Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023

aktuality pro rok 2016


23.12.2016 - PF 2017

 
Vedení oddílu přeje všem hráčům, rodičům, trenérům a sponzorům krásné vánoční svátky, do nového roku 2017 pevné zdraví, štěstí a úspěchy v osobním i pracovním životě.

Petr Šváb   19.12.2016 - 2.kolo extraligy

 
O tomto víkendu se konalo druhé kolo extraligové soutěže. Naši hráči odehráli obě utkání na domácí půdě s týmy z čela průběžné tabulky. V sobotu jsme přivítali úřadující Mistry ČR z minulého ročníku, tým Sokol Radotín Meteor Praha A. Utkání se od začátku vyvíjelo dle očekávaného scénáře, hosté se ujali vedení a na našich hráčích bylo co nejvíce utkání zdramatizovat. To se nám zčásti i dařilo. Výborného výsledku dosáhla domácí dvojice Ondřej Král – Martin Vicen, kteří po třísetové bitvě porazili Milana Ludíka s Michalem Rogalskim po setech 8:21, 21:16 a 22:20. Dalšího, pro dobrušské hráče ale posledního vítězství dosáhl Milan Dratva, který přehrál polskou posilu hostujícího družstva Rogalskiho s výsledkem 21:17, 14:21 a 21:7. Konečný stav utkání byl tedy 6 – 2 pro soupeře.
K nedělnímu utkání přijelo družstvo z Brna, tým Badminton FSpS MU A. V tomto utkání jsme věřili v možnost uhrát nerozhodný výsledek a nebyli jsme od toho daleko. O první vítězný zápas se zasloužily Šárka Křížková s Petrou Hofmanovou ve čtyřhře, které si poradily s Monikou Světničkovou a Martinou Vackovou ve třech setech 8:21, 21:18 a 21:15. Ostatní párové disciplíny vyhráli hráči soupeře. Další dva body jsme si připsali za vítězství ve dvouhrách mužů. Nejdříve Ondra Král ve vyrovnaném zápase přehrál zkušeného Stanislava Kohoutka po setech 15:21, 21:12 a 21:17 a následně Milan Dratva přesvědčivě zvítězil nad Vojtěchem Šelongem 21:13 a 21:10. K rozhodujícímu zápasu nastoupili za domácí Matěj Hliničan a brněnský Adam Mendrek. První set získal Matěj poměrem 21:16, to ale bylo vše, co mu Adam dovolil. Další dva sety se odehrály v režii brněnského hráče, který už Matějovi nedal žádnou šanci a zaslouženě zvítězil 21:10 a 21:4. Celkový stav utkání tak skončil 5 – 3 pro hostující tým.
Dobrušské družstvo nastupovalo v sestavě Šárka Křížková, Petra Hofmanová, Ondřej Král, Matěj Hliničan, Milan Dratva a Martin Vicen, který úspěšně zastoupil zraněného Iva Stoklase. I když nám tento víkend přinesl dvě prohry, všichni hráči odvedli kvalitní výkony a zaslouží si pochvalu. Děkuji také rozhodčím Karlu Tomkovi, Věře Strnadové a Martinovi Ladmovi za řízení utkání.

Petr Šváb   11.12.2016 - MČR jednotlivců dorostu

Ve dnech 3.-4.prosince se v Mostě odehrálo mistrovství republiky mladšího dorostu kategorie U17. Z našeho oddílu se turnaje zúčastnila Iveta Strnadová, která se kvalifikovala pouze do párových disciplín. Ve čtyřhře i smíšené čtyřhře obsadila Iveta hezké 9.-16.místo. Jejími spoluhráči byli Michaela Štronerová z Českého Krumlova a Lukáš Mádle z Liberce.

O tomto víkendu uspořádal v Ostravě badmintonový oddíl Sokol Klimkovice mistrovství republiky juniorů. Na mistrovství startovaly z dobrušského oddílu Veronika Kubečková a Iveta Strnadová. Výborného výsledku zde dosáhla Veronika se spoluhráčkou Annou Legátovou, když si děvčata ve čtyřhře vybojovala bronzové medaile.
Veronice gratulujeme k úspěšnému turnaji.

Umístění našich hráček:
dvouhra
9.-16. Veronika Kubečková
čtyřhra
3. Kubečková – Legátová (TJ Sokol Doubravka)
9.-16. Strnadová – Tereza Weinerová (BK DDM Holice)
smíšená čtyřhra
5.-8. Kubečková – Martin Kural (USK Plzeň)

Petr Šváb   10.12.2016 - 2. kolo ligových soutěží

O příštím víkendu 17.-18.12. se odehraje další kolo ligových utkání. Dobrušské B družstvo v první lize odjíždí v sobotu do Klimkovic, kde se postupně střetne s týmy BADMINTON FSpS MU B a TJ Sokol Polabiny Pardubice.
Naše extraligové družstvo odehraje obě utkání na domácí půdě v hale průmyslové školy a budeme hostit dvě družstva z čela tabulky. V sobotu 17.12. začíná utkání ve 14.00 hodin a soupeř přijede z Prahy, úřadující mistr republiky Sokol Radotín Meteor Praha A. V nedělním utkání se střetneme s družstvem z Brna - BADMINTON FSpS MU A se zahájením od 10.00 hodin.
Přijděte se podívat na hezký badminton a podpořit domácí hráče.

V přiloženém dokumentu najdete propozice na sobotní utkání.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   26.11.2016 - Dětský turnaj

 
V pátek 13. listopadu se konal dětský turnaj jednotlivců, který pořádal oddíl v Novém Městě nad Metují. Početná účast dobrušských hráčů zaskočila i samotné pořadatele. Turnaje se zúčastnilo celkem 29 dětí, z toho 13 dětí z dobrušského oddílu. Tento turnaj byl určen zejména pro začátečníky, a tak jsme neváhali a poslali jsme na kurty i naše nejmladší zástupce, kteří na tréninky badmintonu dochází teprve měsíc.
V kategorii chlapců jsme obsadili celou vítěznou bednu - 1. místo Jakub Čtvrtečka, 2. místo Šimon Ungrát, 3. místo Matěj Vrzáček. V kategorii dívek jsme neměli velké zastoupení. A proto bylo velkým překvapením, když naše Evička Weber vybojovala 1. místo.
V neposlední řadě oceňujeme předvedené bojovné výkony, které nás provázely po celou dobu turnaje a velká gratulace patří oceněným hráčům.

Pořadí našich hráčů:
CHLAPCI
1. Čtvrtečka Jakub
2. Ungrád Šimon
3. Vrzáček Matěj
4. Sedláček Kryštof
6. Rousek Lukáš
9. Čtvrtečka Ondřej
12. Skočdopole Tobiáš
14. Kirschlager Tomáš
DÍVKY
1. Weber Eva
4. Koblásová Eliška
5.-8. Čtvrtečková Magda
9.-13.Kábrtová Milena, Čejpová Beáta

Tereza Jechová a Martin Koblása

Petr Šváb   13.11.2016 - Memoriál Konstantina Holobradého 2016

O tomto víkendu se v pražské Vinoři odehrál další národní turnaj dospělých. Zúčastnila se ho i skupina dobrušských hráčů, z nichž někteří dohráli již v páteční kvalifikaci a někteří bojovali o body v pavoucích hlavní soutěže. Nejlepšího umístění na turnaji dosáhla dvojice Šárka Křížková – Petra Hofmanová, když děvčata stanula na stupních vítězů a vybojovala bronzové medaile ve čtyřhře.
Gratulujeme.

Umístění našich hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra mužů
17.-32. Tlustý Lukáš
dvouhra žen
9.-16. Hofmanová Petra
17.-32. Smejkalová Eliška, Ostrá Veronika, Kubečková Veronika
čtyřhra mužů
9.-16. Šváb Matěj – Brothánek Vojtěch (TJ Astra ZM Praha)
čtyřhra žen
3.-4. Křížková – Hofmanová
5.-8. Kubečková – Bártová Rozálie (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
9.-16. Ostrá – Smejkalová
smíšená čtyřhra
5.-8. Šváb – Zychová Ivana (TJ Astra ZM Praha)
9.-16. Křížková – Hošek Petr (Sokol Radotín Meteor Praha)
17.-32. Hofmanová – Vitvera Jan (TJ Astra ZM Praha)

