Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022

aktuality pro rok 2015


24.12.2015 - Přání do nového roku 2016

 
Přejeme hráčům, trenérům, rodičům a příznivcům dobrušského badmintonu příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2016 hodně zdraví a spokojenosti. Děkujeme také všem sponzorům za jejich přízeň v letošním roce a věříme, že nám budou nakloněni i nadále.

vedení oddílu

Petr Šváb   22.12.2015 - Extraliga smíšených družstev dospělých

 
Víkendové zápasy se našemu družstvu vůbec nevydařily. V sobotním utkání jsme podlehli v domácím prostředí týmu Badminton FSpS MU Brno A 5-3 a v nedělním potom družstvu SKB Český Krumlov vysoko 7-1. V prvním utkání nám přinesli body Milan Dratva, Kateřina Tomalová a Skočdopole-Tomalová, ve druhém potom čestný bod uhrála Kateřina Tomalová. Dobrušské družstvo je sice na 6.místě extraligové tabulky, ale dvěma prohrami se značně přiblížilo účasti v baráži.

Petr Šváb   21.12.2015 - 1.liga smíšených družstev dospělých

 
V sobotu se v hale průmyslové školy konalo 3.kolo prvoligových utkání. Do Dobrušky se sjeli týmy TJ Orlová Lutyně, Badminton FSpS Brno B, BK Kopřivnice a družstvo domácích TJ Sokol Dobruška B. Naši hráči nejdříve odehráli zápas s družstvem Orlové Lutyně, ve kterém celkem jednoznačně vyhráli 6-2. Za domácí bodovali Petr Hrnčár, Marian Smrek, Petra Hofmanová, Šváb- Bureš, Hofmanová-Ostrá a Smrek-Hrnčár. Ke druhému utkání jsme nastoupili proti brněnskému celku Badminton FSpS. O našem vítězství se rozhodlo až v posledním zápase, ve kterém dvojice Šváb-Bureš porazila brněnské Mazúra s Dvořákem R. po setech 20-22, 21-10 a 22-20. Utkání tak skončilo 5-3 pro Dobrušku a o vítězné body se zasloužili Lukáš Tlustý, Matěj Šváb, Petr Hrnčár, Šváb-Bureš, Smrek-Hrnčár.
Dobrušští hráči si tímto výsledkem upevnili druhé místo tabulky a zajistili si tak účast ve finálové skupině. Gratulujeme.

Petr Šváb   17.12.2015 - Prodloužení hráčských licencí

Upozorňujeme všechny aktivní hráče vedené oddílem TJ Sokol Dobruška, že jim budou hráčské licence na rok 2016 hromadně prodlouženy.

Petr Šváb   16.12.2015 - Ligový víkend

Nadcházející víkend bude pro dobrušské hráče mimořádný. Nejen že to je poslední víkend předvánoční, ale hlavně že se obě družstva představí fanouškům na domácí půdě v hale průmyslové školy.
V prvoligové soutěži nastoupí v sobotu 19.prosince Dobruška B od 9.30 hodin proti týmu TJ Orlová Lutyně a cca od 12.30 proti družstvu BADMINTON FSpS MU Brno B.
Družstvo Dobruška A začíná sobotní utkání v 17.00 hodin a soupeřem mu bude vedoucí tým extraligové tabulky BADMINTON FSpS MU Brno A. V neděli potom odjíždíme do Českého Krumlova, kde se od 14.00 hodin střetneme s domácími hráči SKB.
Zveme všechny příznivce dobrušského badmintonu, aby přišli podpořit domácí hráče v ligovém klání.

Petr Šváb   15.12.2015 - MČR juniorů, Most

Veronika Kubečková odehrála na mistrovství všechny tři disciplíny. Ve dvouhře prohrála v prvním kole s hráčkou Super Star Most Janou Panochovou ve třísetovém zápase 21-19,19-21 a 21-6. Ve čtyřhře s Rozálií Bártovou z oddílu Polabiny Pardubice nejdříve porazili dvojici Kolovratníková – Skuhrová (Sokol Doubravka-Super Stars Most) 21-19 a 21-9 a v boji o medaile podlehly Bertě Ausbergerové se Sabinou Milovou (Prosek Praha-SKB Český Krumlov) 21-8 a 21-11. Ve smíšené čtyřhře měla Veronika za partnera Jakuba Tichého z Montasu Hradec Králové. První kolo volné, ve druhém nasazený pár Ondřej Klimeš – Denisa Šikalová (Slovan Vesec – DELTACAR Benátky nad Jizerou) a prohra 21-9, 21-8.
Věříme, že získané zkušenosti Veronika zúročí ve své další badmintonové kariéře.

Celkové umístění:
dvouhra – 17.-32.
čtyřhra – 5.-8
smíšená čtyřhra – 9.-16.

Petr Šváb   10.12.2015 - MČR kategorie U19

Ve dnech 12.-13.prosince se v Mostu koná mistrovství republiky juniorů. Zástupcem dobrušského oddílu na této akci bude Veronika Kubečková, které tímto přejeme hodně úspěchu.

Petr Šváb   09.12.2015 - 1.liga – 2.kolo

 
Do Hradce Králové odjelo dobrušské družstvo v sestavě Lukáš Tlustý, Marek Bureš, Matěj Šváb, Miroslav Skočdopole, Marián Smrek, Petr Hrnčár, Petra Hofmanová, Veronika Kubečková a Veronika Ostrá.
K prvnímu utkání nastoupili naši proti týmu TJ Sokol Klimkovice. I přes vyrovnané zápasy Lukáše Tlustého s Janem Benbenkem nebo Petry Hofmanové s Terezou Švábíkovou se našim hráčům nepodařilo uhrát více jak tři body a z prvního utkání odešli poraženi poměrem 5-3. Body vybojovali Marián Smrek, Šváb – Bureš a Smrek – Hrnčár.
Ve druhém utkání nás čekali hráči pořadatelského oddílu TJ Montas. Celkový výsledek 7-1 pro nás vyzněl velice příznivě, ale domácí hráči nedali nic zadarmo a o vítězi čtyř zápasů rozhodli až třetí sety. Za Dobrušku bodovali Matěj Šváb, Petr Hrnčár, Veronika Kubečková, Bureš – Šváb, Ostrá – Hofmanová, Smrek – Hrnčár a Smrek – Hofmanová.
Dobrušské družstvo tak setrvá na druhém místě prvoligové tabulky. Jen tak dál.

Petr Šváb   08.12.2015 - Extraligové víkendové zápasy

 
V sobotu odjelo naše extraligové družstvo ke svému utkání do Kladna. Družstvo nastupovalo v sestavě Zdeněk Sváta, Václav Drašnar, Milan Dratva, Kristine Sefere, Drašnar-Sváta, Tomalová-Křížková, Dratva -Jiří Skočdopole, Skočdopole-Tomalová. Po odehrání osmi zápasů byl nerozhodný stav 4-4 a tak se dle soutěžního řádu sezóny 2015/16 nastavovalo ještě jedno utkání. První prodloužení extraligy vyhrál s přehledem dobrušský pár Milan Dratva-Šárka Křížková a zajistil tak s týmem BaC Kladno tolik potřebné body. V utkání za naše družstvo poprvé nastoupila lotyšská hráčka Kristine Sefere, která zrovna v pátek oslavila své narozeniny. Gratulujeme.
V neděli nás čekalo další důležité utkání na kurtech pražského týmu TJ Astra ZM Praha. Soupeř nastupuje převážně se svými odchovanci ale i tak se dalo očekávat vyrovnané utkání. Dobrušské barvy hájili hráči Zdeněk Sváta, Milan Dratva, Jiří Skočdopole, Kristine Sefere, Sváta-Bureš, Tomalová-Křížková, Dratva-Skočdopole, Bureš-Křížková. Zápasy Milana Dratvy s Lukášem Kurzem, Michala Netíka s Jiřím Skočdopolem nebo Kristiny Sefere se Zuzanou Klusoňovou byly velmi vyrovnané a rozhodovala v nich koncovka v nastavení. Štěstí se tentokrát přiklonilo na naší stranu a zaslouženě jsme vyhráli 5-3.
Naše družstvo se po druhém kole posunulo na 5.místo extraligové tabulky. Úspěšný víkend. Gratulujeme.

