Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022

aktuality pro rok 2020


29.12.2020 - PF 2021

 
Vedení oddílu přeje svým členům a jejich rodičům, sponzorům a všem příznivcům dobrušského badmintonu do nového roku 2021 hlavně mnoho zdraví, spokojenosti a úspěchů. Ať je nový rok lepší než ten předešlý, aby již nebylo potřeba různých omezení a dalo se normálně žít, pracovat, sportovat a cestovat.

Petr Šváb   28.12.2020 - Poděkování za podporu

 
Děkujeme za podporu Královéhradeckého kraje, který i v letošním roce podpořil činnost mládeže a dospělých našeho oddílu.

Václav Drašnar   12.10.2020 - Postupový turnaj v minibadmintonu

 
V sobotu 10.října uspořádal náš oddíl ve sportovní hale v Novém Městě nad Metují Oblastní přebor kategorie U11 dle pravidel minibadmintonu. Nejlepší hráči si tak vybojovali postup na MČR kat.U11, které se má uskutečnit ve dnech 14.-15.listopadu . Při současné epidemiologické situaci je ale konání mistrovství hodně nejisté. Přeboru se zúčastnila i dobrušská hráčka Adélka Kupková, která si vybojovala hezké 3.místo a svojí první badmintonovou medaili.
Adélce gratulujeme a přejeme jí hodně chuti do dalšího tréninku.

Petr Šváb   07.10.2020 - Oblastní přebor žáků U15

 
Po vítězném sobotním tažení na rychnovské Talentlize, čekal naše hráče v neděli turnaj OP U15 v Holicích. Většina z našich hráčů si jela po dlouhé době okusit vyšší kategorii, která nás čeká za pár měsíců. Přesto, ale rozhodně nikdo nic hned nevzdal. Ze zápasů v mixu bych chtěl vypíchnout duel Jindřišky Andělové a Martina Hykela (Pardubice). I přes prohru s daleko lepšími protihráči nebylo zač se stydět (19:21,15:21). Matyáš Slavík s Adélou Vrzáčkovou si poradili v prvním kole s hradeckým duem. Velmi slušný zápas v singlu předvedla Adéla Vrzáčková s Evelínou Freibauerovou z TJ Montas HK(21:14,21:6). Markéta Kuncová přes svoji velkou bojovnost bohužel prohrála s místní V. Jánskou, a posléze se ji nedařlo ani ve hře o pořadí s E. Freibauerovou. Markéta a Jindřiška v deblu nestačily na silnou dvojici z Pardubic (A. Bártová a D. Valentová).
Daleko nadějněji se vyvíjel debl Lukáše Patzáka a Matyáše Slavíka. V prvním kole s přehledem smetli Stránského a Tesaře z HK. V dalším kole sice prohráli s nakonec vítěznými o hlavu vyššími V. Havlíčkem a F. Jurčou, ale v boji o 3. místo s A. Šemberou a D. Čadou se nedali a nakonec si domů vezou zaslouženou bronzovou medaili!

Těšíme se na další turnaje v U15!

JA

Václav Drašnar   07.10.2020 - Vítězné tažení Talenligou!

 
V sobotu 2.10.2020 se i přes vyhlášený nouzový stav konalo v hale rychnovského gymnázia třetí kolo soutěže družstev žáků Talentliga. Vítězně propluli třetím kolem žáci našeho oddílu. Po ztrátě jediného bodu za remízu s týmem Pardubic, vybojovali vítězství v třetím kole. Před posledním kolem soutěže, které se odehraje v listopadu patří našemu oddílu průběžné druhé místo, ale určitě budeme útočit na vítězství!!
Pro naše žáky to byla dobrá rozehrávka před nedělním OP U15, kde se snažili vybojovat účast na MČR kategorie U15.
Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Václav Drašnar   04.10.2020 - Postupový turnaj v minibadmintonu

O příštím víkendu v sobotu 10.října pořádá náš oddíl turnaj kategorie U11 dle pravidel minibadmintonu s postupem na Mistrovství ČR. Turnaj se odehraje ve sportovní hale v Novém Městě nad Metují s ohledem na dodržování hygienických pravidel dle bezpečnostních pokynů vydaných pro turnaje ČBaS.
V přiložených propozicích najdete bližší informace o turnaji.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   30.09.2020 - Bronz z oblastního přeboru družstev!!

 
V neděli zajížděli naši žáci na jeden z možná posledních turnajů v tomto roce ....
V Pardubicích se konal Oblastní přebor žákovských družstev, kde si vítěz vybojoval účast na MČR. Dobruští žáci, většinou kategorie U13 získali bronzové medaile. Těší předvedená hra s většinou staršími protihráči, i některé dílčí výsledky. Základ tohoto družstva bude ještě dva roky pokračovat v kategorii žáků a věříme, že příští rok nás postup již nemine!!
Oddíl reprezentovali: Adéla Vrzáčková, Markéta Kuncová, Jindřiška Andělové, Matyáš Slavík, Lukáš Patzák. Chyběl nemocný Lukáš Rousek.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!!