Petr Šváb   29.10.2016 - Turnaj mládeže - Dánsko

 
Na mezinárodní turnaj do Dánska konaného 20.10. - 24.10.2016 se vydalo několik hráčů z našeho oddílu Martin Ladma, Tomáš Strnad, Tereza Kubečková a Iveta Strnadová. První den se naši hráči představili v párových disciplínách. Martin s Tomášem prošli skupinu bez prohry a nastoupili do pavouku, kde se jim podařilo vyhrát a věděli, že si v neděli určitě zahrajou o medaili, ale o jakou to netušili. Tereza nastoupila s polskou spoluhráčkou Barbara Rutkowska. První zápasy u nich byly sehrávající, ale brzy se domluvily a procházely skupinou bez prohry až na poslední zápas, kde narazily na nasazený dánský pár, kterému podlehly ve třetím setu a tak skončily ve skupině na druhém místě. Iveta nastoupila se svou stálou partnerkou Terezou Weinerovou (BK DDM Holice), kde ve skupině nebyly poraženy a věděly, že si v neděli zahrají, také o medaili. V sobotu jsme odcestovali do města Lillebaeltu, kde nastoupili na dvouhry. Tomáš skupinu prošel bez prohry, i když nějaké zápasy měl vyrovnané a mohl se těšit, že si zahraje první kolo v pavouku. Martin už měl těžší skupinu, kde nestačil na Dána a tím se sen o další medaili rozplynul. Ve skupině skončil na druhém místě. Tereza s Ivetou celou skupinu bez problémů vyhrály a postoupily do pavouku. Tomáš v pavouku narazil na chlapce z Dánska, se kterým ve třetím setu prohrál 14:21, a tak skončil na 5. - 8.místě. Tereza prošla v pavouku bez problémů a v neděli šla hrát o finále. Iveta ve čtvrtfinále dostala českou hráčku Evu Horovou (TJ Bílá Hora Plzeň), se kterou hrála na tři sety. Ve třetím setu vyhrála a postoupila do semifinále. Martin bohužel svůj zápas nezvládl a v těsné koncovce prohrál 22:24. Tímto jsme pro dnešek dohráli. V neděli jsme hráli v centrální hale ve Fredericii. Prvně se odehrály dvouhry, kde Iveta narazila na hráčku z Dánska, kde jasně vyhrála. Tereza měla semifinále už těžší, ale koncovku zvládla a vyhrála. Finále hrály hráčky z našeho oddílu proti sobě, kde vyhrála Iveta a radovala se ze zlata. Tereza získala 2.místo. Poté se hrály čtyřhry, kde si Iveta mohla zahrát o druhé zlato a to se povedlo, když porazily hráčky z Dánska, se kterými v pátek prohrála Tereza se svou spoluhráčkou. A finále měly velmi lehké, kde jasně vyhrály a tím získaly druhé zlato. Tereza bohužel zápas o 3.místo prohrála a skončila na 5.místě. Martin s Tomášem dostali v semifinále hráče z Dánska, kde prohráli a skončili na 3.místě. Domů jsme odváželi mnoho získaných zkušeností a cenných kovů.
Děkuji všem hráčům za skvělé výsledky a dobrou reprezentaci našeho oddílu.

V.S.

Petr Šváb   26.10.2016 - GP B dospělých – Ostrava

 
V Ostravě se o uplynulém víkendu odehrál národní turnaj dospělých kategorie B. Jako jediná z našich hráčů se ho zúčastnila Veronika Kubečková, která na něm dosáhla svých zatím nejlepších umístění v kategorii dospělých. Ve čtyřhře žen se spoluhráčkou Annou Škarkovou z oddílu BK Kopřivnice se probojovala až do finále, kde děvčata podlehla první nasazené dvojici Lucie Krejčová – Jana Slatinská ve dvou setech 21-18 a 21-19. Veronice se dařilo i ve smíšené čtyřhře, ve které s Jiřím Burešem z oddílu Badminton FSpS MU obsadila třetí místo. Úspěšný turnaj trochu kazí dvouhra žen a prohra hned v prvním utkání s Janou Adámkovou z Hořovic.
Veronice gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších turnajů.

Petr Šváb   18.10.2016 - 1.národní liga družstev dospělých

 
V sobotu 15.října se v hale průmyslové školy odehrálo první kolo národní ligy skupiny východ. Do Dobrušky se sjeli hráči z oddílů BK Kopřivnice, TJ Sokol Klimkovice, TJ Montas Hradec Králové B a startovalo také družstvo TJ Sokol Dobruška B. Naši hráči se nejdříve střetli s Kopřivnicí. V tomto utkání se domácím dařilo. Již od začátku šli do bodového vedení, které postupně navyšovali s konečným stavem 6-2 pro Dobrušku. O získané body se zasloužili Šváb-Ostrá, Matějka-Vicen, Šváb-Hrnčár, Kubečková, Matějka a Tlustý.
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti oblastnímu rivalovi z Hradce Králové. Průběh byl ale podobný utkání předešlému. Naši hráči nedali soupeři moc šancí na úspěch a celkem jednoznačně vyhráli poměrem 7-1. Body vybojovali Šváb-Ostrá, Matějka-Vicen, Šváb-Hrnčár, Kubečková, Matějka, Tlustý, Vicen.
Domácí družstvo tvoří Petr Hrnčár, Matěj Šváb, Martin Vicen, Michal Matějka, Lukáš Tlustý, vedoucí družstva Miroslav Skočdopole, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová, Veronika Ostrá (hráči na přiložené fotografii zleva).
Děkujeme hráčům za předvedenou hru a Tereze Kubečkové za řízení sobotního ligového kola.
Celkově můžeme říci, že vstup dobrušských družstev do ligové sezóny byl úspěšný.

Petr Šváb   17.10.2016 - Extraliga smíšených družstev dospělých

 
Již v pátek 14.října se sešel dobrušský tým ve sportovní hale v pražských Radonicích ke společnému večernímu tréninku. Účelem setkání bylo seznámení hráčů s novými posilami Ivo Stoklasem z TJ Sokol Meteor Praha Radotín a Ondřejem Králem ze Sokola Židlochovic a příprava na sobotní extraligové utkání s TJ Astra ZM Praha. Hráči nastoupili k prvnímu utkání v sestavě Petra Hofmanová, Šárka Křížková, Ondřej Král, Ivo Stoklas a slovenské opory Milan Dratva a Matěj Hliničan. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře již od prvních zápasů, soupeři nás přehráli pouze ve dvouhře a čtyřhře žen. Konečný výsledek 6-2 pro Dobrušku se stal slibným zahájením extraligové soutěže.
V nedělním utkání jsme na domácích kurtech přivítali hráče SKB Český Krumlov. V sestavě nahradila Veronika Kubečková Šárku Křížkovou, která po svých sobotních zápasech odletěla do Španělska na školení trenérů. Naše přání uhrát nerozhodný výsledek se začalo komplikovat od samého začátku. Nepodařilo se nám zvítězit ve smíšené čtyřhře, ve které Ivo s Petrou podlehli ve třech setech Janáčkovi se zkušenou Milisovou. Ani v utkání druhé čtyřhry mužů se štěstí nepřiklonilo na naši stranu. Dobrušští hráči Ivo s Ondrou prohráli ve vyrovnaném boji až v koncovce třetího setu 17-21 s krumlovskými Králem a Delchevem. Stoprocentní víkendovou úspěšnost ale měli Milan Dratva s Matějem Hliničanem, kterým se podařilo i podruhé vyhrát své zápasy a zkorigovat stav utkání na konečných 5-3 pro soupeře. Sice jsme remízu neuhráli, všichni hráči ale odvedli kvalitní výkony a bylo se na co dívat. V družstvu se neztratila ani Veronika Kubečková, která odehrála zápasy na hranici svých schopností.
Děkuji všem hráčům za odvedené výkony, rozhodčím Karlu Tomkovi, Věře Strnadové a Martinu Ladmovi za vedení utkání a zápasů a v neposlední řadě Vaškovi Drašnarovi za technickou výpomoc včetně přípravy výborné kávy.

Petr Šváb   14.10.2016 - Královehradecký kraj podporuje dobrušský badminton!!

 
Děkujeme Královehradeckému kraji za podporu oddílu badmintonu v roce 2016!! Dobrušským badmintonistům se podařilo zístak podporu Královehradeckého kraje přesahující výši 70 000,00 Kč. Děkujeme!!

Václav Drašnar   09.10.2016 - Ligová sezóna 2016/17

 
O příštím víkendu se rozehrají utkání prvního kola extraligy a 1. národní ligy.
V sobotu 15.října hostí družstvo Sokola Dobrušky B na domácích kurtech v hale průmyslové školy hráče BK Kopřivnice a TJ Montas Hradec Králové B. Začátek prvních utkání je stanoven na 10.00 hodin a předpoklad zahájení druhých je v 13.00 hodin. Extraligový tým Dobrušky zajíždí v sobotu ke svému utkání do Prahy, kde se střetne s hráči oddílu TJ Astra ZM Praha A. Zahájení prvních zápasů bude v 11.00 hodin.
V neděli 16.října pokračují utkání extraligové soutěže. Dobruška přivítá v domácím prostředí v hale průmyslové školy od 11.00 hodin tým SKB Český Krumlov.
Propozice na domácí utkání najdete v přiložených dokumentech.

Přijďte podpořit hráče Dobrušky v boji o první body do ligových tabulek.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   09.10.2016 - Oblastní turnaj dospělých - Pardubice

 
V příloze najdete propozice na GP C dospělých v Pardubicích, který se koná v neděli 16.10.2016.