Petr Šváb   03.12.2015 - Extraliga a 1. celostátní liga – 2.kolo

Dobrušský extraligový tým startuje v tomto kole na kurtech soupeřů. V sobotu 5.prosince jej hostí od 17.00 hodin tým BaC Kladno a v neděli zajíždí do Prahy k utkání s TJ Astra ZM. Tam se začíná hrát v 11.00 hodin.
Družstvo Dobrušky B odehraje svá utkání ve sportovní hale TJ Montas Hradec Králové, kde se postupně střetne s týmem TJ Sokol Klimkovice a domácími hráči Montasu. Začátky utkání jsou stanoveny na 9.00 a 12.00 hodin.
Přejeme oběma našim družstvům navýšení bodů v ligových tabulkách.

Petr Šváb   01.12.2015 - Králevohradecký kraj podporuje dobrušský badminton

 
Dobrušský badmintonový klub děkuje Králevohradeckému kraji za poskytnutou podporu k financování mládežnického a extraligového badmintonu v našem městě. Velice si vážíme poskytnuté podpory, která přispívá k reprezentaci našeho kraje a našeho oddílu.

Děkujeme!!

Václav Drašnar   29.11.2015 - Mistrovství České republiky kategorie U17

Veronika Kubečková se umístila na mistrovství republiky mladšího dorostu ve dvouhře i smíšené čtyřhře na děleném 9.-16. místě. Ve dvouhře porazila Terezu Kobylákovou z oddílu TJ Astra ZM Praha a následně prohrála s Annou Škarkovou z Kopřivnice. Ve smíšené čtyřhře se spoluhráčem Jaroslavem Máchalem ze Slovanu Vesec prohráli ve druhém kole s dvojicí Aubus – Adámková.
Děkujeme za reprezentaci oddílu.

Petr Šváb   27.11.2015 - Mistrovství ČR 2015 kategorie U17, oblastní turnaj dospělých

Již zítra startuje ve sportovní hale SC Ostrava Mistrovství České republiky mladšího dorostu. V soutěži dvouher a smíšené čtyřhře nastoupí také dobrušská hráčka Veronika Kubečková. Přejeme hodně úspěchů.

V neděli 29.listopadu se v Pardubicích odehraje další oblastní turnaj dospělých, na který odjíždí početná skupina našich hráčů. Kdo z nich se postaví na pomyslné stupně vítězů?

Petr Šváb   23.11.2015 - Oblastní přebor kategorie U17

V neděli se konal v Hradci Králové oblastní přebor kategorie U17. Na tomto turnaji bojují nejlepší hráči Králevohradeckého a Pardubického kraje o titul Oblastního přeborníka a také o právo účasti na MČR kategorie U17.
Nejlépe se vedlo Veronice Kubečkové, která dokázala ve dvouhře dívek postoupit do finále, když v semifinále porazila i nasazenou jedničku Seibertovou z Pardubic. Bohužel ve finále nestačila na výborně hrající Kateřinu Stehlíkovou z Hradce Králové a obsadila tak druhé místo. Ale i finálová porážka nakonec znamenala postup na MČR!!
Veronika ještě přidala stříbro ve čtyřhře, které vybojovala s Kateřinou Valentovou z Pardubic. Třetí místo ve čtyřhře vybojovala i Iveta Strnadová (licencí Rychnov nad Kněžnou - ale od léta se již připravující v našem klubu) společně s pardubickou Terezou Weinerovou. Bronz vybojoval i Ivetin bratr Tomáš, ve čtyřhře společně s nejlepším hráčem turnaje, hradeckým Martinem Sieglem.
Děkujeme za reprezentaci oddílu a Veronice přejeme hodně štěstí na MČR U17.

Václav Drašnar   22.11.2015 - Medailové sbírky s přeboru ČOS kategorie U17 a U19

V sobotu se v sokolovně v českých Budějovicích konal otevřený přebor ČOS v badmintonu. Na tomto turnaji startovali za Dobrušku Martin Ladma, Tereza a Tomáš Strnadovi a Vojta Flígr. Každý si dostatečně zahrál a porovnal svoji výkonnost s hráči z ostatních oddílů jak sokolských tak nesokolských.
Nejlépe se vedlo dvojčatům Strnadovým, kteří ač v té době čtrnáctiletí, neztratili se v kategorii U17. Iveta získala stříbrnou medaili ve dvouhře i ve čtyřhře se spoluhráčkou ze Židlochovic, bronz přidala s Tomášem v mixu. Tomáš získal ještě dvakrát bronz, ve čtyřhře s Martinem Ladmou v kategorii U19 a ve dvouhře chlapců U17. Martin skončil ve dvouhře na 4. místě. Vojta Flígr (13 let) dokázal v kategorii U17 vyhrát dva zápasy, jeden v základní a druhý v nadstavbové skupině a vybojoval tak krásné 7. místo. K tomu přidal ještě páté místo ze čtyřhry a z turnaje se vracel s dobrým pocitem.
Děkujeme za reprezentaci a výborné výsledky.

Václav Drašnar   22.11.2015 - Mezinárodní Mistrovství České republiky juniorů

V Orlové se o víkendu konalo tradiční setkání nejlepších juniorů naší republiky, kteří se konfrontují s velkou zahraniční konkurencí. V tomto turnaji nechyběla ani naše hráčka Veronika Kubečková. Ta bohužel ve svém prvním utkání nestačila po obrovském boji v koncovce třetího setu soupeřce ze Slovenska a skončila tak na děleném 33. - 36. místě.
Ve čtyřhře se Veronice také nepodařilo postoupit do druhého kola, jelikož se svojí partnerkou Lucií Borovskou z Mostu podlehli ve dvou setech rakouské dvojici a děvčata tak obsadila 17.-32.místo.
Pro Veroniku to byla další velká konfrontace s evropským badmintonem a věříme že získané zkušenosti přenese do tréninku a zápasů a bude nás dobře reprezentovat na nadcházejících národních mistrovstvích kategorií U17 a U19.

Václav Drašnar   16.11.2015 - Termínový kalendář pro první polovinu roku 2016

Jelikož ještě nedošlo k oficiálnímu zveřejnění, umísťujeme kalendář turnajů včetně naší oblasti pro první polovinu roku 2016

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   16.11.2015 - Memoriál Konstantina Holobradého

O víkendu se odehrál v Praze Vinoři národní turnaj dospělých. Ve velké konkurenci hráčů z celé republiky dosáhli naši na čtvrtfinálová umístění.

Umístění hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra žen
17.-32. Ostrá, Hofmanová
čtyřhra mužů
17.-32. Bureš – Šváb M.
čtyřhra žen
5.-8. Hofmanová – Křížková, Ostrá – Smejkalová
smíšená čtyřhra
5.-8. Křížková – Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)
9.-16. Bureš – Ostrá
17.-32. Šváb – Zychová (TJ Astra ZM Praha)

Petr Šváb   13.11.2015 - GPA dospělých – memoriál K. Holobradého

Dnes začíná v Praze Vinoři kvalifikačními zápasy další ze série turnajů GP A. Do Prahy odjede i početná skupina dobrušských hráčů (Bureš M., Šváb M., Tlustý L., Křížková Š., Hofmanová P., Ostrá V., Kubečková V., Smejkalová E.), kterým přejeme hodně vyhraných zápasů.

Petr Šváb   09.11.2015 - Turnaj v BR Centru v Rychnově nad Kněžnou

 
V sobotu 7. listopadu se naši nejmladší svěřenci vydali spolu s rodiči a trenérem na turnaj do Rychnova nad Kněžnou. Pro většinu hráčů to byl první nebo druhý turnaj kariéry, na kterém každý sehrál minimálně pět zápasů. Nikdo neudělal ostudu, každý si pěkně zahrál a odvezl si diplom a malý dárek. Zpříjemněním turnaje byla exibice a celodenní pobyt našich v současné době nejlepších badmintonistů Kristíny a Milana Ludíkových.
Děkujeme pořadatelům za pěkně strávenou sobotu.

Václav Drašnar   23.10.2015 - Vítáme nového partnera dobrušského badmintonu!!

