.-17.10. se konalo v Orlové 1. GP "A" starších žáků. Na tento turnaj si vybojovala účast z krajských nominačních turnajů, či ze žebříčkového postavení čtveřice hráčů našeho oddílu. Daniel Machata, Jan Šťásek, Veronika Ostrá a Slavomír Maňásek, který nakonec kvůli nemoci ale na turnaj neodcestoval. Ty ještě doplnila Eliška Smejkalová z Lanškrouna, která za nás v letošním roce opět hostuje. Děvčatům se vedlo o poznání lépe než chlapcům. Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška, která potvrdila své žebříčkové postavení a přes dvě kola postoupila do čtvrtfinále. Zde však na svou soupeřku již nestačila, vybojovala však pěkné 5.-8. místo. Stejného umístění dosáhla ve čtyřhře s Veronikou Ostrou, která 5.-8.místo ještě uhrála i v mixu se Lukášem Tomkem z Hradce Králové. Tři čtvrtfinálová umístění jsou asi maximem, na co naši hráči v současné době asi mají. Daniel Machata ani Jan Šťásek i přes bojovnost nedokázali zvítězit ani v jednom zápase a zůstali na chvostu startovního pole. Zde by bylo potřeba zvýšit tréninkové úsilí.

Václav Drašnar   07.10.2010 - Pepík Čtvrtečka úspěšně reprezentoval oddíl na 1. GP A v Mostě

 
První celorepublikový turnaj kategorie U13 proběhl o víkendu 25.-26.9. v Mostě. Na turnaj, kam se probojují jenom nejlepší hráči na žebříčku ČR a finalisté nominačního turnaje jednotlivých oblastí, se probojoval jediný zástupce našeho oddílu. Ač sám, nevedl si vůbec špatně. Pepa Čtvrtečka startoval ve všech disciplínách a kromě mixu dokázal vždy alespoň jednou zvítězit. Ve dvouhře chlapců porazil v prvním kole Adama Kostrhuna ze Slavoje Podivín, ale v druhém již nestačil na nasazenou jedničku Jirku Loudu z Plzně. I tak Pepík zaznamenal své první vítězství ve dvouhře na okruhu GP A a vybojoval pěkné 9.-16. místo v ČR. Ještě lépe se mu vedlo ve čtyřhře, kde spolu s Milošem Podolským z Ústí nad Labem splnili roli favoritů v prvním kole a přes dvojici Marek - Chalupa postoupili do čtvrtfinále, kde po třísetové bitvě prohráli s domácí dvojicí Král - Pátek. I tak vybojovali velice pěkné 5.-8. místo. Jenom v mixu nedokázal přejít přes první kolo, kde s partnerkou z jedné oblasti Danielou Hlavsovou z Pardubic nestačili na dvojici Savin - Krpatová a skončili na 17.-24. místě.
Pepíkovi gratulujeme k pěknému výkonu a dobré reprezentaci našeho oddílu!!

Václav Drašnar   05.10.2010 - HEAD Lausanne Youth International 2010

 
Série mezinárodních juniorských turnajů pokračovala ve dnech 1.-3.10.2010 turnajem HEAD Lausanne Youth International 2010 ve Švýcarsku. Tohoto turnaje se zúčastnil i dobrušský hráč Matěj Šváb. V silné mezinárodní konkurenci hráčů z patnácti evropských zemí bylo velice těžké se prosadit. Ve dvouhře Matěj nastoupil proti polskému hráči Urbanovi. Po celkem vyrovnaném prvním setu, který skončil 21-15 Matěj začal hromadit chyby a druhý set prohrál 21-8. Ve čtyřhře vytvořil náš hráč dvojici s litevcem Plavinem a jejich soupeřem se stal francouzský pár Goudallier, Leandri. První část obou setů složená dvojice Šváb-Plavin držela se soupeřem vyrovnané skóre ale po nevydařených koncovkách prohrála poměrem 21-16 a 21-14. Jediný úspěch Matěj dosáhl v mixu, kde s Kristýnou Menšlovou z Hradce Králové v prvním kole porazili dvojici z Walesu John-Moran v obou setech shodným výsledkem 21-17. Ve druhém kole byl pro naše hráče los velice nepříznivý a první nasazená dvojice Nottingham-Lewczynska z Anglie Matěje s Kristýnou doslova vyškolila. Výsledek 21-3 a 21-7 byl dost krutý.
Na tomto turnaji byl vidět výkonnostní odstup hráčů z Anglie a Francie proti zbytku startovního pole.