Petr Šváb   07.10.2016 - Slavnostní večer v Dobrušce

 
Ve čtvrtek 6.října se ve Společenském centru – Kině 70 konal slavnostní večer, jehož součástí bylo předání ocenění a medailí Za zásluhy o rozvoj města Dobrušky. Program večera moderovala a v recitálu vystoupila známá česká zpěvačka Petra Černocká.
Pro dobrušské badmintonisty to byl večer o to radostnější, že na něm byl za svojí dlouholetou práci pro oddíl a pro sport ve městě oceněn bronzovou medailí pan Karel Tomek. Karel byl jedním ze zakládajících členů oddílu v roce 1972, působil jako hráč, trenér, vedoucí družstev mládeže i dospělých a po celou dobu pracuje ve vedení oddílu. Mimo to zastává důležité funkce v Českém badmintonovém svazu a České obci sokolské.
Karlovi můžu k tomuto ocenění pogratulovat určitě za všechny bývalé a současné členy oddílu a popřát mu hodně elánu do dalších let.

Petr Šváb   06.10.2016 - Holice – GPC U19 - Open

Dne 2.10.2016 uspořádal BK-DDM Holice otevřený turnaj GPC U19. Za náš klub vyrazili do bojů v podstatě všichni junioři, kteří se mohli turnaje zúčastnit. Vyzkoušeli si své technické i fyzické dovednosti a odehráli zápasy, za které se nemuseli stydět.

umístění hráčů :
smíšená čtyřhra
Strnad T. – Weinerová T.(BK DDM Holice) 3-4. místo
Kubečková T. – Csibri D (Badminton Rychnov n.Kn.,z.s.) 5-8. místo
Strnadová I. – Ladma M. 9-16 místo
singl muži
Ladma Martin 5-8. místo
Strnad Tomáš 9-16. místo
singl ženy
Kubečková V. 2. místo
Strnadová I. 5-8. místo
Kubečková T. 9-16. místo
čtyřhra muži
Strnad T. – Ladma M. 3-4. místo
čtyřhra ženy
Strnadová I. - Weinerová T.(BK DDM Holice) 3-4. místo
Kubečková V. – Kubečková T. 3-4. místo

Hráčům děkujeme za účast a přejeme jim v nové sezóně hodně sportovních úspěchů.

HisTerka

Petr Šváb   25.09.2016 - Hradecký Lev 2016

Ve dnech 24.-25.9. uspořádal badmintonový oddíl TJ Montas Hradec Králové již tradiční turnaj dospělých kategorie GP B. Do Hradce se vydali i hráči našeho oddílu včetně juniorů. Ty jeli převážně získávat herní zkušenosti mezi dospělými. Nejúspěšnější dobrušskou hráčkou na turnaji se stala Šárka Křížková, která s oddílovou kolegyní Petrou Hofmanovou vybojovala ve čtyřhře stříbrnou medaili. Šárka se umístila na stupních vítězů také ve smíšené čtyřhře, ve které s Petrem Hoškem z Prahy obsadili třetí místo.
Šárce s Petrou k dosaženým výsledkům gratulujeme.

Umístění dobrušských hráčů:
dvouhra muži
17.-32. Matěj Šváb, Lukáš Tlustý
33.-64. Tomáš Strnad
dvouhra ženy
9.-16. Veronika Kubečková
17.-32. Eliška Smejkalová, Veronika Ostrá, Tereza Kubečková, Iveta Strnadová
čyřhra mužů
5.-8. Šváb – Wsól (TJ Polabiny Pardubice)
čtyřhra žen
2. Hofmanová – Křížková
9.-16. T. a V. Kubečkovi, Ostrá – Smejkalová, Strnadová – Weinerová (BK DDM Holice)
smíšená čtyřhra
3.-4. Křížková – Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)
5.-8. Šváb – Zychová (TJ Astra ZM Praha)
17.-32. Smejkalová – Koňas (BK TU Liberec), V. Kubečková – Kural (USK Plzeň), Strnadová – Střeleček (TJ Montas Hradec Králové), T. Kubečková – Tichý (TJ Montas Hradec Králové)
33.-64. Strnad - Ostrá

Petr Šváb   17.09.2016 - Turnaj v Dánsku

V dokumentu jsou informace o turnaji v dánské Fredericii, který se koná ve dnech 21.-23.10.2016. Upozorňuji, že přihlášky je nutné zaslat do 19.září. Pokud by měl někdo z hráčů zájem na tento turnaj jet, nechť se ozve Miroslavu Skočdopolovi do uvedeného data. Vzhledem k tomu, že výjezd na turnaj je podporován Českou obcí sokolskou, nebude oddíl hráčům již finančně přispívat.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   16.09.2016 - Ekonomická pravidla oddílu pro sezónu 2016/17

V přiloženém dokumentu najdete ekonomická pravidla pro novou soutěžní sezónu 2016/17.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   15.09.2016 - Nábor nových členů oddílu

 
V přiloženém letáčku najdete potřebné informace o náboru dětí do oddílu badmintonu!!

Václav Drašnar   12.09.2016 - CZECH SOKOL CUP 2016

 
O druhém víkendu záři se hráči z našeho oddílu vydali na mezinárodní turnaj do Plzně. Za náš oddíl nastoupili: Vojta Flígr (U15), Tomáš Strnad (U17), Tereza Kubečková (U17) a Iveta Strnadová (U17). Turnaj začínal už v pátek. První den se odehrály čtyřhry až do finále. Našim hráčům se velmi dařilo. Iveta s Terezou došly do finále bez ztráty setu. Ve finále se jim postavily hráčky Maša Doler (Slovinsko) a Eva Horová (TJ Bílá Hora Plzeň). Děvčata první set prohrála 16:21, ale druhý set zvládla velmi dobře a zvítězila 21:11. Třetí set byl velmi napínavý. Obě strany se tahaly o každý bod až v koncovce to zvrátila naše děvčata a vyhrála 21:19 a radovala se z 1.místa. Ani Vojta nezaváhal a se spoluhráčem Jindřichem Svobodou (TJ Sokol Doubravka) obsadili krásné 3.místo, kde jim 2.místo uteklo jen o pár míčků. Tomáš turnaj odehrál s hráčem Stanislavem Erhartem (TJ Astra ZM Praha). Ve skupině se umístili na druhém místě a tím postoupili do pavouku, kde však narazili na dvojici Honzu Viktoru a Šimona Mráze (TJ Sokol Doubravka), kteří jsou mistři České republiky. Kluci se velmi snažili, ale prohráli 13:21 a 7:21. Tím pádem šli hrát o 3-4.místo. Dostali pár Honzu Horu a Štěpána Tichého (TJ Bílá Hora Plzeň a Badminton VK Aš). Tomáš se Standou proti nim už hráli ve skupině, kde prohráli, ale v pavouku se jim dařilo lépe. První set těsně vyhráli 21:19, ale v dalších setech se jim už nedařilo a nakonec prohráli ve třetím setě 13:21, a tak obsadili 4. místě. V sobotu ráno se naši hráči připravili na dvouhru. Iveta odehrála jenom 2 zápasy, které jasně vyhrála, i když tam měla nasazenou jedničku Nicolu Hlušičkovou (TJ Bílá Hora Plzeň). Tereza měla už těžší skupinu, kde si vedla velmi dobře. Dva zápasy vyhrála, ale bohužel si neporadila s Evou Horovou (TJ Bílá Hora Plzeň), kde první set vyhrála 21:16, ale pak již nestačila na hráčku a prohrála 9:21 a 14:21, a tak se ve skupině umístila na druhém místě, ale to jí pořád stačilo na postup. V prvním kole narazila na Magdalenu Horovou (TJ Sokol Doubravka), kde jasně vyhrála ve dvou setech a další den narazila na Ivetu. Tomáš měl ve skupině Václava Tomana (TJ Astra ZM Praha) a Šimona Mráze (TJ Sokol Doubravka). První zápas nastoupil na Šimona, na kterého bohužel nestačil a prohrál v obou setech 14:21. Druhý zápas byl už lepší. Zvítězil za stavu 21:15 a 21:10, a také postoupil ze skupiny. V pavouku však narazil na Štěpána Tichého (Badminton VK Aš), na kterého už nestačil a prohrál 15:21 a 15:21 a tím se umístil na 5.-8.místě. Vojta ve skupině neztratil ani set a tím se umístil na první místě, což postoupil do pavouka. V pavouku dostal svého deblového partnera, kterého porazil 21:14 a 21:15 a tím dnešní den ukončil. Večer jsme se zúčastnili výborného rautu. V neděli nás čekalo semifinále. Iveta s Terezou nastoupily proti sobě, kde ve třetím setě zvítězila Iveta a postoupila do finále, kde narazila na Nicolu Hlušičkovou (TJ Bílá Hora Plzeň), se kterou hrála už ve skupině. Iveta zvítězila ve dvou vyrovnaných setech 21:19 a 21:14 a mohla se radovat z druhého zlata. Tereza obsadila 3.-4.místo. Vojta v semifinále dostal Honzu Horu (TJ Bílá Hora Plzeň), na kterého nestačil a prohrál 9:21 a 5:21 a tím se umístil na 3.-4.místě. Naše družstvo obsadilo celkové 3.místo. Děkujeme hráčům a hráčkám za skvělé výkony.