 
Díky úsilí a schopnostech managementu se podařilo přivést dobrušskému badmintonu dalšího partnera!! Vítáme v našem teamu společnost Becker, která se řídí heslem: Společně a snadněji.

Poslání společnosti:
Chceme lidem nabídnout větší kvalitu života, komfort a bezpečí díky inovativním produktům „Made in Germany“. Naše myšlení i jednání se řídí heslem: „Společně a snadněji.“

Více o společnosti: http://cz.becker-antriebe.de/Startseite/42/

Václav Drašnar   22.10.2015 - Velký úspěch dobrušských badmintonistů v srdci evropského badmintonu Dánsku

 
.
LBS 2015 Fredericie
Ve dnech 16. 10. - 18. 10. 2015 se hráči z Dobrušky vydali na tradiční velký turnaj do Dánska. Za oddíl nastoupili: Veronika Kubečková, Tereza Kubečková, Iveta Strnadová, Jan Šťásek, Martin Ladma a nejmladší člen výpravy Vojta Flígr. Nejeli jsme sem poprvé a tak už všichni byli připraveni na noc strávenou v autobuse a ráno nastoupit na kurty. Starší hráči odjeli do města Lillebaeltshalu na čtyřhry. Vojtu jsme nechali v centrální hale ve Fredericii. Ten nastoupil na čtyřhru s partnerem z Dánska. Také Veronika dostala losem přiřazenou hráčku z Dánska. Jinak ostatní hráči sehráli čtyřhry se svými spoluhráči z oddílu. Nejlépe se vedlo děvčatům Terce s Ivetou, které prošly všemi zápasy kategorie U17 až do finále, kde bohužel prohrály s domácím dánským párem umístili se na skvělém 2. místě. Veronika s partnerkou se umístila na 4. místě v kategorii U19. Ve dvouhrách se našim reprezentantkám vedlo ještě lépe. Terka za celou dobu prohrála jenom jeden zápas a umístila se na 12. místě kategorie U17. Iveta v U17 a Veronika mezi devatenáctiletými postoupili do nedělního finále. Kluci bojovali ze všech sil, ale soupeři někdy byli o trochu lepší nebo klukům nevyšla koncovka a tak Honza byl na 7. - 8. místě a Martin na 10. místě. Vojta si zatím vyzkoušel jiný styl hry, ale přesto se neztratil a odvezl si i cenná vítězství i zkušenosti. V neděli se dohrávaly finálové zápasy, kam Iveta i Veronika prošly bez jediné porážky, a jelikož nepoznali chuť prohry ani ve finálových zápasech svých kategorií, dokráčely si k 1. místu ve dvouhře. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 1048 hráčů z různých zemích jako je Dánsko, Německo, Norsko, Polsko. Všem hráčům gratulujeme za dosažené výborné výsledky a přejeme jim další úspěchy.

p.Š

Václav Drašnar   13.10.2015 - Extraliga a 1.liga smíšených družstev

 
Naše extraligové družstvo odehrálo svůj první zápas na kurtech plzeňského oddílu USK. Nastupovali jsme v oslabené sestavě v mužské části a na výsledku to bylo znát. Jediné body zaznamenaly ženy, když Kateřina Tomalová zvítězila ve dvouhře a spolu s Šárkou Křížkovou ve čtyřhře. S konečným výsledkem 6:2 pro soupeře jsme do extraligové soutěže nevykročili správnou nohou. Plzeňský tým se svými mladými hráči vyhrál zcela zaslouženě.

Co se nepovedlo extraligovému družstvu, podařilo se dobrušským hráčům v 1.lize. Nejdříve naši odehráli vyrovnané utkání s domácím BK Kopřivnice, kde o výhře Dobrušky rozhodl až poslední zápas, ve kterém Lukáš Tlustý porazil ve třísetovém utkání kopřivnického Ptáčka po setech 19-21, 21-17 a 22-20. Na konečném výsledku 5:3 měli zásluhu Tlustý, Šváb, Hrnčár, Smrek – Hrnčár a Smrek – Ostrá. Ve druhém utkání jsme celkem jednoznačně porazili nováčka soutěže družstvo TJ Sokol Polabiny Pardubice poměrem 7:1. Body v tomto utkání zajistili Tlustý, Hrnčár, Smrek, Kubečková V., Smrek – Hrnčár, Kubečková – Ostrá a Šváb – Ostrá. Výborný vstup do soutěže!!!

Petr Šváb   08.10.2015 - Soutěže družstev dospělých

O nadcházejícím víkendu se rozehrají nejvyšší soutěže smíšených družstev dospělých – extraliga a 1.celostátní liga. V obou soutěžích budou bojovat i dobrušská družstva.
Extraligový tým odehraje v sobotu 10.října své utkání v Plzni s družstvem USK Plzeň se začátkem od 14.00 hodin. Bohužel pro domácí příznivce bylo nedělní utkání s TJ Sokol Radotín Meteor Praha A přeloženo na náhradní termín. Dobrušské A družstvo tvoří hráči Kopřiva Ondřej, Skočdopole Jiří, Drašnar Václav, Sváta Zdeněk, Křížková Šárka, Tomalová Kateřina a zahraniční posily Hliničan Matěj, Dratva Milan, Matějka Michal, Sefere Kristina.
Prvoligové družstvo odjede v sobotu ke svým prvním zápasům do Kopřivnice, kde se postupně utká s domácími hráči BK Kopřivnice a prvoligovým nováčkem TJ Sokol Polabiny Pardubice. Za náš tým budou nastupovat hráči Bureš Marek, Šváb Matěj, Skočdopole Miroslav, Tlustý Lukáš, Ostrá Veronika, Hofmanová Petra, Kubečková Veronika, Smejkalová Eliška a slovenští hráči Smrek Marian a Hrnčár Petr.
Přejeme oběma týmům úspěšný vstup do ligové sezóny.

Petr Šváb   06.10.2015 - Turnaj dospělých Hradecký lev

Ve dnech 3. - 4.října se v Hradci Králové konal turnaj s názvem Hradecký lev GPB kategorie dospělých. Z dobrušských hráčů se tohoto turnaje zúčastnili Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová, Šárka Křížková, Veronika Kubečková, Martin Ladma, Lukáš Tlustý, Matěj Šváb a Miroslav Skočdopole. Nejlepšího výsledku dosáhly ve čtyřhře žen Šárka Křížková s Denisou Šikalovou (BK 73 DELTACAR Benátky n/J), které vyhrály celý turnaj. Šárka s Petrem Hoškem (Sokol Radotín Meteor Praha) se ve smíšené čtyřhře dostala až do semifinále a ve čtyřhře mužů Matěj Šváb s Markem Burešem do čtvrtfinále.
Martin

Petr Šváb   24.09.2015 - GP C U17 Hamr Praha

V neděli 20.9.2015 se hráči U17 vydali na otevřený turnaj do Prahy. Turnaje se zúčastnili Veronika Kubečková, Tereza Kubečková, Iveta Strnadová a Tomáš Strnad. Turnaj byl v celku dobře obsazený hráči z různých oddílů. Všichni dobrušští nastoupili ve všech disciplínách. Nejlépe se vedlo sestrám Kubečkovým, které si nakonec odvážely medaile, a to Veronika 3. místo v singlu a 2. místo v deblu s Terezou.

Tomáš S.