Václav Drašnar   22.09.2020 - Děvčata o víkendu uspěla na GP C žáků v Pardubicích

V sobotu se konal v Pardubicích další z podniků GP ČR U13, tentokráte hodnocený jako turnaj kategorie C. Z Dobrušky na něm startovala trojice děvčat, Adéla Vrzáčková, Jindřiška Andělová a Markéta Kuncová. Výsledkově se děvčatům poměrně dařilo, Markéta s Jindřiškou skončili 5-8., Adélka na krásném 3. místě. Ve čtyřhře to bylo ještě lepší, jelikož tentokráte dvojice Adélka s Jindřiškou nenašli přemožitelky a odvezly si z turnaje první místo!!
Markéta měla smůlu ve čtyřhře, jelikož se svoji parťačkou narazila na kamarádky z oddílu hned v prvním kole. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci klubu.

Václav Drašnar   22.09.2020 - Dvě medaile z Mistrovství ČR veteránů putují do Dobrušky!!

 
O víkendu se v Mostě konalo Mistrovství České Republiky veteránů. A ani z tohoto MČR nepřijeli naši badmintonisté s prázdnou. V kategorii 35+ vybojoval bronzovou medaili Miroslav Skočdopole, stříbro přidal v kategorii 55+ Jaroslav Voborník. Hráčům gratulujeme a děkujeme za účast!!

Václav Drašnar   18.09.2020 - Darování propagačního stánku

 
Děkujeme f. BRIMO, která naší organizaci darovala zahradní přístřešek, který budeme využívat pro propagaci činnosti našeho oddílu i celé sokolské jednoty
Více o společnosti najdete na https://www.brimo.cz/zahradni-pavilon-3x4m

Václav Drašnar   07.09.2020 - Otevřený přebor ČOS a CZECH SOKOL CUP 2020

 
O víkendu se v krásné hale tenisového klubu Dobřany u Plzně konal již devatenáctý ročník turnaje CZECH SOKOL CUP, letos doplněný i o Otevřený přebor ČOS. Výprava dobrušských sokolů se opravdu neztratila, každý hráč si přivezl medailové umístění!!
V kategorii U15 nepoznal ve dvouhře porážku Lukáš Rousek a získal na svém asi nejpovedenějším turnaji v kariéře zlatou medaili a titul přeborníka ČOS!! Lukáš dokázal se svým parťákem vybojovat ještě bronzovou medaili ve čtyřhře. Ve stejné kategorii ovládly dvouhru i čtyřhru Dobrušťačky. Adéla Vrzáčková získala zlato, Jindřiška Andělová stříbro a Markéta Kuncová bronz!! Děvčata si rozdělila medaile i ve čtyřhře, kde zlato braly tentokrát Jinřiška s Markétou, Adélka přidala stříbro!! Dalším ve hře byl Matyáš Slavík, který ve své kategorii obsadil třetí místo ve dvouhře i ve čtyřhře a získal dva bronzy!! Za svoji hru si získal pochvalu od trenéra, věříme, že ho to nakopne k dalším takovým výsledkům. Posledním hráčem který se z našeho klubu zúčastnil byl Kryštof Sedláček, který ve dvouhrách na všechny své, většinou o rok starší soupeře, ještě nestačil, v kategorii U17 vybojoval páté místo. Vynahradil si to ve čtyřhře, kde spolu se svým partnerem rozšířil medailovou sbírku dobrušských sokolů o další bronz!!
Pro všechny hráče bylo zážitkem zase absolvovat turnaj, vidět své kamarády a strávit víkend na badmintonu!!

Václav Drašnar   03.09.2020 - Termínový kalendář

V přiloženém dokumentu najdete termínový kalendář Východočeské oblasti na podzimní část 2020.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   24.08.2020 - Nábor dětí do oddílu

 
Badmintonový oddíl zve mezi sebe nové hráče a hráčky ve věku 7–10 let se zájmem o sport. Přijďte se vyzkoušet tento krásný sport do haly průmyslové školy v Dobrušce. Více se dozvíte z přiloženého letáčku.
Těšíme se na Vás.