Petr Šváb, Václav Drašnar   16.09.2010 - CZECH SOKOL CUP

 
Prvním turnajem nové sezóny byl pro žáky našeho oddílu již 9. ročník tradičního sokolského turnaje CZECH SOKOL v Plzni. Díky výborné organizaci si turnaj oblíbili i členové nesokolských oddílů, i oddílů ze zahraničí. Letošními hosty byli kromě hráčů z ČR také zástupci ze Slovenska a Slovinska. Naše zastoupení bylo čtyř členné, Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová ( hostuje za nás v letošní sezóně z oddílu TJ Lanškroun), Honza Šťásek a Sláva Maňásek, který letos přestoupil za svým otcem do našeho oddílu z Montasu Hradec Králové. A jak že se hráčům vedlo?? No čest tentokráte zachraňovali děvčata, která si ve dvouhrách vybojovala postup ze skupin, ale ve vyřazovacích kolech si obě vylámaly zuby na druhé nasazené a pozdější finalistce. I tak z toho bylo pro Veroniku pěkné 9-16. místo a pro Elišku dokonce 5-8. místo. Ještě lépe se holkám dařilo ve čtyřhře, kde postupně ze skupiny a play off postoupily až do semifinále, kde ovšem prohrály jak boj o finále tak souboj o třetí místo a zkončily tak na nelichotivém ale jinak pěkném 4. místě.
Chlapcům se dařilo o ppoznání hůře. Ve čtyřhře trpěli nesehraností a nedokázali zvítězit ani v jednom utkání, ve dvouhrách to nebylo o moc lepší. Sláva Maňásek ukázal zlepšenou hru oproti loňské sezóně, po celoprázdninové přípravě pod vedením svého otce, ale na více než jedno vítězství ve skupině to nestačilo. Honza Šťásek také dokázal jednou zvítězit, ale jinak na jeho výkonu bylo znát, že před trénováním v tělocvičně dal v létě přednost prázdninovým radovánkám.

Již o tomto víkendu se koná v Dobrušce 1. GP typu C, kde budou naši hráči bojovat o postup na první celorepublikový turnaj GP A

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii.

Václav Drašnar   16.09.2010 - Nábor mladých badmintonistů!!

 
Informace pro všechny zájemce!! Náš oddíl pořádá nábor mladých badmintonistů vě věku 6 - 12 let. Můžete se přijít podívat a vyzkoušet si tento sport každou středu během měsíců září a října, vždy od 16:30 v sokolovně v Dobrušce.

Václav Drašnar   05.09.2010 - Victor Slovak Junior 2010

 
Ve dnech 3.-5. září jsem se zúčastnil Mezinárodního Mistrovství Juniorů na Slovensku, přesněji v Prešově. Hrál jsem jenom dvě disciplíny, a to mixa a singla. Debla moji nejoblíbenější disciplínu jsem nehrál, protože jsem si bohužel nesehnal žádného spoluhráče. V pátek se hráli 1.kola mixu a 2.kola singlu. Začnu mixem, který jsem hrál s Kristínou Menšlovou z oddílu Montas Hradec Králové. Odehráli jsme dobrý zápas proti polskému páru Mateusz Szwejkowski a Kinga Stefanska, které jsme porazili těsně na 3 sety v poměru 24-22, 19-21 a 23-21. V zápase jsme zvládli složité koncovky setů a mohli jsme se těšit na 2.kolo, které se hrálo v sobotu. Po mixu jsem nastoupil, také do singla, ve kterém mě čekal slovenský hráč Karol Ďuriš. Po 21 minutách jsem z kurtu odcházel z dobrým pocitem, protože jsem vyhrál 21-15 a 21-15. Ve 2. kole jsem se střetl s nasazeným Urbanem Turkem ze Slovinska se kterým jsem prohrál 21-6 a 21-16, takže v singlu moje cesta skončila. V sobotu jsem nastoupil, jenom k mixu proti slovenskému páru Matej Hliničan a Ivana Kubíková. Šli jsme do zápasu, že to bude vyrovnaná bitva, ale naše hra byla pomalá a celkově horší. Takže jsme za 30 minut odcházeli z kurtu poraženi výsledkem 21-17 a 21-16. V Prešově pro mě začala nová sezóna, takže na začátek docela dobrý výsledek.

