Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022

aktuality pro rok 2021


29.12.2021 - PF 2022

 
Vedení oddílu přeje všem členům, sponzorům a příznivcům dobrušského badmintonu do nového roku 2022 spokojenost v osobním životě a hodně zdraví.
Sponzorům děkujeme za přízeň a podporu činnosti oddílu v roce 2021 a věříme, že nám zůstanou věrni i v roce přicházejícím.

Petr Šváb   29.12.2021 - Poděkování za podporu

 
Vedení oddílu badmintonu děkuje Královéhradeckému krajiza podporu a kladné vyřízení žádostí v roce 2021. Letos náš oddíl čerpal podporu v programech 21SPT08 -podpora ligových mužstev a v programu 21SPT06 - celoroční sportování mládeže.

Děkujeme!!

Václav Drašnar   29.11.2021 - 2.kolo I.ligy smíšených družstev dospělých

V sobotu 27.listopadu uspořádal TJ Sokol Klimkovice druhé kolo I.ligy dospělých, kterého se zúčastnilo i dobrušské družstvo. Soupeřem našich hráčů bylo B družstvo pořádajícího oddílu a tým TJ Slavoj Český Těšín. Naši hráči pokračovali ve vítězné vlně z prvního kola a v obou utkáních zvítězili poměrem 6:1.
Hráčům gratulujeme k výbornému výsledku.

Průběžná tabulka po 2.kole:
1. TJ Sokol Dobruška - 13 bodů
2. TJ Sokol Polabiny Pardubice - 10 bodů
3. TJ Orlová Lutyně - 9 bodů

Petr Šváb   15.11.2021 - Postupový GP C U17 Holice

 
V sobotu 13.11.2021 zavítalo do Holic na postupový turnaj U17 6 našich hráčů.

Bohužel hned v prvním zápase narazili Lukáš Patzák s Jindřiškou Andělovou na Matyáše Slavíka s Adélou Vrzáčkovou. Nikdy tyhle zápasy venku nejsou moc příjemné. Vyrovnaný zápas na tři sety nakonec na svou stranu strhli prvně jmenovaní. Ti následně narazili na jednoznačně lepší Jurču s Jarošovou. Ani Kryštof Sedláček s Markétou Kuncovou neměli bohužel nárok na lepší umístění, když prohráli v prvním kole s Tvrdíkem a Kuchovou. V singlech narazil v prvním kole náš nejlepší hráč Lukáš na pozdějšího vítěze O. Šolara. Ani Matyáš neměl dobrý los s O. Kaplanem.
Kryštof také neměl moc šancí proti Tvrdíkovi. U dívek se díky dobrému losu dostala do druhého kola Markéta. Ani Adéla a ani Jindřiška nepřemohly své soupeřky sic se snažily. V zápase o pořadí se Jindřišce podařilo porazit domácí Jánskou. Debly byly jistě zajímavější, ale v kategorii chlapců byly přihlášeni pouze dvě dvojice. Lukáš s Matyášem bohužel podlehli v třech setech v obstojně rozehraném a vyrovnaném zápase. Berou i tak stříbro. Adéla s Markétou prohrály s nejvýše nasazenými děvčaty z Pardubic(Valentová, Bártová). Stejně tak Jindřiška, která si jako lichá hráčka domluvila debl s hradeckou hráčkou Aničkou Kuchovou, prohrála celkem vyrovnaný zápas proti opět pardubickým děvčatům (Fridrichová, Šverclová). V boji o pořadí se víc dařilo Jindřišce s Aničkou, když porazily právě Adélu s Markétou a získali 3.
místo!