Petr Šváb   24.09.2015 - GP B U19 Podolí u Brna

Dne 19.9.2015 se náš oddíl vydal na turnaj do Podolí. Nastoupili tam hráči: Ladma Martin, Šťásek Jan, Strnad Tomáš, Strnadová Iveta, Kubečková Tereza, Kubečková Veronika. Lépe se vedlo mladším hráčům, kteří ještě hrají kategorii U17. Nejlepším výsledkem je 3. místo Veroniky Kubečkové v singlu a s hráčkou Lucií Borovskou (BK TJ Baník Most) 5. - 8. místo v deblu. V mixu spolu s Honzou Šťáskem vybojovali 9. - 16. místě. Honza dále skončil 9 - 16. místo v singlu a v deblu s Martinem 9 - 16. místo. Martin v singlu 9 - 16. místě. Oba naši nejstarší hráči měli smůlu na los, prohráli svá utkání s pozdějšími medailisty turnaje. V mixu Martin nastoupil s Terezou a skončili na 17 - 26. místě. Tereza v singlu postoupila přes první kolo po bojovném výkonu, když oba sety vyhrála skórem 23-21. Tereza v singlu skončila na 9 - 16. místě a v deblu s Ivetou skončily na 9 - 11. místě. Iveta v singlu skončila na 17 - 26. místě. V mixu spolu s bratrem Tomášem mile překvapili, když v 1. kole zvítězili nad o hlavu většími a 3roky staršími hráči z Mostu. Ve 2. kola už nestačili na nasazené hráče Tichého s Nováčkovou, ale přesto to byl pro ně první větší úspěch. Celkově se umístili na 5. - 8. místě. Tomáš v singlu skončil na 17 - 32. místě a v deblu nastoupil s Jakubem Lázničkou (TJ Sokol Klimkovice), kde se umístili na 9 - 16. místě. Začátek sezóny se nám vydařil a první turnaj kategorie B dopadl hlavně pro hrače U17 velmi dobře.

Iveta S.

Petr Šváb   13.09.2015 - GP C dospělých

 
V sobotu 12. září jsme uspořádali otevřený oblastní turnaj dospělých. Mimo velké skupiny domácích hráčů se turnaje zúčastnili i badmintonisté z Pardubic, Hradce Králové a Prahy.
Výsledky:
dvouhra muži
1. Dean Brabec (Sokol Meteor Radotín Praha)
2. Matěj Šváb
3.-4. Lukáš Tlustý, Roman Chmelař (TJ Montas Hradec Králové)
čtyřhra muži
1. Šváb – Skočdopole M.
2. Skřivan – Tichý (TJ Montas Hradec Králové)
dvouhra ženy
1. Veronika Kubečková
2. Veronika Ostrá
3.-4. Eliška Smejkalová, Tereza Kubečková
čtyřhra ženy
1. Kubečková V. – Smejkalová
2. Ostrá – Kubečková T.
smíšená čtyřhra
1. Šváb – Ostrá
2. Skočdopole M. – Kubečková V.

Petr Šváb   09.09.2015 - CZECH SOKOL CUP 2015

 
O uplynulém víkendu se skupina čtyř hráčů našeho oddílu pod vedení Václava Drašnara zúčastnila prvního letošního turnaje, již tradičního mezinárodního turnaje v Plzni CZECH SOKOL CUP. Ani letos naši hráči nepřijeli úplně s prázdnou, když minivýprava čtyř hráčů přivezla dvě druhá a jedno třetí místo a to zásluhou děvčat v kategorii U17. V semifinálovém souboji po postupech ze základních skupin porazila Iveta Strnadová Terezu Kubečkovou, zajistila si tak postup do finále, kde však nestačila na soupeřku ze Slovinska. Iveta tak vybojovala stříbrnou medaili a Tereza bronzovou. Společně poté vybojovali ještě jedno krásné druhé místo ve čtyřhře, když nestačili opět pouze na stejnou soupeřku ze Slovinska s českou partnerkou.
Chlapcům už se tolik nevedlo, Tomášovi Strnadovi ani houževnaté a bojové výkony nestačili na postup ze základní skupiny ve dvouhře ani ve čtyřhře v kategorii U17, Vojta Flígr v kategorii U15 jel spíše na zkušenou, ale přesto se mu s parťákem z Plzně podařilo ve čtyřhře chlapců postoupit ze skupiny a vybojovat krásné páté místo.
Tento turnaj byl pro juniory prvním testem v nadcházející zkrácené sezóně.

Václav Drašnar   08.09.2015 - Benátecký pohár

Ve dnech 4.-6.9.2015 se hrál již tradiční turnaj GPA dospělých Benátecký pohár, letos jubilejní 20. ročník. Tohoto turnaje se zúčastnili hráči Martin Ladma, Matěj Šváb, Miroslav Skočdopole, Lukáš Tlustý, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová, Šárka Křížková a Veronika Ostrá. Nejlepšího umístění dosáhla Šárka, která skončila ve čtyřhře ve čtvrtfinále. Ostatní hráči dohráli v předchozích kolech.

Umístění našich hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra žen
17.-32. Ostrá
čtyřhra žen
5.-8. Křížková - Martina Fartágová (Super Stars Most)
9.-16. Ostrá – Smejkalová
čtyřhra mužů
9.-16. Šváb- Martin Herout (TJ Montas Hradec Králové)
smíšená čtyřhra
9.-16. Šváb – Ivana Zychová (TJ Astra ZM Praha)
9.-16. Křížková – Petr Hošek (Sokol Meteor Radotín Praha)
17.-32. Skočdopole M. - Kubečková V.

Veronika O.

Petr Šváb   02.09.2015 - Ilava Open 2015

Nová herní sezona byla zahájena na tradičním mezinárodním turnaji v Ilavě na Slovensku. Tohoto turnaje se z našeho oddílu zúčastnily pouze 2 hráčky a to sestry Kubečkovy v kategorii U17. Veronika po sedmi náročných zápasech vybojovala 3. místo. Tereza v prvním kole narazila na vítězku turnaje Kateřinu Zuzákovou (BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou) a celkově obsadila 9-12 místo.
Doufáme, že nová sezona bude úspěšná pro všechny hráče našeho oddílu, kterým přejeme hodně sil a radosti ze hry.

Děkujeme za zhodnocení turnaje od účastníků a také se připojujeme k přání úspěšné sezóny. Ta již tento víkend pokračuje GP A dospělých v Benátkách nad Jizerou, kde se koná 20. ročník Benáteckého poháru. Turnaje se zúčastní i celkem početná skupina dobrušských hráčů. Naše mládež v kategoriích U15 a U17 bude ve stejném termínu startovat na mezinárodním turnaji v Plzni na Czech Sokol Cupu.

Petr Šváb   26.08.2015 - HERNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2015

 
Druhý srpnový týden probíhalo v naší hale herní soustředění za účasti dvou dánských trenérek. Trenérky připravily pro hráče pohybové aktivity zaměřené na techniku, základní pohyb po kurtu a postřeh formou zábavných her. Soustředění bylo účastníky kladně hodnoceno, vadou na kráse byla minimální účast našich žáků.
Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii oddílu:
https://goo.gl/photos/ehCHEqS6MEdA1pNe7

Václav Drašnar   26.08.2015 - Propozice na turnaj GP C dospělých

12. září pořádá náš oddíl první turnaj GP C kategorie dospělých. V příloze naleznete propozice k turnaji.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   26.08.2015 - Termínový kalendář na 2. polovinu roku 2015

V příloze naleznete aktuální podobu termínového kalendáře na druhou polovinu roku 2015. Kalendář naleznete v nejbližší době i v sekci dokumentů a termínového kalendáře, kde bude umístěn celou sezónu.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   25.08.2015 - Rozpis tréninkových hodin v sezóně 2015/16

Uvádíme rozpis tréninků v nové sezóně s platností od 1.září. Všechny tréninky se budou konat v hale průmyslové školy.

Pondělí
19.00 – 21.00 hod. dorost, dospělí
Úterý
17.00 – 19.00 hod. žáci přípravka
19.00 – 20.30 hod. dorost, dospělí
Středa
18.00 – 20.00 hod. dorost, dospělí
Čtvrtek
17.00 – 18.30 hod. žáci přípravka
18.30 – 20.30 hod. dorost, dospělí

Žádáme rodiče hráčů přípravky, zda by se mohli zúčastnit ve čtvrtek 3.září od 17.00 hodin schůzky vedení oddílu s rodiči, kde se dozví základní informace o trénincích, turnajích, ekonomických pravidlech oddílu, případně se mohou informovat co je zajímá. Schůzka se koná v hale průmyslové školy.

Žádáme hráče extraligy a 1.ligy, aby se zúčastnili ve čtvrtek 3.září od 18.30 hod. schůzky hráčů s vedením oddílu, kde bude projednáno hráčské obsazení týmů, tréninkové možnosti, ekonomické záležitosti atd. Po schůzce bude pokračovat trénink. Schůzka se koná v hale průmyslové školy.