V.S.

Václav Drašnar   11.09.2016 - Oblastní turnaj jednotlivců dospělých

V sobotu 10.září jsme uspořádali v hale průmyslové školy první oblastní turnaj dospělých GP C sezóny 2016/17. Mimo hráčů pořádajícího oddílu (domácí hráčky se z různých důvodů neúčastnily) na turnaji startovali zástupci klubů z Hradce Králové, Pardubic, Rychnova nad Kněžnou a Holic. Vzhledem k tomu, že nová soutěžní sezóna je na svém začátku, mohli si hráči ověřit svojí výkonnost po prázdninách a dovolených. Každý si zahrál dostatečné množství zápasů a strávil příjemnou sobotu. Z dobrušských hráčů si 1.místo vybojoval ve dvouhře Lukáš Tlustý a ve čtyřhře Matěj Šváb s Miroslavem Skočdopolem.
Za organizaci turnaje patří poděkování dvojici Karel Tomek a Václav Drašnar.

Umístění našich hráčů:
dvouhra mužů
1. Lukáš Tlustý
3.-4. Matěj Šváb
5.-8. Miroslav Skočdopole
13.-16. Martin Ladma
čtyřhra
1. Šváb – Skočdopole
5.-8. Tlustý – Ladma
smíšená čtyřhra
3.-4.Ladma – Weinerová Tereza (BK DDM Holice)

Petr Šváb   05.09.2016 - GP C U17 AŠ

 
V sobotu 3.9.2016 se hráči z našeho ddílu vydali na turnaj do Aše. Za náš oddíl nastoupili sourozenci Tomáš a Iveta Strnadovi. Iveta ve čtyřhře nastoupila se svou partnerkou Terezou Weinerovou (BK DDM Holice), kde prošly turnajem bez problémů a obsadily 1.místo. Iveta v mixu nastoupila s Adamem Wágnerem (Badminton VK Aš), tento hráč hraje pouze jeden rok badminton a nastoupil na svůj první velký zápas. Obsadili 9.-10.místo. Tomáš čtyřhru odehrál také s Adamem Wágnerem a skončili na krásném 4.místě, kde jim to jen o pár bodů uteklo na 3.místo. Mix odehrál s Magdalenou Horovou (TJ Sokol Doubravka), kde ve skupině uhráli tři sety, ale to jim nestačilo na postup a umístili se na 7.-8.místě.

Václav Drašnar   04.09.2016 - Benátecký pohár 2016

Ve dnech 2.-4.9.2016 se odehrál v Benátkách nad Jizerou první národní turnaj dospělých GP A sezóny 2016/17. Do Benátek odjela i skupina dobrušských hráčů – Miroslav Skočdopole, Petra Hofmanová, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová a Veronika Ostrá. Nejblíže k semifinálové účasti měla ve smíšené čtyřhře Petra Hofmanová se svým spoluhráčem Lukášem Holubem z Hradce Králové, kteří ve čtvrtfinálovém souboji podlehli ve třech setech 17-21, 21-19 a 21-19 pražské dvojici Kočí – Klusoňová.
Děkujeme hráčům za dosažená umístění a přejeme všem hodně vyhraných zápasů v nadcházející sezóně.

Umístění hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra mužů
17.-32. Miroslav Skočdopole
dvouhra žen
9.-16. Veronika Ostrá
17.-32. Petra Hofmanová, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová
čtyřhra mužů
17.-32. Skočdopole – V.Benbenek (TJ Orlová Lutyně)
čtyřhra žen
5.-8. Kubečková – A. Zuzáková (BK 73 Deltacar Benátky n.J.)
9.-16. Ostrá – Smejkalová
smíšená čtyřhra
5.-8. Hofmanová – L. Holub (TJ Montas Hradec Králové)
17.-32. Skočdopole - Kubečková

Petr Šváb   23.08.2016 - Propozice GP C dospělých 10.9.2016

 
V sobotu 10.9.2016 pořádáme 1. GP C Východočeského kraje kategorie dospělých. Propozice naleznete v příloze.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   23.08.2016 - Tréninky v novém školním roce

 
V novém školním roce zahajujeme tréninky ve čtvrtek 1.9.2016 dle zaběhnutých zvyklostí:

úterý: 17:00 - 19:00 přípravka + žáci PRŮMYSLOVKA
úterý: 19:00 - 21:00 dorost + dospělí

středa: 18:00 - 20:00 dorost + dospělí PRŮMYSLOVKA

čtvrtek:17:00 - 19:00 přípravka + žáci PRŮMYSLOVKA
čvrtek: 19:00 - 21:00 dorost + dospělí

Václav Drašnar   23.08.2016 - Rozpis tréninků v posledním srpnovém týdnu pro dospělé a juniory

 
29.8.2016 18:30 - 20:00 PRŮMYSLOVKA
30.8.2016 18:30 - 20:00 PRŮMYSLOVKA
31.8.2016 18:30 - 20:00 PRŮMYSLOVKA
Poté již dle standardního rozpisu tréninků

Václav Drašnar   01.08.2016 - Rozpis tréninků pro dospělé a juniory v srpnu

 
Tréninky pro juniory a dospělé během měsíce srpna:

9.8. od 18.00 do 20.00 SOKOLOVNA
10.8. od 18:00 do 20:00 SOKOLOVNA
11.8. od 18:00 do 20:00 SOKOLOVNA

16.8. od 18:00 do 20:00 SOKOLOVNA
17.8. od 18:00 do 20:00 SOKOLOVNA
18.8. od 18:00 do 20:00 SOKOLOVNA
19.8. od 18:00 do 20:00 SOKOLOVNA

22.8. od 10:00 do 12:00 a od 18:00 do 20:00 PRŮMYSLOVKA
23.8. od 10:00 do 12:00 a od 18:00 do 20:00 PRŮMYSLOVKA
24.8. od 10:00 do 12:00 a od 18:00 do 20:00 PRŮMYSLOVKA
25.8. od 10:00 do 12:00 a od 18:00 do 20:00 PRŮMYSLOVKA

V tomto týdnu možnost zajištění ubytování, časy se dají upravit dle potřeby

Václav Drašnar   24.06.2016 - Rozpis tréninků přípravky a žáků o prázdninách

Tréninky se budou konat v tělocvičně průmyslové školy a budou společné pro přípravku a žáky.
24.8. 17.00 – 18.30 hodin
25.8. 17.00 – 18.30 hod.
26.8. 17.00 – 18.30 hod.
27.8. 9.00 – 11.00 hod.
29.8. 17.00 - 18.30 hod.
30.8. 17.00 – 18.30 hod.

Rozpis tréninků dorostu a dospělých bude zveřejněn po kondičním soustředění, předpokládá se posledních 14 dní v srpnu.

Petr Šváb   12.06.2016 - Ukončení tréninků

Oznamujeme všem hráčům, že poslední trénink před prázdninami bude ve čtvrtek 16.června.
Rozpis trénování o prázdninách bude zveřejněn na stránkách do konce června.
Přejeme všem hráčům, rodičům a příznivcům oddílu krásné slunečné prázdniny a dovolené a načerpání nových sil do další soutěžní sezóny.

Petr Šváb   24.05.2016 - GPA U19

 
Dne 21.-22.května se v důstojném prostředí areálu Masarykovy univerzity v Brně konal vrcholný juniorský turnaj této sezóny GPA U19. Náš oddíl vyrazila reprezentovat jen Veronika Kubečková, která si zajistila postup do všech tří disciplín postavením na žebříčku. Párové disciplíny si domluvila s hráči z „nedaleké“ Plzně. Smíšenou čtyřhru s Martinem Kuralem (USK Plzeň) a dívčí čtyřhru s Annou Legátovou (TJ Sokol Doubravka). Vytvoření smíšeného páru s Martinem je postavilo do pozice nasazené turnajové dvojky. Na první pohled super, ale pokud se zamyslíme nad tím, že tito dva spolu nikdy nehráli a proti nim nastoupil rozehraný pár z prvního kola Blaník, Fukalová (pozdější finalisté), nezbylo než doufat, že Verča i Martin najdou společný rytmus co nejrychleji. Super je, že ho našli, ale až v druhém setu, kde prohráli těsně 20:22. Důležité je, že tato prohra je neodradila od další spolupráce. Dále následovala dvouhra, kde Verča v prvním kole poměrně hladce porazila Otáhalovou ( Sokol Židlochovice) a do druhého nám los určil nasazenou jedničku turnaje Dobiášovou (Superstar Most). Verča s ní sehrála poměrně vyrovnané třísetové utkání, kde ve třetím setu rozhodly zkušenosti Dobiášové a vítězství si nenechala vzít. V poslední disciplíně dívčím deblu los přičaroval nasazené soupeřky z Prahy Radotína ( Vackovou a Typltovou). Po prvním lehce vyhraném setu a lehce prohraném druhém setu nastal infarktový závěr. Ve třetím setu už Verča s Aničkou vedli 11:3 a dokonce 14:6 a vypadalo to, že v pohodě postoupí do dalšího kola. Holky z Prahy se za nepříznivého stavu nevzdaly a otočily stav na 19:20, ovšem v závěru nezvládly poslední tři výměny a tak se radovaly Verča s Aničkou. V další kole bez infarktových stavů porazily pár Moravcová (SK Badminton Opava), Frischová (TJ Sokol Plesná) a mohly se těšit na nedělní semifinále. V němž už nestačily na nasazené jedničky ze Superstar Most (Paurová, Dobiášová),pozdější vítězky. Na závěr mohu jen konstatovat, že bronzová medaile z turnaje GPA U19 je nádherná odměna nejen pro Verču, ale i pro její trenéry bratry Skočdopolovi a realizační tým.