Matěj

Petr Šváb   04.09.2010 - Hráč oddílu v juniorské reprezentaci ČR

Matěj Šváb byl jmenován do výběru juniorské reprezentace České republiky.
Přejeme hodně úspěchů.

vedení oddílu

Petr Šváb   30.08.2010 - Propozice na 1. GP C mládeže a juniorů v Dobrušce

 
O víkendu 18.-19. září se koná v Dobrušce první z krajských turnajů mládeže a juniorů. Vítězové si vybojují možnost účasti na prvních GP A ve svých kategoriích. V příloze propozice na turnaj, sraz domácích hráčů v tělocvičně je vždy v 8:00 hodin.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   30.08.2010 - Propozice GP A dospělých

V propozicích naleznete informace o prvním republikovém turnaji GP A dospělých, přihlášky přijímám do neděle 5.9. 2010

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   30.08.2010 - Propozice Benátecký pohár

 
Do zítřejšího odpoledne mají hráči našeho oddílu možnost se u mě přihlásit na Benátecký Pohár. Více informací v přilehlých propozicích.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   30.08.2010 - Upravený termínový kalendář

 
Ke stažení je zde nový termínový kalendář, s drobnými změnami v krajských turnajích.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   23.08.2010 - Tréninky tento týden

 
Jelikož tento týden probíhá MS, kam odjeli naši reprezentanti i s trenérem, povede pondělní a úterní tréning Vašek Drašnar. Začátek je v hale SPŠE od 18:00 zhruba do 20:00. V úterý se hráči dozví, jak budou probíhat tréninky ve středu a ve čtvrtek.

Václav Drašnar   10.08.2010 - Bratři Kopřivové se utkají se utkají se světovými jedničkami!!

 
Je vylosováno a rozhodnuto. Naše účastníky MS nečeká nic lehkého. Ve čtyřhře žen se naše dvojice Šárka Křížková a Bětka Bášová utkají v prvním kole s francouzskou dvojicí Chanteur – Matias, kterým patří 62. místo ve světovém žebříčku a v domácím prostředí budou určitě favoritkami. Ale určitě je to soupeř hratelnější než ty, co los přisoudil naším panským zástupcům Tomášovi a Ondrovi. Ti se v prvním kole čtyřhry mužů utkají se světovým párem číslo jedna Malajsany Kien Keat Koo a Boon Heong Tan.

Tak se tedy máme na co těšit!!

Více informací o MS, rozhovory a reportáže naleznete na stránkách ČBaS http://www.czechbadminton.cz/ a stránkách bratří Kopřivů http://www.koprivabrothers.cz/cz/

Václav Drašnar   10.08.2010 - Čtyři hráči dobrušského sokola se zúčastní Mistrovství světa jednotlivců!!

 
Již za 14 dní startuje v Paříži badmintonový vrchol letošního roku. A nebudou u toho chybět ani zástupci našeho oddílu!! Dosud nejpočetnější výprava která si vybojovala nominaci na světový šampionát v republikovém mistrovství odcestuje příští neděli do Paříže. Tomáš a Ondra Kopřivové, Alžběta Bášová, Šárka Křížková a trenér Pavel Maňásek budou reprezentovat náš oddíl na vrcholné badmintonové akci. Všichni jim držíme palce a těšíme se na skvělou předvedenou hru a dobrý výsledek!!