Jistě si všichni dobře zahráli a těšíme se na další zápasy.
Jirka Anděl

Václav Drašnar   08.11.2021 - GP C U15 MOST

 
Trojice našich žáků se v sobotu vypravila na GP C U15 do Mostu. Nevedli si špatně, ba naopak. Matyáš Slavík si odvezl kompletní sbírku medailových umístění. Ve dvouhře bronz, v mixu s oddílovou parťačkou Adélou Vrzáčkovou stříbro a výkon vygradoval ziskem zlaté medaile ve čtyřhře chlapců, společně s pražským hráčem Vojtěchem Pekárkem. Děvčata na medaile nedosáhla, ale každá si alespoň jednou mohla vítězně zakřičet. Z Mostu si odvážejí body za hezká umístění a dobrý pocit z odvedené hry. V sobotu je čeká, společně s dalšími hráči oddílu postupový turnaj kategorie U17 v Holicích, kde budou bojovat o účast na MČR kategorie U17.

Václav Drašnar   05.11.2021 - MČR družstev žáků

 
V polovině října se v krásném prostředí slezské Vendryně konalo Mistrovství ČR smíšených družstev žáků. Vypravili jsme na něj výpravu, která již na začátku byla nekompletní, jelikož nám pro nemoci chyběli některé děti. Turnaj byl rozdělen na základní skupiny a play-off. První utkání ve skupině se záhy zjevilo jako klíčové, bohužel pro Dobrušťáky nedopadlo dobře. Těsná porážka s Orlovou 4:3 se poté jevila jako rozhodující v postupu do bojů o medaile. Ve skupině jsme ještě podlehli týmu z Brna a Proseku Praha, naopak jsme porazili týmy domácích SK Vitality a skoro domácích Klimkovic. Konečné 9. místo je vzhledem k úzkému kádru asi maximem, co jsme mohli na turnaji dosáhnout.
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci!!

Václav Drašnar   01.11.2021 - Adria Youth International 2021

 
O podzimních prázdninách, se osmičlenná skupinka dobrušských badmintonistů vydala do chorvatské Opatije sbírat zkušenosti s mezinárodním badmintonem. V krásném prostředí desetikurtové haly se utkali hráči mnoha evropských zemí, ale například i Izraele. Dobrušským se ze základní skupiny ve dvouhrách postoupit nepodařilo, ale sehráli se svými soupeři vyrovnaná utkání a snad jim to přinese potřebné zkušenosti do budoucna. Nejlepšími umístěními tak zůstávají 9.-16. místa v párových disciplínách, kdy zejména chlapcům a smíšené dvojici Patzák - Andělová chybělo k postupu do čtvrtfinále jenom více klidu v koncovce.
Jelikož panovalo krásné počasí, stihli jsme i pravidelné návštěvy u moře, abychom načerpali potřebnou energii do závěru sezóny, kde nás v nejbližší době čeká kvalifikační turnaj na MČR U15 a mezinárodní turnaj ve Varšavě.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci.

Václav Drašnar   01.11.2021 - 1.liga smíšených družstev dospělých

 
O uplynulém víkendu se odehrálo první kolo ligových soutěží sezóny 2021/22. Naše družstvo startující v 1.lize východní skupiny odjelo ke svým zápasům do Prahy. Dobrušským hráčům se dařilo a postupně porazili TJ Sokol Polabiny Pardubice 5:2, BaC Kladno také 5:2 a BK Králův Dvůr jednoznačně 7:0. Po prvním kole se naše družstvo umístilo na 1.místě průběžné tabulky z osmi účastnících se týmů a vytvořilo si dobrou výchozí pozici do dalších utkání.
Gratulujeme.

Na přiložené fotografii zleva: Ondřej Kopřiva, Matěj Šváb, Marek Bureš, vedoucí družstva Miroslav Skočdopole, slovenské posily Andrej Antoška, Petr Hrnčár a Jakub Horák. Vpředu Veronika Kubečková, Veronika Jarošová a Eliška Smejkalová.