Petr Šváb   22.08.2015 - Ukončení trenérské činnosti

K poslednímu srpnu končí svojí trenérskou činnost v našem oddíle Pavel Maňásek. Pavel zde trénoval 15 let, začínal jako hlavní trenér sportovního centra mládeže a dospělých, později si přibral ještě trénování přípravky. Za tuto dobu hráči oddílu získali mnoho úspěchů jak v individuálních soutěžích, tak v soutěžích družstev.
Pavlovi děkujeme za odvedenou práci pro oddíl a do dalšího působení mu přejeme hodně úspěchů, osobní spokojenosti a šikovné děti na trénování.

Petr Šváb   18.08.2015 - Turnaj mládeže Czech Sokol Cup 2015

V přiloženém dokumentu najdete propozice na mezinárodní turnaj v Plzni pro kategorie U15 a U17.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   20.07.2015 - Fotografie z kondičního soustředění

Fotografie z letošního kondičního soustředění naleznete na našich stránkách ve fotogalerii.
odkaz zde:
https://picasaweb.google.com/113355462598144122644

Václav Drašnar   14.07.2015 - Tradiční turnaj v Dánsku (16.-18.října 2015)

V přiloženém dokumentu najdete základní informace k turnaji v dánské Fredericii. Výjezd na turnaj podporuje Česká obec sokolská.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   26.06.2015 - Trénování o prázdninách

Uvádíme předpokládaný rozpis tréninků, které se konají v hale průmyslové školy. O případných změnách budou hráči informováni na trénincích.

27. – 30. července
17.00 – 19.00 hod. (starší žáci, dorost, dospělí)

Soustředění
7. – 11. srpna
8.30 – 10.00 (mladší žáci)
10.00 – 12.00 (starší žáci, dorost, dospělí)
15.00 – 17.00 (starší žáci, dorost, dospělí)
12. – 13. srpna
10.00 – 12.00 (žáci, dorost)
17.00 – 19.00 (starší žáci, dorost)
18.30 – 20.00 (dospělí)
14. srpna
10.00 – 12.00 (žáci, dorost)

17. – 19. srpna
17.00 – 19.00 (starší žáci, dorost, dospělí)
20. srpna
17.00 – 19.00 (starší žáci, dorost)
19.00 – 21.00 (dospělí)

24. – 26. srpna
17.00 – 19.00 (starší žáci, dorost, dospělí)
27. srpna
17.00 – 19.00 (starší žáci, dorost)
19.00 – 21.00 (dospělí)

Přejeme všem krásné léto plné sluníčka a načerpání nových sil do další soutěžní sezóny.

Petr Šváb   14.06.2015 - Evropské hry 2015; Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015

Badmintonový turnaj na Evropských hrách v ázerbajdžánském Baku začíná 22.června a v soutěžích čtyřher budou startovat i dva hráči našeho oddílu, Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou a Ondřej Kopřiva s Pavlem Floriánem.

V Plzni se v termínu 15. – 18.června uskuteční Hry letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Do badmintonového turnaje nastoupí ve výběru Královéhradecké oblasti i členka dobrušského oddílu Tereza Kubečková.

Všem hráčům přejeme úspěšné vystoupení na turnaji a spoustu hezkých zážitků.

Petr Šváb   09.06.2015 - ROZLUČKA S BADMINTONOVU SEZÓNOU

 
Upozorňujeme všechny členy a příznivce našeho klubu, že v sobotu 20.6.2015 se uskuteční rozloučení s badmintonovou sezónou. Od 10 hodin čeká na naše žáky oddílový turnaj a cca od 14:00 hod. bude pro všechny členy, rodiče a pozvané příznivce připraveno občerstvení a sportovní odpoledne. Vše se uskuteční v rekonstruovaném areálu sokolovny v Dobrušce.

Václav Drašnar   20.05.2015 - Ukončení tréninků v průmyslové škole

Upozorňujeme hráče, že poslední trénink v tělocvičně průmyslové školy se bude konat ve čtvrtek 11.června. O dalších trénincích venku vás budou informovat trenéři.

Petr Šváb   20.05.2015 - Turnaj Grand Prix A a B juniorů

Ve dnech 16.-17.května se konal v Podolí u Brna poslední národní turnaj GP A kategorie do devatenácti let. Z dobrušských hráčů se ho zúčastnili Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová, Veronika Kubečková a Filip Sedláček. Ani na tomto turnaji se bohužel nikdo výrazněji neprosadil a na semifinále nedosáhl.

Umístění hráčů:
dvouhra chlapců
17.-32. Filip Sedláček
dvouhra dívek
5.-8. Veronika Ostrá
9.-16. Eliška Smejkalová, Veronika Kubečková
čtyřhra dívek
5.-8. Kubečková – Přikrylová (SK Podolí)
9.-16. Smejkalová – Ostrá
smíšená čtyřhra
5.-8. Ostrá – Holub (Montas Hradec Králové)
9.-16. Sedláček – Smejkalová, Kubečková – Skřivan (Montas Hradec Králové)

Ve stejném termínu se konal v Plzni turnaj Grand Prix B, na kterém jsme také měli hráčské zastoupení, a to Martinem Ladmou, Vítkem Kalinou a Pavlínou Vackovou.

Umístění hráčů:
dvouhra chlapců
5.-8. Vít Kalina
9.-16. Martin Ladma
dvouhra dívek
5.-8. Pavlína Vacková
čtyřhra chlapců
9.-16. Kalina – Ladma
čtyřhra dívek
5.-8. Vacková – Mikezová (Slovan Vesec)
smíšená čtyřhra
9.-16. Ladma - Vacková

Petr Šváb   12.05.2015 - MČR mladšího dorostu 2015

O víkendu uspořádal hradecký badmintonový oddíl TJ Montas Mistrovství České republiky kategorie U17. Tohoto mistrovství se z našich hráčů zúčastnili Filip Sedláček, Veronika Kubečková a Pavlína Vacková. Hráčům se na turnaji nevedlo, ani v jedné disciplíně se jim nepodařilo probojovat do druhého kola.

Petr Šváb   09.05.2015 - Propozice na letní herní soustředění

Zde jsou informativní propozice na herní soustředění, které proběhne o letních prázdninách v naší hale v Dobrušce. Více informací Vám podají trenéři.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   07.05.2015 - Vyhlášení nejlepších sportovců ČOS

 
Ve středu 6.května proběhlo v aule Tyršova domu v Praze vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské za rok 2014. Ocenění zde převzala i členka našeho oddílu Šárka Křížková.
Blahopřejeme.

Petr Šváb   04.05.2015 - Přebor ČOS družstev dorostu

 
V sobotu 2.5.2015 se v Dobrušce konal přebor ČOS družstev dorostu. Tyto přebory jsou jedním z důležitých měřítek mezi sokolskými oddíly a proto nás těší že na druhém místě skončil A tým našeho oddílu ve složení Veronika Ostrá, Veronika Kubečková, Vítek Kalina a Filip Sedláček.
Dobrušské B družstvo ve složení Martin Ladma, Pavlína Vacková, Michaela Cvejnová skončili na čtvrtém místě. Vítězství i bronz si mezi sebe rozdělil A a B tým z Klimkovic

Václav Drašnar, Petr Šváb   04.05.2015 - Mistrovství ČR seniorů 2015

 
Zatím co v Orlové Lutyni bojovali o medaile nejmladší badmintonisté, v Dobřanech u Plzně se sešli na svém prvním oficiálním Mistrovství ČR badmintonoví veteráni. I na tomto turnaji měl dobrušský oddíl své zástupce. V kategorii 35+ startoval David Voborník, v 50+ Petr Šváb a 55+ Jaroslav Voborník. Mistrovství se odehrálo v hezkém areálu dvou tenisových hal na osmi kurtech za účasti přibližně stovky startujících. Hráči byli rozděleni do sedmi věkových kategorií od 35 do 65 let. I když k zápasům nastupovali hráči starších ročníků, na kurtech se určitě odehrávaly stejně urputné boje jako u nejmladší kategorie v již zmiňované Orlové. V konečném účtování jsme přivezli jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili, což bude snad dostatečná výzva pro náš mladší dorost, aby nás mohl na svém MČR v Hradci Králové alespoň trochu napodobit. Vzhledem k tomu, že jsem se skoro po dvaceti letech zúčastnil turnaje jako hráč, hezky jsem si to užil, potkal staré známé a hlavně to přežil ve zdraví.