Jen tak dál

ZK

Petr Šváb   16.05.2016 - Vítězství na GP C U17 v Rychnově nad Kněžnou

V sobotu 14.5.2016 se konal otevřený turnaj kategorie U17 v Rychnově nad Kněžnou. Za náš oddíl nastoupili: Vojta Flígr, Tomáš Strnad, Iveta Strnadová.
Vojta na mix nastoupil s Kristýnou Kyselovou (Holice) a po prvním zápase se dostali do osmifinále, kde už nestačili na nasazené jedničky Martina Siegla s Kateřinou Stehlíkovou (Hradec Králové). Tomáš s Ivetou přešli přes první i druhé kolo a v semifinále narazili na Tomáše Hynka s Barborou Tichou (Rychnov) a byl to vyrovnaný zápas, ale nakonec vyhráli místní. Ve dvouhře Tomáš narazil na hráče, kterému podlehl Vojta a potom se dostal dále až do semifinále, kde se opět potkal s Michalem Grundem (Pardubice) sice to bylo vyrovnané, ale opět po prohře 19:21 a 18:21 vyhrály Pardubice. Iveta měla těžší los, když nejdříve nastoupila s Lucií Metzovou (Klimkovice) sice je to hráčka mladší, ale jinak hraje výborně. Iveta ve třech setech vyhrála a opět už po několikáté ji čekala Lenka Kmoníčková (Pardubice) a opět zápas na tři sety, ale tentokrát výhra patřila nám. Do semifinále nás čekala další hráčka z Pardubic Rozálie Bártová opět vyrovnaný zápas, ale už se nám nepodařilo dostat dále. Ve čtyřhře Vojta nastoupil s Lukášem Metzem (Klimkovice), ale bohužel vypadli hned po prvním kole. Iveta s Terezou Weinerovou (Pardubice) sice byli nasazené, ale na pár z Orlové Morcinková Z. - Míčková V. to nestačilo a po dramatickém třísetovém boji holky nakonec prohrály. Tomáš nastoupil s Martinem Sieglem (Hradec Králové) a byli nasazené jedničky a tak procházeli přes první kolo i druhé kolo v pohodě spíše si vyzkoušeli, zda se schodnou. Až ve finále, kde narazili na Tomáše Hynka (Rychnov n. Kn.) s Michalem Grundem (Pardubice) a opět nádherný a velmi dramatický třísetový zápas, který skončil 19:21, 21:17, 21:13 a bylo z toho zlato. Nakonec sourozenci si odnesli z tohoto turnaje dohromady 5. medailí. Na konci sezóny velmi dobrý výsledek.

Umístění našich hráčů:
dvouhra mužů
3. - 4. místo Tomáš Strnad
17. - 32. místo Vojta Flígr
dvouhra žen
3. - 4. místo Iveta Strnadová
čtyřhra mužů
1. místo Tomáš Strnad - Martin Siegl (TJ Montas Hradec Králové)
5. - 8. místo Vojta Flígr - Lukáš Metz ( TJ Sokol Klimkovice)
čtyřhra žen
5. - 8. místo Iveta Strnadová - Tereza Weinerová (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
smíšená čtyřhra
3. - 4. místo Tomáš Strnad - Iveta Strnadová
9. - 16. místo Vojta Flígr - Kristýna Kyselová (BK DDM Holice)

T.S.

Václav Drašnar   12.05.2016 - Ukončení badmintonové sezóny

 
Zveme všechny členy a příznivce našeho oddílu na tradiční ukončení badmintonové sezóny, které se letos bude konat v sobotu 11.6.2016 od 13:00 v areálu TJ SOKOL Dobruška. Čeká nás odpoledne plné sportovních aktivit a dobrého jídla a pití. Srdečně zveme všechny hráče současné i bývalé, funkcionáře a rodiče našich mladších členů.

Václav Drašnar   09.05.2016 - Kondiční soustředění

 
Pro všechny členy oddílu jsou k dispozici propozice na kondiční soustředění.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Václav Drašnar   08.05.2016 - GRAND PRIX C U19 HOLICE

V neděli 8.5.2016 jsme jeli na turnaj GPC U19 v Holicích. Za náš oddíl nastoupili: Martin Ladma, Tomáš Strnad, Iveta Strnadová, Tereza Kubečková. V mixu se nejlépe vedlo Tereze, která nastoupila s Denisem Hurychem (Pardubice) a postoupila do čtvrtfinále. Ve dvouhře se dařilo Martinovi, který se umístil na 3. - 4. místě.

Umístění našich hráčů:
dvouhra mužů
3. - 4. místo Martin Ladma
9. - 16. místo Tomáš Strnad
dvouhra žen
5. - 8. místo Iveta Strnadová
5. - 8. místo Tereza Kubečková
čtyřhra mužů
3. - 4. místo Ladma - Strnad
čtyřhra žen
3. - 4 . místo Strnadová - Weinerová (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
smíšená čtyřhra
5. - 8. místo Kubečková - Hurych (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
5. - 8. místo Strnad - Weinerová (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
5. - 8. místo Ladma - Strnadová

V.S.

Václav Drašnar   03.05.2016 - GPC dospělých - 25.Thun Cup Nejdek

 
Poslední dubnovou sobotu se v Nejdku u Karlových Varů konal jubilejní 25. ročník tradičního turnaje Thun Cup. Turnaj má dvě lákadla : možnost zahrát si se zahraničními hráči a hlavně nádherné ceny díky zajímavým sponzorům, jako je například výrobce porcelánu Thun. Z našeho oddílu se hrnečky nechali zlákat Míra Skočdopole a Verča Kubečková a daleká cesta se jim vyplatila. Nejenže si zahráli super zápasy s hráči jiných oblastí, sahajících až za hranice ČR, ale navíc si přivezli nádherné ceny, včetně toho nejcennějšího hrnečku, putovního poháru, který vybojovala Verča v ženské dvouhře.
Dosažené výsledky našich hráčů:
dvouhra muži : Skočdopole M. 5-8 místo
dvouhra ženy : Kubečková V. 1 místo
čtyřhra muži : Skočdopole M., Kamaryt M. (Jiskra Nejdek) 3-4 místo
čtyřhra ženy : Kubečková V., Vocelková A. (USK Plzeň) 2 místo
smíšená čtyřhra : Skočdopole M., Kubečková V. 3-4 místo

Dobrá práce.
ZK

Petr Šváb   26.04.2016 - Memoriál Petra Sima 2016

O víkendu se v Liberci odehrál poslední turnaj GP A dospělých této sezóny. Z našeho oddílu do Liberce vyjela početná skupina hráčů, z nichž se nejlépe umístila Šárka Křížková, která vybojovala v párových disciplínách bronzové medaile. Ve čtyřhře s oddílovou spoluhráčkou Petrou Hofmanovou a ve smíšené čtyřhře s Petrem Hoškem ze Sokola Radotín Meteor Praha. Ostatní hráči se již tolik neprosadili.
Šárce a Petře gratulujeme.

Umístění našich hráčů:
dvouhra mužů
33.-64. Šváb Matěj
dvouhra žen
9.-16. Hofmanová Petra, Smejkalová Eliška
17.-32. Kubečková Veronika
čtyřhra mužů
9.-16. Šváb-Bureš
čtyřhra žen
3.-4. Křížková-Hofmanová
9.-16. Kubečková-Smejkalová
smíšená čtyřhra
3.-4. Křížková-Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)
9.-16. Hofmanová-Skála (TJ Montas Hradec Králové)
17.-32. Šváb-Kubečková, Bureš-Smejkalová

Petr Šváb   25.04.2016 - Přebor ČOS družstev dorostu

 
V sobotu uspořádal náš oddíl otevřený Přebor ČOS smíšených družstev dorostu. I když jsme očekávali větší účast hráčů průměrné výkonnosti, turnaj se odehrál v režii aktivních sokolských oddílů. Nejlépe ze všech si vedli zástupci Sokola Radotín, kteří vybojovali zlaté medaile. Naše družstvo obsadilo hezké druhé místo. Za Dobrušku nastupovali Ladma Martin, Strnad Tomáš, Kubečková Tereza a Strnadová Yveta. Bronzové medaile si odvezli hráči Sokola Klimkovice.
Všem medailistům gratulujeme.