Petr Šváb   05.10.2021 - Grand Prix A kategorie U15 Pardubice

 
V sobotu 2.10. se hned trojice žáků kategorie U15 zúčastnila vrcholného turnaje této kategorie Grand Prix A. Nemuseli jsme cestovat daleko, startovali jsme v nám známé hale pardubické univerzity. Lukáš Patzák a Matyáš Slavík, doplněni o Adélu Vrzáčkovou vyrazili na první turnaj nejvyšší kategorie v tomto roce. A nevedli si vůbec špatně. V mixu oba chlapci vybojovali postupy meze nejlepší 16 dvojic, Lukáš společně s Adélou a Matyáš s Marií Sogelovou z olomouckého klubu. Lukášovi se dařilo i ve dvouhře, když po vítězství v prvním kole nad hráčem pražského Meteoru, zvítězil ve velmi kvalitním a divácky oceněném zápase i nad nasazeným hráčem číslo 3. Boubrlem z Vodňan. Bohužel ve čtvrtfinále nezvládl zápas se svým rivalem z posledních zápasů a podlehl v boji o medaili Titěrovi z Proseku Praha. Lukáš si tak vybojoval pěkné 5.-8. místo a určitě se posune na žebříčku do pater kam patří. Matyášovi se ve dvouhře už tolik nedařilo, v prvním kole podlehl Denisi Kerplovi z Liberce. Matyáš s Lukášem si vybojovali i krásné páté místo ve čtyřhře chlapců, kde v boji o semifinále , v opět velmi vyrovnaném a celkem kvalitním deblovém utkání, nestačili na pražskou dvojici Titěra - Coufal. Adéla startoval pouze v mixu, jelikož její žebříčkové postavení (které se už téměř rok neaktualizovalo) jí nedovolilo startovat v jiných disciplínách.
Lukášovi výsledky z poslední doby a jeho tréninková morálka zaujaly reprezentační trenéry kategorie U15 a Lukáš je tak po dlouhé době opět hráčem z našeho oddílu, jemuž se podařilo se dostat do širšího výběru reprezentačních výběrů. Přejme mu v posledním období letošní sezóny hodně úspěchů a štěstí, ať se mu podaří svojí pracovitost a formu prodat na Mistrovství České republiky a dalších i mezinárodních turnajích. Je to vizitkou nejen Lukášovy práce, ale práce celé skupiny žáků, která se společně připravuje a odvedla za poslední dobu opravdu kus práce.

Václav Drašnar   20.09.2021 - Turnaj Grand Prix C kategorie U15 18.9.2021

 
Náš oddíl byl pořadatelem otevřeného turnaje typu Grand Prix C v sobotu 18.9.2021. Kvůli podmínkám pro občerstvení, diváky i doprovod jsme poslední dobou nuceni pořádat turnaje v krásném prostředí Sportovního centra v Novém Městě nad Metují, kde se i v průběhu týdne také připravujeme. Na turnaj se sjela hojná účast zejména dívek, kdy nás navštívili oddíly například z Prahy, Olomouce, Ostravy i Orlové. Za náš oddíl startovala pětice žáků a ani jeden neodešel z turnaje bez medaile. Nejúspěšnější byl tradičně Lukáš Patzák, který zvítězil přesvědčivě ve dvouhře i čtyřhře spolu s Matyášem Slavíkem, v mixu pak přidal bronz s Jindřiškou Andělovou. Matyáš přidal i bronz ze dvouhry, bronzové medaile ještě přidali Adéla Vrzáčková s Markétou Kuncovou ve čtyřhře, kde nejdříve ve čtvrtfinále zaskočili nasazený pár z Montasu Hradec Králové a poté v boji o finále podlehli v třísetové bitvě páru z Olomouce, kde nezvládnutá koncovka druhého setu je stála překvapivý postup až do finále. Věříme že úspěchy na turnajích budou velkou motivací do další přípravy v boji o body do celostátního žebříčku s cílem postupu a úspěchu na MČR

Václav Drašnar   16.09.2021 - Otevření sportovního areálu v Trnově a nábor nových členů

 
V neděli 12.9.2021 se vybraní žáci našeho oddílu zúčastnili slavnostního otevření nového sportovního areálu v obci Trnov. Předvedli jsme badminton v závodní podobě a představili i novou verzi sportu ve venkovním prostředí Air badmintonu. Děkujeme všem účastníkům za předvedenou ukázku, pořadatelům za pozvání a těšíme se na nové tváře v našem oddíle.