Umístění:
David
dvouhra – 3.
Petr
dvouhra – 7.
čtyřhra – 2. (spoluhráč Jindřich Šváb – Lokomotiva Praha))
Jarda
dvouhra – 5.
čtyřhra – 6. (spoluhráč Jaroslav Bezouška – TJ Astra ZM Praha)

Petr Šváb   04.05.2015 - Mistrovství ČR mladších žáků 2015

Ve dnech 2.-3.května uspořádal badmintonový oddíl TJ Orlová Lutyně Mistrovství ČR jednotlivců kategorie U13. Na turnaji měl zastoupení i náš oddíl, a to hráči Janem Blažkem a Ondřejem Kalinou. Lépe se dařilo Honzovi, který se ve dvouhře probojoval až do čtvrtfinále. Věřím, že na mistrovství kluci předvedli své nejlepší výkony a že dosažená umístění jim dodají další chuť do tréninkové práce.

Umístění našich hráčů:
dvouhra chlapců
5.-8. Jan Blažek
9.-16. Ondřej Kalina
čtyřhra chlapců
9.-16. Blažek - Kalina

Petr Šváb   26.04.2015 - Turnaj GP „A“ dospělých – Liberec

O tomto víkendu se v Liberci odehrál poslední turnaj dospělých kategorie A sezóny 2014/15 Memoriál Petra Sima. Z našich hráčů se nejlépe dařilo Ondrovi Kopřivovi, který vybojoval v párových disciplínách dvě stříbrné medaile. Ve smíšené čtyřhře se spoluhráčkou Šárkou Křížkovou dokázali porazit ve čtvrtfinále nejlepší českou dvojici posledních let Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou. Ve finále ale již prohráli po třísetovém boji s Petrem Jelinkem (RSC Brno) a Dominikou Kurzovou (TJ Astra ZM Praha). Ve čtyřhře mužů Ondra přidal druhé umístění na bedně s Jaromírem Janáčkem z Českého Krumlova.
Ondrovi a Šárce gratulujeme a děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu.

Umístění našich hráčů:
dvouhra žen
9.-16. Hofmanová Petra
čtyřhra žen
5.-8. Hofmanová – Křížková
čtyřhra mužů
2. Kopřiva – Janáček (SKB Český Krumlov)
17.-32. Bureš – Šváb
smíšená čtyřhra
2. Kopřiva – Křížková
5.-8. Bureš – Hofmanová
17.-32. Šváb – Zychová (TJ Astra ZM Praha)

Petr Šváb   20.04.2015 - Lendavská klání

 
Jako tradičně odjela ve dnech 16.-19.4.2015 skupina našich klubových hráčů na 10.ročník mezinárodního turnaje SREBRNA ŽOGICA do Lendavy ve Slovinsku. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 175 hráčů ze Slovinska, Maďarska, Slovenské republiky, České republiky a Rakouska. Za náš klub vyrazili do bojů jak zkušení hráči ( V. Ostrá, F.Sedláček, P.Vacková,M. Ladma, V.Kubečková, V. Kalina, T. Kubečková, J.Blažek a O.Kalina), tak i jeden badmintonový nováček (N. Soukupová).
Všichni hráči bojovali statečně, většina se probojovala ze základní skupiny do pavouka, kde pak narazili na silnou konkurenci. Někteří to zvládli skvěle a dovezli domů poháry za umístění na stupních vítězů . Velká pochvala patří Natálce, která absolvovala první velký mezinárodní turnaj a dva souboje vybojovala ve svůj prospěch. Škoda, že si v tom třetím zápase trochu nezakřičela.
Medailové výsledky :
V. Ostrá, V. Kubečková – debl U19 - 1. místo
P. Vacková,P.Krpatová(TJ Sokol Polabiny) – debl U19 - 2.místo
V. Ostrá - singl U19 - 3. místo
F. Sedláček, A. Ferk (BK Branik Slovinsko) - debl U19 - 2. místo
T.Kubečková, I. Strnadová (Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.) – debl U15 – 3.místo
J. Blažek – singl U13 -3. místo
J.Blažek, O.Kalina – debl U13 – 3.místo

Ráda bych tímto poděkovala panu Maňáskovi za přípravu na tento turnaj, jeho podporu a účast u našich zápasů.

HisTerka

Petr Šváb   15.04.2015 - Otevřený Přebor ČOS družstev žáků 2015

V přiloženém dokumentu najdete propozice.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   14.04.2015 - Otevřený Přebor ČOS družstev dorostu 2015

V příloze najdete propozice.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   06.04.2015 - GP „C“ dospělých – Přeborník města Dobrušky

 
V sobotu 4.dubna jsme uspořádali oblastní turnaj dospělých, který byl zároveň prezentován jako tradiční turnaj Přeborník města Dobrušky. Mimo početnou skupinu domácích hráčů se turnaje zúčastnili i zástupci oddílů z Hradce Králové a Pardubic. Je škoda, že tento turnaj si v posledních letech nenachází větší oblibu mezi ostatními hráči. I přes tento nedostatek si myslím všichni dostatečně zahráli a strávili příjemný velikonoční den s badmintonem.
Děkujeme firmě PORT CZ s.r.o. Opočno a agentuře REKLAMA WIZARD Doudleby n.O. za poskytnuté ceny pro vítěze.

Finálová umístění:
dvouhra mužů:
1.Šváb Matěj
2.Tlustý Lukáš
dvouhra žen
1.Ostrá Veronika
2.Krpatová Pavlína (TJ Polabiny Pardubice)
čtyřhra mužů
1.Šváb – Bureš
2.Wsól – Hodek (oba TJ Polabiny Pardubice)
čtyřhra žen
1.Křížková – Krpatová (TJ Polabiny Pardubice)
2.Ostrá – Kubečková V.
smíšená čtyřhra
1.Bureš – Ostrá
2.Sedláček – Křížková

Petr Šváb   29.03.2015 - Turnaje GP „A“ U17 a Jouda Cup 2015

O tomto víkendu se odehrály dva důležité turnaje z kalendáře badmintonového svazu. V Jehnicích startovali mladší junioři na svém dalším národním turnaji a v Praze pořádal oddíl Astra Zahradní město turnaj dospělých kategorie „B“.

V Jehnicích z našeho oddílu startovali Filip Sedláček, Veronika Kubečková a Pavlína Vacková.
Výsledky:
dvouhra chlapců
17.-32. Sedláček
čtyřhra chlapců
5.-8. Sedláček-Bumbálek (TJ Slovan Vesec)
čtyřhra dívek
5.-8. Kubečková-Vacková
smíšená čtyřhra
9.-16. Sedláček-Kubečková
17.-32. Vacková-Šrámek (TJ Chemička Ústí n.L.)

V Praze se Jouda Cupu z dobrušských hráčů zúčastnili Marek Bureš, Matěj Šváb, Lukáš Tlustý, Jiří Skočdopole a Veronika Ostrá. Nejlepšího umístění zde dosáhl Jirka Skočdopole, který se svým spoluhráčem Svátou z pořádajícího oddílu vybojoval druhé místo ve čtyřhře.
Výsledky:
dvouhra mužů
9.-16. Tlustý
17.-32. Šváb
dvouhra žen
9.-16. Ostrá
čtyřhra mužů
2. Skočdopole-Sváta (TJ Astra ZM Praha)
5.-8. Bureš-Šváb
čtyřhra žen
9.-16. Ostrá-Krejčová (Sokol Králův Dvůr)
smíšená čtyřhra
5.-8. Šváb-Zychová (TJ Astra ZM Praha)
9.-16. Bureš-Ostrá

Petr Šváb   18.03.2015 - MČR družstev juniorů 2015

V Českém Krumlově se o víkendu odehrálo MČR družstev dorostu. Za dobrušský tým nastoupili Sedláček Filip, Ladma Martin, Kalina Vít, Šťásek Jan, Kubečková Veronika, Smejkalová Eliška a Vacková Pavlína. Naši hráči se ve skupině střetli s družstvy Českého Krumlova, Benátek nad Jizerou a Klimkovic s bilancí dvou prohraných a jednoho vyhraného utkání. Třetí místo ve skupině je zařadilo do zápasu o celkové 5.místo, ve kterém neuspěli a v konečném hodnocení skončili šestí.
Děkujeme hráčům za bojovnost, trenérovi Pavlu Maňáskovi za vedení hráčů při zápasech a panu Kubečkovi za zajištění dopravy.