Více o MS se dočtete na stránkách ČBaS www.czechbadminton.cz a stránkách bratří Kopřivových www.koprivabrothers.cz

Václav Drašnar   03.08.2010 - Tréninky v plném proudu!!

Upozorňujeme všechny členu oddílu, že pravidelné tréninky se konají tento týden od pondělí do čtvrtka každý den od 18:00 v hale SPŠE. Příští týden to bude obdobné, avšak se začátkem od 17:00 hod.

Václav Drašnar   15.07.2010 - Termínový kalendář pro sezónu 2010/2011

V příloze naleznete termínový kalendář turnajů pro jednotlivé kategorie na sezónu 2010/2011. Kalendář obsahuje jak národní turnaje, tak turnaje krajské oblasti.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   12.07.2010 - Kondiční soustředění 2010 je za námi!!

 
Minulý týden začala pro badmintonisty oddílu TJ SOKOL Dobruška a hráče SCM Dobruška příprava na novou sezónu. A že se jedná o nejneoblíbenější část přípravy bylo vidět na hráčích již 30 minut po příjezdu. Ti co neměli zatím možnost absolvovat kondiční přípravu pod vedením Pavla Maňáska a účasti bratrů Kopřivových, si ještě asi budou dlouho povídat o týdnu stráveném v malebném prostředí Olešnice v Orlických horách. Pokusím se pro Vás popsat neopakovatelnou atmosféru a náročnost kondiční přípravy.
Po dlouhé době se vedení oddílu domluvilo na tom, že uděláme jedno kondiční soustředění pro všechny členy oddílu najednou a nebudeme oddělovat žáky, dospělé a juniory. Zároveň byli pozvání i hráči spadající pod dobrušské SCM, na konec se nás na horské chatě Juráška v Olešnici sešlo dvacet sedm. Po krátkém uvítání, představení trenérů a programu soustředění, se šlo hned na věc. Sobotní odpoledne, s teplotou dosahující někam k hranici 28 stupňů jsme využili k návštěvě místní sjezdovky, kde jsme absolvovali první seznamovací trénink. Výběhy sjezdovky, cvičení na obratnost a rychlost atd. Po večeři jsme vyběhli ( jeden člen vyjel na kole - teprve osmiletý Vojta) na cca. hodinovou prohlídku okolí. Po doběhu si někteří stěžovali na puchýře a špatné dýchání, po zkontrolování jejich stavů jim bylo oznámeno, že to zažijí za týden ještě mockrát. Nedělní slunce uvítalo sportovce již v 7:00 při raní rozcvičce, první fáze začínala v devět hodin na hřišti u chaty. Byla zaměřena na rychlost a dynamiku, velmi náročná na zatížení dolních partií těla. Po této fázi již řada hráčů využívala polední klid k odpočinku a přípravě na odpoledne. Pokud sobotní odpoledne mělo teplotu 28 stupňů tak neděle již přesahovala hranice třiceti. Ondra Kopřiva v dopolední fázi ještě stihl nalézt okruh pro odpolední výběh, který mohl měřit cca 4- 5km. Když se o trase dozvěděl trenér Pavel, rozhodl že všichni absolvují dva okruhy, čímž už upadl v nemilost některých účastníků, kteří měli na jazyku i slova že se snad pos... .Nakonec to všichni úspěšně zvládli, i když časy byly velmi rozdílné.... Po večeři opět třetí fáze, tentokráte volejbalový zápas. Nedělní večer končil smutně, když nás opouštěl s brekem Tomáš Kopřiva, ač určitě nerad tak jedouc si do Řecka odpočnout před náročnou přípravou na MS.
Pondělní den začal po tradiční ranní rozcvičce oznámením, že večer se bude konat tradiční táborák s opékáním buřtů, což nabilo většinu k intenzivnímu dopolednímu tréninku zaměřenému tentokráte na odrazovou sílu. Po dvouhodinovém dopoledním, poledním klidu následoval odpolední trénink. A opět výběh, tentokráte jeden okruh ale pořádný. Na mapě jsme objevili krásný okruh kombinovaný lesní cesty a tvrdý povrch lemující hranice ČR s Polskem a doběhem přímo u chaty. Ještě než jsme vyběhli, večerní táborák byl doplněn o úkol, že každý pokoj si připraví scénku a večer ji odprezentuje.
Po běhu, kdy nejpomalejší skupina, ve které jsem nechyběl doběhla v čase cca 1:40 Hod. ( jaké bylo překvapení když s 5 minutovou ztrátou doběhl Ondra Kopřiva - ovšem jak se vysvětlilo již druhý okruh), chutné večeři a volejbalovém zápase, jsme se pomalu začali chystat na táborák, kterým vyvrcholil dnešní den. Přijeli i další členové našeho oddílu, rodina Rejchrtova, Míra Skočdopole a moje manželka Monika, kteří neodolali vůni ohně a chuti buřtů ( kromě Rejchrtů - ti odolali, museli za nejmladším, budoucím členem Kajíkem). Za plápolání ohně ukázaly jednotlivé pokoje svůj program a ukončili tak další náročný den našeho pobytu.