Petr Šváb   23.08.2020 - Rozpis tréninků v sezóně 2020/21

V úterý 1.září budou zahájeny pravidelné tréninky v hale průmyslové školy dle uvedeného rozpisu:
úterý
17.00 – 18.30 hod. přípravka, žáci
18.30 – 20.00 hod. dorost, dospělí
čtvrtek
17.00 – 18.30 hod. přípravka, žáci
18.30 – 20.30 hod. dorost, dospělí

Petr Šváb   03.02.2020 - TOTAL MČR dospělých Plzeň 2020

Včera skončilo v Plzni finálovými zápasy Mistrovství České republiky dospělých. Náš oddíl měl na mistrovství zastoupení pouze Veronikou Kubečkovou, která startovala ve dvouhře a čtyřhře. Ve dvouhře Veronika v prvním zápase vyhrála nad domácí hráčkou Martinou Šmídovou po setech 21:15 a 21:13. V následujícím utkání ale již prohrála s Terezou Kobylákovou z Astry ZM Praha po třísetové bitvě 21:16, 9:21 a 21:8. Ve čtyřhře měly se spoluhráčkou Rozálií Bártovou z Pardubic první kolo volné z důvodu zranění Veroniky Dobiášové, které si přivodila při dvouhře. Ve druhém utkání se děvčata střetly s Lucií Krpatovou a Kateřinou Zuzákovou. Na nasazené hráčky nestačily a prohrály 21:11 a 21:13.

Umístění Veroniky:
dvouhra – 9.-16.
čtyřhra – 5.-8.

Veronice děkujeme za reprezentaci oddílu a všem Mistrům ČR pro rok 2020 gratulujeme.

Petr Šváb   20.01.2020 - 3. kolo národní ligy

Dobrušští hráči v neděli odjeli odehrát třetí kolo 1. ligy do Pardubic. Vzhledem k absenci slovenské posily Andreje Antošky v dresu našeho družstva se očekával skromnější bodový přísun. Tento předpoklad se také naplnil. V prvním utkání s družstvem BADMINTON FSpS MU B se našim hráčům ještě podařilo uhrát nerozhodný výsledek 4:4. Body vybojovali Kopřiva, Kubečková, Bureš – Kopřiva a Šváb – Kubečková. Vítězný bod měl na raketě Miroslav Skočdopole, který v první dvouhře s brněnským Dostálem vyhrál první set 21-16, další ale už prohrál 19-21 a 12-21. Míra se proti mladému protihráči vydal ze všech sil a odehrál kvalitní zápas. Ve druhém utkání s týmem TJ Sokol Klimkovice B se našim hráčům tolik nedařilo a prohráli 5-3. Dobrušské body zajistili Kopřiva, Šváb-Hrnčár a Bureš-Kopřiva. Tyto výsledky našemu družstvu stačí k účasti ve skupině Play off up, ve které se bude bojovat o medailová umístění. Poslední kolo prvoligové soutěže se odehraje 21. března.
V našem družstvu nastoupili Ondřej Kopřiva, Marek Bureš, Matěj Šváb, Miroslav Skočdopole, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová a Veronika Ostrá. Všem hráčům patří poděkování za bojovné výkony.

Petr Šváb   13.01.2020 - Těšínský pohár – Memoriál Standy Krauze 2020

Na poslední národní turnaj dospělých před Mistrovstvím České republiky odjeli do Českého Těšína bojovat o body do žebříčku i dobrušští hráči Matěj Šváb, Marek Bureš, Veronika Kubečková a Iveta Strnadová. Výsledkově se nejlépe dařilo Veronice, která se spoluhráčkou Lucií Krejčovou vybojovala 3.místo ve čtyřhře. Ostatní hráči se také neztratili a odehráli kvalitní utkání.

Umístění hráčů v hlavní soutěži:
dvouhra ženy
17.-32. Kubečková
čtyřhra muži
9.-16. Bureš - Šváb
čtyřhra ženy
3. Kubečková – Krejčová (BK Králův Dvůr)
smíšená čtyřhra
9.-16. Šváb – Kubečková, Strnadová – Jaroslav Holeček (BK Králův Dvůr)

Petr Šváb   06.01.2020 - Hráčské licence

Upozorňujeme hráče, že jim budou oddílem hromadně prodlouženy hráčské licence. Pro jistotu si prosím prodloužení licencí zkontrolujte ke konci měsíce ledna na webových stránkách badmintonového svazu.

Petr Šváb   06.01.2020 - Oblastní přebor dospělých

V sobotu 4.ledna uspořádal badmintonový oddíl v Lanškrounu oblastní přebor dospělých. Vítězové jednotlivých disciplín si zajistili postup na Mistrovství ČR, které se koná ve dnech 31.ledna – 2.února v Plzni. Z dobrušských hráčů se nejlépe dařilo Veronice Kubečkové, která vyhrála dvouhru a s Rozálií Bártovou z Pardubic čtyřhru.
Veronice gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na mistrovství.

Petr Šváb   


NAVRCHOLU.cz