Utkání ve skupině
TJ Sokol Dobruška – SKB Český Krumlov (0 : 7)
TJ Sokol Dobruška – BK 73 Deltacar Benátky n.J. (5 : 2)
TJ Sokol Dobruška – TJ Sokol Klimkovice (0 : 7)

Utkání o 5.místo
TJ Sokol Dobruška – TJ Astra ZM Praha (0 : 7)

Petr Šváb   12.03.2015 - MČR družstev dorostu 2015

O víkendu 14.-15.března se v Českém Krumlově koná MČR družstev dorostu. Soutěže se účastní nejlepší dorostenecká družstva z jednotlivých oblastí a jedním z nich je i družstvo z Dobrušky. Mistrovství se hraje systémem na dvě skupiny každý s každým, první dva postupují do semifinále a ostatní družstva hrají utkání o umístění.
Přejeme hodně vyhraných zápasů.

Petr Šváb   25.02.2015 - 1. celostátní liga

V Brně Jehnicích se v neděli odehrálo závěrečné kolo 1. ligy, skupiny o udržení. Mimo domácího B družstva do Jehnic přijeli hráči oddílů BK Kopřivnice, SKP Kometa Brno a naše B družstvo. Dobrušští nastupovali v sestavě Václav Drašnar, Miroslav Skočdopole, Matěj Šváb, Lukáš Tlustý, Jan Bednář, Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová a Veronika Kubečková. Zápasů se bohužel pro nemoc nemohl zúčastnit Marek Bureš, naše opora párových disciplín. Neúčast Marka byla znát a tak si naši nakonec z Jehnic odváželi jedno vítězství a dvě prohry. O vyhrané zápasy se zasloužili Matěj (6), Veronika O. (4), Vašek (3), Lukáš (2), Eliška (1) a Veronika K. (1). I přes výsledky tohoto kola si naše družstvo obhájilo účast v prvoligové soutěži v příští sezóně.

Výsledky zápasů:
TJ Sokol Dobruška „B“ – BK Kopřivnice (3:5)
TJ Sokol Dobruška „B“ – TJ Sokol Veselý Brno Jehnice „B“ (3:5)
TJ Sokol Dobruška „B“ – SKP Kometa Brno (5:3)

Závěrečná tabulka:
1. TJ Montas Hradec Králové
2. TJ Sokol Klimkovice
3. TJ Orlová Lutyně
4. TJ Sokol veselý Brno Jehnice „B“
5. BK Kopřivnice
6. TJ Sokol Dobruška „B“
7. SKP Kometa Brno

Petr Šváb   22.02.2015 - Čtvrtfinále extraligy smíšených družstev

V sobotu jsme v Jehnicích odehráli čtvrtfinálové utkání s týmem TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice A. Naše družstvo tvořili hráči Šárka Křížková, Petra Hofmanová, Jiří Skočdopole, Zdeněk Sváta, Jarolím Vicen a Michal Matějka. Bohužel nám chyběl Ondřej Kopřiva, který se stejném termínu startoval na turnaji v Ugandě. Soupeř ale nastoupil v plné sestavě i s polskými posilami Kamilou Augustyn a Adamem Cwalinou. Jediný úspěch dobrušských zaznamenal Jaro Vicen, který porazil ve dvou setech Vojtěcha Šelonga. Pochvalu si také zaslouží za bojovný výkon Zdeněk Sváta v zápase s Adamem Mendrekem, kdy Zdeněk prohrál až ve třech setech. Třísetové utkání také bojovala dvojice Skočdopole - Vicen s novými mistry ČR Kohoutkem a Světničkou, šťastnější v koncovce byli opět soupeři. V ostatních zápasech nám domácí hráči nedali moc šancí a zaslouženě vyhráli poměrem 7 : 1.
I přes tento nepříznivý výsledek dobrušské družstvo obsadilo v konečné extraligové tabulce 5. místo. Za současného stavu lze toto umístění považovat za úspěšné.

Petr Šváb   20.02.2015 - 1.celostátní liga smíšených družstev

V neděli 22.února v Brně Jehnicích odstartuje poslední kolo zápasů 1.celostátní ligy. Dobrušské družstvo se postupně střetne s týmy BK Kopřivnice, TJ Sokol Brno Jehnice B a SKP Kometa Brno. Orientační začátky jednotlivých utkání byly stanoveny na 9.00, 12.00 a 15.00 hodin. Vše se odehraje v hale Badminton Point, Blanenská, Brno Jehnice.
Přejeme našim hráčům, aby v Brně navázali na úspěšné výsledky z posledního kola.

Petr Šváb   18.02.2015 - Čtvrtfinále extraligy smíšených družstev

V sobotu 21.února odjíždí dobrušský team do Brna Jehnic, kde odehraje své čtvrtfinálové utkání v extraligové soutěži s družstvem TJ Sokol Veselý Brno Jehnice A. Hracím místem je hala Badminton Point, Blanenská 3a, Brno Jehnice se začátkem od 15.00 hodin.
Držte palce našemu družstvu!!!

Petr Šváb   11.02.2015 - MČR juniorů 2015

Ve dnech 7.-8.února se v Českém Krumlově konalo mistrovství republiky juniorů. Dobrušský oddíl na této vrcholné mládežnické akci reprezentovaly Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová, Veronika Kubečková a Filip Sedláček. Nejlepšího umístění zde dosáhla ve smíšené čtyřhře Veronika Ostrá se spoluhráčem Šářecem , kteří obsadili dělené 5.místo. Ostatním hráčům se již tolik nedařilo.

Umístění:
dvouhra muži
17.-32. Sedláček
čtyřhra
9.-16. Sedláček – Bureš (TJ Sokol Veselý Brno Jehnice)
mix
5.-8. Ostrá – Šářec (TJ Slavoj Český Těšín)
17.-32. Sedláček – Smejkalová
dvouhra ženy
9.-16. Ostrá, Kubečková
čtyřhra
9.-16. Ostrá - Smejkalová

Petr Šváb   03.02.2015 - Mistrovství ČR jednotlivců dospělých 2015 – 2x bronzová medaile

O víkendu se v Karviné odehrálo mistrovství republiky dospělých. Z dobrušských hráčů na mistrovství odjížděli s největšími ambicemi Ondřej Kopřiva a Šárka Křížková. Šárka s Kateřinou Tomalovou figurovaly jako první nasazený pár, Ondra s Pavlem Floriánem zase obhajovali mistrovský titul z loňského roku. Obě dvojice svorně skončili v semifinálových utkáních, prohráli s pozdějšími vítězi a vybojovali si tak bronzové medaile. I když jejich cíle byly určitě vyšší, každá medaile získaná na takovém to prestižním turnaji má svojí cenu.
Blahopřejeme.

Petr Šváb   27.01.2015 - 1. celostátní liga smíšených družstev dospělých

 
V neděli se v Dobrušce konalo první kolo skupiny o udržení v soutěži první celostátní ligy. Na kurty průmyslové školy přijely bojovat týmy BK Kopřivnice, SKP Kometa Brno, TJ Sokol Veselý Brno Jehnice „B“ a posledním účastníkem bylo B družstvo domácích. Soutěž se hraje systémem každý s každým a tak odehrát v jeden den i šest zápasů je pro hráče velmi náročné. Dobrušští nastupovali v sestavě Václav Drašnar, Marek Bureš, Matěj Šváb, Miroslav Skočdopole, Jan Bednář, Filip Sedláček, Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová a Veronika Kubečková. Domácí hráči dokonale využili známého prostředí a svými výsledky srovnali bodový stav s vedoucími družstvy této skupiny. O body se postarali Marek Bureš (6 vyhraných zápasů), Matěj Šváb (5), Veronika Ostrá (4), Václav Drašnar (3), Jan Bednář (3), Lukáš Tlustý (2), Filip Sedláček (1).