Pokračování příště .....
Fotografie i videa naleznete ve fotogalerii

Václav Drašnar   15.06.2010 - Ukončení badmintonové sezóny se vyvedlo

 
Badmintonová sezóna 2009/2010 byla definitivně ukončena. Jelikož se jednalo o úspěšnou sezónu, odpovídala tomu i oslava její ukončení. Na městském stadionu v Dobrušce se u tradičního opékání čuníka sešlo vedení, hráči, rodiče a příznivci klubu. Nechyběly ani děti v kočárcích či v břichách budoucích maminek, takže o budoucnost klubu snad mít strach nemusíme.
Dovolte mi jménem oddílu poděkovat všem hráčům, trenérům a činovníkům za uplynulou sezónu, ve které jsme se opět dokázali zařadit mezi špičkové kluby českého badmintonu. Přejeme všem krásné léto, užijte si dovolené a volna a nezapomeňte, že první červencový týden již začíná příprava na novou sezónu kondičním soustředěním, tentokráte v Olešnici v Orlických horách
Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Václav Drašnar   06.06.2010 - Kondiční soustředění našeho oddílu

Již první červencoví týden se uskuteční první soustředění na novou sezónu. Toto soustředění je pro všechny členy oddílu všech kategorií a poslouží nám ke zlepšení naší fyzické kondice. Bude se konat v nové lokalitě, pro letošek jsme vybrali Olešnici v Orlických horách. Soustředění se zároveň mají právo zúčastnit hráči SCM Dobruška a pozvaní hráči i z jiných oddílů.
Více podrobností naleznete v přidaných propozicích.
Stále máme volná místa!!

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   06.06.2010 - Kulaté jubileum zakladatele oddílu Karla Tomka

 
Dovolte abych jménem našeho oddílu popřál managerovi a jednomu ze zakladatelů našeho oddílu Ing. Karlu Tomkovi, k dosažení krásného kulatého jubilea. Milý Karle, do další šedesátky ti přejeme jenom to nejlepší!!!

Václav Drašnar   06.06.2010 - Ukončení badmintonové sezóny!!

 
Tak jako každý rok, budeme i letos ukončovat badmintonovou sezónu posezením všech členů a příznivců našeho oddílu. Zveme tímto všechny členy našeho oddílu včetně rodičů našich dětí, aby s námi ukončili další úspěšnou sezónu našeho klubu. Posezení se uskuteční již v sobotu 12. června od 14:00 hodin na Všesportovním stadionu města Dobrušky.

Václav Drašnar   01.05.2010 - Nové stránky v ostrém provozu

Dnešním dnem byly spuštěny do ostrého provozu nové internetové stránky TJ Sokol Dobruška - oddíl Badmintonu. Pokud někde naleznete ještě nějaké nepřesnosti nebo chyby, budeme rádi, pokud nám je sdělíte.

Vít Jurásek   


NAVRCHOLU.cz