Petr Šváb   21.04.2016 - SREBRNA ŽOGICA 2016

 
Ve dnech 15.-18.4.2016 se konal v Lendavě ve Slovinsku 11.ročník mezinárodního turnaje SREBRNA ŽOGICA . Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 179 hráčů ve věkových kategoriích U11 až U19 ze Slovinska, Maďarska, Slovenské republiky, České republiky a Chorvatska. Z našeho oddílu jsme vyrazily do bojů jen já s Veronikou.
Cílem nás obou bylo zahrát si kvalitní zápasy, získat další badmintonové zkušenosti a případně přivést i nějakou medaili. V singlu se to povedlo Verče, která nejdříve vyhrála svoji skupinu a následně pak vyšplhala na metu nejvyšší. I když mě se nepovedlo ze skupiny postoupit, myslím, že kvalita zahraných utkání byla velmi dobrá a už teď vím, kam směřovat svoji přípravu na příští ročník.
Ve společném deblu jsme byly nasazeny přímo do hlavní soutěže, kde se nám podařilo na tři sety porazit první nasazený pár. V semifinále jsme pak na tři sety podlehly páru Maša Doler, Ela Trstenjak.

Medailové výsledky :
V. Kubečková – singl U19 - 1. místo
T. Kubečková – V.Kubečková – debl U19 – 3. místo

HisTerka

Petr Šváb   21.04.2016 - Grand Prix C kategorie U17

V neděli 17. dubna se konal turnaj U17. Za náš oddíl nastoupili Tomáš Strnad, Vojta Flígr a Iveta Strnadová. V mixu Vojta nastoupil z Kristýnou Kyselovou (Holice). Tomáš s Ivetou skončili na 5. - 8. místě. Ve dvouhře Vojta skončil 9. - 16. místo. Tomáš prošel dvouhrou bez problému až v semifinále se mu nepodařilo už po několikáté porazit Michala Grunda (Pardubice) a tak skončil na 3. - 4. místě. Iveta též neměla problém ve dvouhře až v semifinále narazila na Lucii Krpatovou (Pardubice), kde to byl velmi napínavý zápas, když se hrálo na tři sety 18:21, 21:16 a velmi vyrovnaný třetí set, který vyhrála Lucie 26:24. Štěstí prostě nestálo na naší straně. Ve čtyřhře nastoupil Tomáš s Vojtou, ale bohužel i přesto, že byli nasazené jedničky se jim nepodařilo vyhrát s párem z Lanškrouna Dajčar - Kostelecký a tak skončili na 3. - 4. místě. Iveta po náročné dvouhře nastoupila na čtyřhru s Terezou Weinerovou (Pardubice). V prvním kole dostali pár z Lanškrouna Veselá - Pazderková a holky nechtěli dopadnout jako kluci a tak na tři sety vyhráli. Další zápas je čekala velmi dobrá dvojice z Pardubic Valentová - Kmoníčková a opět velmi napínavý zápas na tři sety 20:22, 21:14, 22:20 a postup do finále, kde narazili na Seibertová - Stehlíková a bohužel se jim nepodařilo vyhrát, ale přesto 2. místo je velmi dobrý výsledek. Jenom škoda, že jsme nedokázali se probojovat na GPA, tak třeba příště. Přesto všem hráčům děkujeme za krásné výsledky.

V.S.

Václav Drašnar   18.04.2016 - Extraligová příslušnost Dobrušky zachována

 
O víkendu se v Liberci odehrála baráž o účast dvou týmů v extraligové soutěži v příští sezóně. Nejlépe se ze zúčastněných družstev dařilo našim hráčům, kteří postupně porazili BK TU Liberec 6-2, TJ Astra ZM Praha také 6-2 a v nedělním utkání TJ Sokol Klimkovice 8-0. Spolu s Dobruškou v extraligové soutěži zůstává družstvo TJ Astra ZM Praha, které v baráži obsadilo 2.místo.
Za náš klub nastoupili hráči Skočdopole Jiří, Bureš Marek, Drašnar Václav, Hliničan Matěj, Dratva Milan, Křížková Šárka a Tomalová Kateřina.
Všem hráčům děkujeme za zodpovědný výkon a budeme se těšit na extraligová utkání Dobrušky v příštím ročníku.

Petr Šváb   15.04.2016 - Baráž o extraligu

Ve dnech 16.-17.dubna se bude konat ve sportovní hale Technické univerzity v Liberci baráž o účast v extraligové soutěži pro příští sezónu. Účastníci baráže jsou týmy TJ Astra ZM Praha A, TJ Sokol Dobruška A, TJ Sokol Klimkovice a pořádající BK TU v Liberci. Do extraligy postoupí první dvě družstva z baráže.
Držte palce našim hráčům, aby uhájili extraligovou příslušnost.

Petr Šváb   05.04.2016 - Badmintonový ples

V sobotu 2.dubna uspořádal náš oddíl v Kulturním domě města Dobrušky badmintonový ples. Tuto štafetu jsme převzali po pořadatelích plesů let minulých Plzni a Praze. Organizaci plesu jsme věnovali značnou pozornost, aby vše proběhlo ke spokojenosti naší i všech účastníků.
V sobotu čekal na příchozí vyzdobený sál v badmintonovém duchu a na stolech krásná květinová výzdoba. Moderování se ujal Karel Tomek, který ples zahájil coby statný badmintonový důchodce. K tanci hrála výborná hudební skupina KOPLAHO BAND, jejíž muzika se všem velmi líbila, o čemž svědčil zaplněný taneční parket po celou dobu hudební produkce. Program plesu zpestřilo vystoupení členek oddílu moderní gymnastiky a taneční skupiny HOP. Všechny vystoupení sklidily velký potlesk přítomných. V průběhu plesu si účastníci mohli zakoupit losy z košíku štěstí a domů si odnést hodnotné ceny, které věnovaly dobrušské firmy a podnikatelé. Čas plesu rychle uběhl a ve dvě hodiny po půlnoci hudba zahrála poslední kousek. Myslím, že všichni účastníci si ples velmi užili a společně jsme tak zakončili plesovou sezónu v Dobrušce.
Závěrem bych chtěl poděkovat za účast paní Miladě Novákové s manželem, kteří k nám přijeli z Plzně a paní Maixnerové z Prahy, což byli pořadatelé badmintonových plesů v minulých letech. Děkuji také všem firmám a podnikatelům, kteří věnovali ceny a všem, co se podíleli na organizaci plesu.

Petr Šváb   28.03.2016 - GP B juniorů

Na turnaji juniorů GP B v Hradci Králové se dařilo Veronice Kubečkové, která vybojovala 1.místo ve dvouhře dívek.
Gratulujeme.

Umístění dobrušských hráčů:
dvouhra chlapců
9.-16. Ladma Martin
17.-32. Strnad Tomáš
dvouhra dívek
1. Kubečková Veronika
17.-32. Kubečková Tereza, Strnadová Iveta
čtyřhra chlapců
9.-16. Strnad – Hurych (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
čtyřhra dívek
5.-8. Strnadová – Weinerová (TJ Sokol Polabiny Pardubice)
9.-16. Kubečková T. – Chumchalová (BK Omega Olomouc)
smíšená čtyřhra
9.-16. Ladma – Kubečková T.
17.-32. Strnad T. – Strnadová I.

Petr Šváb   27.03.2016 - Badmintonový ples

 
Srdečně zveme všechny hráče, současné i bývalé, rodiče a přátele na badmintonový ples, který pořádáme v sobotu 2.dubna v Kulturním domě města Dobrušky. Vstupenky lze koupit u Moniky Drašnarové, tel.739 818 955, e-mail monca82@seznam.cz . Zájemci o ubytování si ho mohou zajistit v Ústavu jazykové a odborné přípravy, Solnická 777, Dobruška, 494 623 001 - recepce, dka.recepce@ujop.cuni.cz .
Těšíme se na vaši účast.

Petr Šváb   15.03.2016 - Velká cena města Plzně

Na turnaji dosáhly výborného výsledku ve čtyřhře Šárka Křížková s Petrou Hofmanovou, když vybojovaly stříbrné medaile. Hráčům se dařilo i ve smíšené čtyřhře, ve které skončily dvojice Šváb-Zychová a Křížková-Hošek ve čtvrtfinále.
Gratulujeme.