Výsledky zápasů našeho družstva:
TJ Sokol Dobruška „B“ – BK Kopřivnice (4:4)
TJ Sokol Dobruška „B“ – TJ Sokol Veselý Brno Jehnice „B“ (5:3)
TJ Sokol Dobruška „B“ – SKP Kometa Brno (6:2)

Tabulka po 4.kole (pořadí mezi 4. - 6. je určeno rozdílem vyhraných a prohraných zápasů)
4. TJ Sokol Veselý Brno Jehnice B - 17 bodů (37-35)
5. BK Kopřivnice - 17 bodů (36-36)
6. TJ Sokol Dobruška B - 17 bodů (31-41)
7. SKP Kometa Brno - 10 bodů

Děkujeme všem hráčům za zodpovědný přístup k utkáním a přejeme jim úspěch i v kole posledním. Poděkování také patří všem rozhodčím, kteří se na řízení zápasů jak v sobotu, tak v neděli podíleli. Dá se konstatovat, že uplynulý víkend byl pro dobrušský badminton velice úspěšný.

Petr Šváb   26.01.2015 - Extraliga smíšených družstev

 
V sobotu jsme v hale průmyslové školy přivítali k extraligovému utkání družstvo USK Plzeň. Naši hráči nastoupili proti soupeři v plné sestavě (foto zleva Jiří Skočdopole, Zdeněk Sváta, Šárka Křížková, Ondřej Kopřiva, Petra Hofmanová, Michal Matějka, vedoucí týmu Karel Tomek a Jarolím Vicen). Vzhledem k důležitosti utkání jsme nemohli nic podcenit, účasti v baráži jsme se po zkušenostech z minulého roku chtěli vyhnout. Hned první zápas ve smíšené čtyřhře ukázal, že hráči obou týmů odehrají vyrovnanou partii. V mixu se štěstí přiklonilo na naší stranu, dvojice Kopřiva – Křížková vybojovala vítězství nad Vachálkem s Kolářovou až ve třetím setu poměrem 23:21. Další dva zápasy se odehrály v naší režii. Nejdříve ve druhé čtyřhře Skočdopole - Vicen přehráli Voráče s Jiřím Loudou 2:0 na sety a čtyřhra žen se neodehrála, protože soupeř přijel pouze s jednou hráčkou. Vedení 3:0 bylo velmi slibné. Vítězství v dalších dvou zápasech si ale připsal soupeř. V první čtyřhře mužů porazili Rubáš se Sobotou po třísetové bitvě Kopřivu s Matějkou, stav třetího setu byl opět velmi těsný 21:19. Ve dvouhře žen prohrála Hofmanová s Lucií Kolářovou 0:2, ale zase velmi vyrovnané utkání (20:22, 19:21). Zbývaly zápasy dvouher mužů. Ve třetí dvouhře porazil Jiří Skočdopole Voráče 2:0. Soupeř se ale udržel ve hře o body vítězstvím v dalším zápase, když Louda přehrál Svátu 2:1 na sety. Před posledním utkáním stav 4:3 pro domácí a celkem napjatá atmosféra, jak dopadne závěrečný zápas. V něm ale Jarolím Vicen nenechal nikoho na pochybách o svých herních kvalitách a přehrál Vachálka po setech 21:11 a 21:12. Domácí tak zvítězili v utkání 5:3 a v konečné extraligové tabulce se po základní části umístili na hezkém pátém místě. Zajistili si účast v PLAY OFF, kde se střetnou s týmem TJ Sokol Veselý Brno Jehnice.
Všem hráčům děkujeme za bojovné výkony a přejeme jim hodně úspěchů v dalším průběhu soutěže.

Petr Šváb   26.01.2015 - Oblastní turnaje GP C U15, U17 a OP U19

 
O turnajích mládeže konaných ve dnech 17.-18.ledna se vrací ve svém článku dopisovatelka HisTerka.
Děkujeme.

O minulém víkendu se v Osíku konal oblastní přebor kategorie U19 a zároveň GPC U15, na nichž nesměla chybět ani účast dobrušských hráčů. Své místo v kategorii U19 na MČR si vybojovala Eliška Smejkalová společně s Veronikou Ostrou v deblu (v singlu mají obě přímý postup), Veronika Kubečková, která si obhájila 2. místo v dvouhře dívek. Druhou příčku si vybojoval i Filip Sedláček v pánském singlu.
Ovšem mladším hráčům se v kategorii U15 moc nedařilo, jelikož konkurence byla dost silná. Ale myslím, že za odvedenou práci si určitě zaslouží pochvalu.
Dalším turnajem, který se odehrál v předešlém víkendu, byl GPC U17 v Hradci Králové. Tam zvítězila dvojice F. Sedláček + V. Kubečková ve smíšené čtyřhře. Tím si Filip s Veronikou zajistili postup na následující GPA. V pánském singlu se Filip probojoval až do finále. Při náročné bitvě na tři sety bohužel Filip už nestačil na svého soupeře a vítězství si připsal Marek Aubus (TJ Montas Hradec Králové).
Všem zúčastněným hráčům děkujeme a přejeme další úspěšné bitvy.
Umístění všech našich hráčů najdete :
http://czechbadminton.cz/vysledky

HisTerka

Petr Šváb   20.01.2015 - Smíšená družstva dospělých

V sobotu 24.ledna odehraje dobrušský extraligový tým na domácí půdě v hale průmyslové školy důležité utkání s družstvem USK Plzeň. Začátek je stanoven na 14.00 hodin. Je to poslední zápas základní části a vítězství může naše hráče posunout do play off.
V neděli 25.ledna bude hostit náš prvoligový celek v hale průmyslové školy družstva spodní části tabulky. Postupně se utká s hráči BK Kopřivnice (10.00 hodin), TJ Sokol Brno Jehnice B (13.00 hodin) a SKP Kometa Brno (16.00 hodin). Uvedené začátky jednotlivých utkání jsou pouze přibližné.
Přijďte povzbudit domácí hráče v důležitých zápasech!!!

Petr Šváb   13.01.2015 - Těšínský pohár 2015

 
O víkendu naši hráči bojovali na turnaji GP „A“ dospělých v Českém Těšíně. Nejlepší výsledky zde dosáhli ve smíšené čtyřhře, když dvojice Petr Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha) – Šárka Křížková a Marek Bureš – Veronika Ostrá prohráli až v semifinálových zápasech a získali tak bronzová umístění. Skvělé je třetí místo hlavně druhé dvojice, kde Veronika je ještě juniorkou.
Těšínský pohár je tradičně poslední přípravou hráčů před nadcházejícím MČR dospělých, které se odehraje ve dnech 30.1.-1.2.2015 v Karviné.
Gratulujeme medailistům z Českého Těšína a přejeme všem hráčům hodně vyhraných zápasů na mistrovství republiky dospělých.

Petr Šváb   12.01.2015 - První kolo oblastních družstev žáků

 
V sobotu jsme v hale průmyslové školy odehráli první kolo soutěže družstev žáků skupiny B. Turnaje se zúčastnily tři týmy, mimo domácích přijely dvě družstva z Rychnova n.Kn. Bohužel se nedostavili hráči z Osíku. Dobrušské družstvo tvořili Blažek Jan, Kalina Ondřej, Flígr Vojtěch, Kubečková Tereza, Cvejnová Michaela, Maixnerová Petra, Soukupová Natálie a Hoflingerová Bára. Naši hráči přesvědčivě porazili oba týmy z Rychnova n.Kn. poměrem 6:1 a zajistili si tím pro příští kolo postup do skupiny A. V posledním utkání vyhrál Rychnov n.Kn. „C“ nad Rychnov n.Kn. „B“ 5:2.
Uvidíme, jak naši mladí hráči v příštím kole obstojí v kvalitnější konkurenci. Přejeme hodně úspěchů.

Petr Šváb   07.01.2015 - Oblastní přebor družstev žáků

V sobotu 10.ledna pořádáme v hale průmyslové školy první kolo družstev žáků. Propozice najdete v přiloženém dokumentu.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   


NAVRCHOLU.cz