Umístění našich hráčů:
dvouhra mužů
17.-32. Šváb Matěj
dvouhra žen
9.-16. Hofmanová Petra, Kubečková Veronika
17.-32. Smejkalová Eliška
čtyřhra mužů
9.-16. Šváb – Bureš
čtyřhra žen
2. Hofmanová – Křížková
9.-16. Kubečková – Borovská (BK TJ Baník Most), Smejkalová – Slozberg (TJ Sokol Doubravka)
smíšená čtyřhra
5.-8. Šváb – Zychová (TJ Astra ZM Praha), Křížková – Hošek (Sokol Radotín Praha)
9.-16. Bureš – Smejkalová
17.-32. Skočdopole M. – Kubečková, Hofmanová – Skála (TJ Montas Hradec Králové)

Petr Šváb   12.03.2016 - I.liga smíšených družstev dospělých

 
Prvoligová soutěž družstev dospělých již skončila a dobrušské B družstvo se po čtyřech soutěžních sezónách opět umístilo na stupních vítězů, tentokrát si vybojovalo stříbrné medaile. Za družstvo nastupovali hráči Tlustý Lukáš, Šváb Matěj, Skočdopole Miroslav, Bureš Marek, slovenské posily Hrnčár Petr a Smrek Marián, Ostrá Veronika, Kubečková Veronika, Hofmanová Petra a Smejkalová Eliška. Vedoucím družstva byl Miroslav Skočdopole.
Všem hráčům děkujeme za dosažený výsledek a reprezentaci oddílu.

Konečná tabulka soutěže:
1. TJ Sokol Klimkovice
2. TJ Sokol Dobruška B
3. BK Kopřivnice
4. TJ Montas Hradec Králové
5. TJ Sokol Polabiny Pardubice
6. BADMINTON FSpS MU Brno
7. TJ Orlová Lutyně

Petr Šváb   10.03.2016 - Turnaje GP A dospělých v Plzni a Přeborník města Dobrušky

Zítra se rozehraje kvalifikace na další národní turnaj dospělých, a to Velkou cenu města Plzně. Turnaje se zúčastní i početná skupina našich hráčů. Přejeme jim hodně úspěchů.
V sobotu 19.března pořádáme v tělocvičně průmyslové školy otevřený oblastní turnaj dospělých, který nese název tradičního turnaje Přeborník města Dobrušky. Začátek je v 9.00 hodin. Přijďte podpořit naše hráče.
Propozice najdete v přiloženém dokumentu.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   23.02.2016 - GP A U19

O víkendu se v Praze Vinoři odehrál první národní turnaj staršího dorostu sezóny 2016. Za náš oddíl v turnaji nastoupila pouze Veronika Kubečková. Veronice se dařilo, i když na stupně vítězů ještě nedosáhla. Ve dvouhře dohrála na 9.-16. místě, ve čtyřhře se spoluhráčkou Lucií Borovskou z oddílu BK TJ Baník Most na 5.-8. a ve smíšené čtyřhře s Matějem Ehmem z Pardubic také na 5.-8. místě.
Tak snad příště, dobrá práce.

Petr Šváb   09.02.2016 - GPC U17 Hradec Králové

V sobotu 6. 2. 2016 se konal turnaj kategorie U17. Za náš oddíl nastoupili: Tereza Kubečková, Iveta Strnadová, Tomáš Strnad a Vojta Flígr. Na mix Vojta nastoupil z hráčkou Kristýnou Kyselovou z oddílu BK DDM Holice proti Tomášovi a Ivetě. Samozřejmě, že sourozenci věděli jak hrát a postoupili dále. Potom nastoupili na hráče z oddílu Rychnova, kde též vyhráli a už byli v semifinále, kde dostali hráče z Pardubic Ehma Adama s Valentovou Kateřinou. První set sice prohráli 19:21, když pardubičtí měli mnoho štěstí v závěrečných výměnách. Druhý set se zase velmi dařilo našim, když skóre bylo 21:10 a vypadalo to, že v třetím setu to bude velmi jednoduché. Nakonec ale přeci měli více štěstí hráči z Pardubic, když třetí set skončil po velmi náročné bitvě 22:24. Strnadovi se tak umístili na 3.-4. místě. Tereza se domluvila s Matějem Viesnerem z Rychnova, ale dále nepostoupili. V singlu Vojta dostal nasazenou jedničku Tomáše Hynka z Rychnova, ale přesto uhrál krásných 9 a 4 body. Tomáš byl nasazená dvojka a dostal se až do semifinále, kde nestačil na Adama Ehma z Pardubic a vybojoval 3.-4. místo. Tereza obsadila 5.-8. místo. Iveta se probojovala až do semifinále, kde opět už po několikáté narazila na Lenku Kmoníčkovou z Pardubic, kterou minule v Klimkovicích porazila a tak se čekalo jak to dopadne dnes. Po velmi náročných setech 22:20, 12:21, 12:21 vyhrála Lenka. Poté ještě Iveta nastoupila s hráčkou Terezou Weinerovou z Pardubic na čtyřhru, kde děvčata vybojovala krásné 3.-4. místo. Tomáš nastoupil s Vojtou a první los byl hrozivý. Měli mít chlapce z Lanškrouna, ale později se muselo losovat znovu a dostali hráče z Rychnova Viesnera O. s Kalinou O., kde si vybojovali další postup. Nakonec se chlapci dostali až do finále, kde ale nestačili na zkušený pár Ehm M. s Grundem M. a umístili se na 2. místě. Pro Vojtu to byl nádherný úspěch. Blahopřejeme našim hráčům za výborné výsledky.

Iveta S.

Petr Šváb   08.02.2016 - MČR dospělých 2016

 
Na mistrovství republiky v Karviné se z našich hráčů nejlépe dařilo Šárce Křížkové, která si vybojovala se svým spoluhráčem Petrem Hoškem ze Sokola Radotín bronzovou medaili.
Šárce gratulujeme a všem hráčům děkujeme za reprezentaci oddílu.

Umístění dobrušských hráčů:
dvouhra
9.-16. Petra Hofmanová
čtyřhra
9.-16. Hofmanová – Křížková, Ostrá – Smejkalová
smíšená čtyřhra
3. Křížková – Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)
17.-32. Šváb – Hofmanová, Bureš – Ostrá

Petr Šváb   03.02.2016 - MČR dospělých 2016

V pátek 5.února bude ve sportovní hale v Karviné od 12.00 hodin rozehráno Mistrovství ČR dospělých. Finálové zápasy všech disciplín budou k vidění v neděli od 9.30 hodin. Z našich hráčů se mistrovství zúčastní ve dvouhře Petra Hofmanová, ve čtyřhře Petra Hofmanová – Šárka Křížková a Veronika Ostrá – Eliška Smejkalová a ve smíšené čtyřhře Matěj Šváb – Petra Hofmanová, Marek Bureš – Veronika Ostrá a Šárka Křížková – Petr Hošek (Sokol Meteor Radotín Praha).
Přejeme všem hodně úspěchů.

Petr Šváb   31.01.2016 - Vyhlášení nejlepších sportovců Dobrušky a Rychnovska za rok 2015

 
V pondělí 25.ledna v malém sále Společenského centra Kino 70 proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců, sportovních kolektivů a trenérů města Dobrušky. Ocenění sportovcům předal starosta města pan Petr Tojnar a přítomné mimo jiné seznámil s přípravami výstavby sportovní haly u Základní školy v Pulické ulici. Z našeho oddílu byli odměněni Veronika Kubečková, Šárka Křížková, Ondřej Kopřiva a Karel Tomek.
Nejúspěšnější sportovci Rychnovska byli vyhlášeni na slavnostním večeru konaném v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou dne 29.ledna. Galavečer je pořádán Okresním sdružením ČUS Rychnov n.Kn., Rychnovským deníkem a městem Rychnov nad Kněžnou. Ocenění zde převzal za svojí dlouholetou činnost pro oddíl badmintonu i jeden ze zakládajících členů pan Karel Tomek.
Všem odměněným gratulujeme.

Petr Šváb   27.01.2016 - Extraliga družstev dospělých

K sobotnímu ligovému utkání odjelo naše družstvo do Prahy Vinoře k zápasu s hráči klubu Sokol Meteor Praha Radotín. Soupeř proti nám nastoupil v plné sestavě a nedal nám příliš šancí pomýšlet na dobrý výsledek. Konečný stav 8-0 pro domácí je toho důkazem. Nejlepším našim hráčem v tomto utkání byl Milan Dratva, který odehrál vyrovnaný zápas s Jakubem Bitmanem po setech 21-18, 17-21, 19-21 a další třísetový zápas ve smíšené čtyřhře s Šárkou Křížkovou proti Drančákovi a Bášové. Technickým nedostatkem utkání byla velká zima v tělocvičně.
V neděli jsme na domácích kurtech hostili hráče BK 93 Deltacar Benátky nad Jizerou. I když jsme bojovali o účast v play- off, soupeř byl velice těžký a konečný výsledek 6-2 pro Benátky tomu odpovídal. Body za naše družstvo vybojovali Milan Dratva ve dvouhře a spolu s Matějem Hliničanem ve čtyřhře.
V obou utkáních za Dobrušku nastoupili hráči Jiří Skočdopole, Zdeněk Sváta, Milan Dratva, Matěj Hliničan, Šárka Křížková a Kateřina Tomalová. Naše družstvo skončilo po základní části na 7.místě extraligové tabulky a v dubnu bude muset obhajovat extraligovou příslušnost v baráži. Všichni věříme, že se to povede.
Děkujeme všem rozhodčím, kteří se podíleli na zdárném průběhu sobotních prvoligových a nedělním extraligovém utkání. Byli to ing. Karel Tomek, Věra Strnadová, Tereza Kubečková a Martin Ladma.

Petr Šváb   25.01.2016 - l.liga smíšených družstev dospělých

V sobotním kole finálové skupiny naše družstvo v prvním utkání porazilo tým BK Kopřivnice poměrem 5-3. Body vybojovali Petr Hrnčár, Šváb – Bureš, Hofmanová – Ostrá, Hrnčár – Smrek a Šváb – Hofmanová. Nejdramatičtější podívanou přinesly obě čtyřhry mužů hrané na tři sety. Dvojice Šváb – Bureš zvítězila nad Ptáčkem s Majerekem po setech 19-21, 21-17 a 24-22 a Hrnčár – Smrek porazili Walenteka s Václavíkem 21-14, 16-21 a 21-15. V následujícím utkání přehráli hráči TJ Sokol Klimkovice tým z Kopřivnice 6-2. V závěrečném zápase jsme nastoupili proti družstvu z Klimkovic. Nepodařilo se nám ale ani napodruhé klimkovické porazit a utkání skončilo vítězstvím hostů 6-2. Za domácí bodovali ve dvouhrách Matěj Šváb a Petr Hrnčár.
Za dobrušské družstvo nastoupili hráči Lukáš Tlustý, Marek Bureš, Matěj Šváb, Petr Hrnčár, Marián Smrek, Petra Hofmanová, Veronika Ostrá, Veronika Kubečková a Tereza Kubečková.
Výsledky sobotních utkání potvrdily postavení jednotlivých družstev v tabulce, které by se už nemělo změnit ani po posledním kole pořádaném Klimkovicemi.
Pořadí družstev:
1. TJ Sokol Klimkovice
2. TJ Sokol Dobruška B
3. BK Kopřivnice
Děkujeme všem hráčům za předvedenou hru.

Petr Šváb   21.01.2016 - Extraliga a 1.liga družstev dospělých

V sobotu 23.ledna dobrušské extraligové družstvo odjíždí k odloženému utkání s týmem TJ Sokol Radotín Meteor Praha do sportovní haly v pražské Vinoři. Začátek je v 16.00 hodin. V nedělním utkání se potom představí od 13.00 hodin na domácích kurtech proti týmu BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou.
Prvoligové družstvo v sobotu odehraje první část finálové skupiny v hale průmyslové školy v Dobrušce. Za soupeře bude mít týmy TJ Sokol Klimkovice a BK Kopřivnice. Začátek zápasů byl stanoven na 10.00 hodin.

Petr Šváb   20.01.2016 - Oblastní přebor dospělých

Z oblastního přeboru postupují na MČR do Karviné z našich hráčů Petra Hofmanová ve dvouhře, ve čtyřhře Veronika Ostrá s Eliškou Smejkalovou a ve smíšené čtyřhře Matěj Šváb s Petrou Hofmanovou.
Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Petr Šváb   13.01.2016 - Těšínský pohár ještě jednou

Ve dnech 8. - 10. 1. 2016 se konalo první GPA dospělých v tomto roce, a to Těšínský pohár. Z našich řad se do východní části republiky vydalo 6 zástupců: Miroslav Skočdopole, Petra Hofmanová, Šárka Křížková, Veronika Ostrá, Veronika Kubečková a Eliška Smejkalová.
Pět z nich jelo bojovat už v pátek do kvalifikace. Ve smíšené čtyřhře se z párů Skočdopole-Kubečková, Slabý-Ostrá, Dvořák-Smejkalová a Sedláček-Hofmanová do hlavní soutěže neprobojoval nikdo. Ve dvouhře v zápase o postup podlehla na 3 sety Veronika Kubečková slovenské hráčce Grenčíkové a Eliška Smejkalová prohrála s oddílovou kolegyní Petrou Hofmanovou. Ve čtyřhře žen se páru Kubečková-Škarková nepodařilo po třísetové bitvě projít přes úvodní kolo. Do hlavní soutěže tedy z páteční kvalifikace postoupila pouze Petra Hofmanová.
V sobotních utkáních hlavní soutěže nás reprezentoval pár Hošek-Křížková ve smíšené čtyřhře, ve dvouhře žen Petra Hofmanová a Veronika Ostrá, ve čtyřhře žen páry Hofmanová-Křížková, Ostrá-Smejkalová a ve čtyřhře mužů Skočdopole-Jedzok. Hošek-Křížková prohráli až před branami semifinále s párem Drančák-Fuchsová a skončili tak na 5.-8. místě. Ve dvouhře žen se Veronice Ostré nepodařilo přejít přes úvodní kolo, kde prohrála s Panochovou. Petru Hofmanovou zastavila ve druhém kole Zelinková po dvou velmi vyrovnaných setech. Ve čtyřhrách se podařilo projít prvním kolem páru Hofmanová-Křížková, ale ve druhém prohrály těsně v koncovce třetího setu s Bášovou a Fuchsovou. Ostrá-Smejkalová prohrály s Myšákovou a Jeřichovou a Skočdopole-Jedzok s Koždoněm a Šídou.

Eliška

Petr Šváb   12.01.2016 - Grand Prix C dorostu Klimkovice

V sobotu 9.1.2016 vyrazili naši hráči kategorie U 17 na turnaj do Klimkovic. Turnaj se odehrával v hale v Ostravě - Vítkovicích. Za náš oddíl nastoupili Tomáš Strnad, Tereza Kubečková a Iveta Strnadová. Na mix nastoupila Tereza s Dominikem Justinem Zelinkou z oddílu School Brno, ale bohužel přes Adama Blaníka s Michaelou Moravcovou se jim nepodařilo postoupit. Ani Tomáš s Ivetou nepostoupili v mixu a tak skončili v 1. kole. Ve dvouhře se nejlépe vedlo Tomášovi a Tereze, kteří oba se dostali až do čtvrtfinále. Iveta sice musela zahrát předkolo, kde porazila hráčku z Pardubic Lenku Kmoníčkovou, ale potom už nestačila na hráčku z Přerova Marii Studenou. Ve čtyřhře děvčata nastoupila na hráčky z Orlové, ale bohužel se jim nepodařilo přes tyto hráčky postoupit. Prohrou se ukázalo jako kdyby holky spolu nastoupily poprvé v životě a ne, že spolu už něco zahrály. Tomáš nastoupil s Tomášem Wytrzensem z oddílu TJ Sokol Český Těšín a společně došli až do čtvrtfinále. Děkujeme p. Kubečkovi za odvoz i za rady na kurtech.

Tomáš S.

Václav Drašnar   12.01.2016 - Těšínský pohár 2016, OP dospělých

Na turnaji v Českém Těšíně se z našich hráčů nejlépe dařilo Šárce Křížkové, která v párových pavoucích postoupila až do čtvrtfinále. Ve čtyřhře s oddílovou spoluhráčkou Petrou Hofmanovou a ve smíšené čtyřhře s Petrem Hoškem z Meteoru Praha. Poháru se zúčastnili Miroslav Skočdopole, Šárka Křížková, Petra Hofmanová, Veronika Ostrá, Eliška Smejkalová a Veronika Kubečková.

Umístění hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra
9.-16. Petra Hofmanová
17.-24. Veronika Ostrá
čtyřhra mužů
17.-24. Skočdopole – Petr Jedzok (SK UP Olomouc)
čtyřhra žen
5.-8. Hofmanová – Křížková
9.-16. Smejkalová – Ostrá
smíšená čtyřhra
5.-8. Křížková – Petr Hošek (Sokol Radotín Meteor Praha)

V sobotu 16.ledna se v Pardubicích koná Oblastní přebor jednotlivců dospělých. Poslední možnost kvalifikace na MČR, ale pouze pro nejlepší. Podaří se některému z našich hráčů vyhrát a startovat v Karviné na mistrovství?

Petr Šváb   07.01.2016 - Těšínský pohár 2016

Ve dnech 8.-10. ledna 2016 se odehraje v Českém Těšíně další z turnajů série GP A dospělých. Hráči zde budou získávat poslední důležité body do žebříčku pro účast na nadcházejícím MČR dospělých, které se bude konat začátkem února v Karviné. Do Českého Těšína odjíždí i hráči našeho oddílu, kterým tímto přejeme hodně úspěchů.

Petr Šváb   


NAVRCHOLU.cz