Václav Drašnar   16.09.2021 - Víkendové turnaje

MČR dospělých 2021
Ve dnech 17-19.září bude ve sportovní hale HAMR Sport Štěrboholy odehráno Mistrovství České republiky dospělých. Slavnostní zahájení je v pátek v 10.45 hodin a na programu prvního dne je odehrání prvních dvou kol všech disciplín. Dobrušský oddíl bude na mistrovství reprezentovat ve dvouhře Veronika Kubečková, ve čtyřhře dvojice Kubečková – Lucie Krejčová (BK Králův Dvůr) a ve smíšené čtyřhře Matěj Šváb s Veronikou Kubečkovou.

GP C kategorie U15
V sobotu 18.září pořádá náš oddíl oblastní turnaj starších žáků. Turnaj se koná ve sportovní hale u stadionu v Novém Městě nad Metují se zahájením v 9 hodin.

Přejeme našim žákům i dospělým hodně vyhraných zápasů.

Petr Šváb   17.08.2021 - Nábory dětí!!

 
Náš klub nabírá nové hráče a hráčky!! Vhodné pro děti prvního stupně ZŠ!! Scházíme se každé úterý i čtvrtek od 17:00 ve sportovní hale průmyslové školy v Dobrušce!! Začínáme již dnes, tak neváhej a přijď mezi nás!!

Václav Drašnar   17.08.2021 - Soustředění 2021

Ve dnech od 8. do 13. srpna proběhlo tradiční oddílové soustředění. Potřetí za sebou jsme si vybrali Harrachov a ani tentokráte jsme se nespálili. I když, od krásného počasí nám to na sjezdovkách za výběhu hrozilo :). Využili jsme již domácího prostřední penzionu SUN SKI, vřele doporučujeme, i nově rekonstruované sportovní haly místní ZŠ, kde jsme našli zázemí s novou gumovou podlahou a plnohodnotným vybavením čtyř badmintonových kurtů. Třífázové denní tréninky byly doplněny o středeční výšlap, všichni jsme si to užili a nyní již v naší domovské tělocvičně budeme ladit formu na turnaje, které nás čekají již na začátku srpna.

Václav Drašnar   17.08.2021 - Termínový kalendář turnajů.

V příloze najdete termínový kalendář turnajů na první polovinu roku 2022.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   17.08.2021 - Termínový kalendář na nadcházející sezónu

V příloze najdete termínový kalendář turnajů východočeské oblasti v druhé polovině roku 2021.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   04.08.2021 - Rozpis tréninků v sezóně 2021/22

Ve čtvrtek 2.září budou zahájeny pravidelné tréninky v hale průmyslové školy dle uvedeného rozpisu:
úterý
17.00 – 18.30 hod. přípravka, žáci
18.30 – 20.00 hod. dorost, dospělí
čtvrtek
17.00 – 18.30 hod. přípravka, žáci
18.30 – 20.30 hod. dorost, dospělí

Petr Šváb   04.08.2021 - Trénování v srpnu

Ve dnech 16.-19.8. a 23.- 26.8. budou v hale průmyslové školy probíhat tréninky. Časový rozpis:
17.00 – 19.00 hod. přípravka, žáci
18.30 – 20.00 hod. dospělí

Petr Šváb   21.06.2021 - Oblastní přebor mládeže 2021

 
Po dlouhé době si mohli dobruští žáci vyzkoušet turnajové zatížení a to hned zostra na Oblastním přeboru mládeže 2021, který se konal o víkendu v hale pardubické univerzity. Kromě krásných medailí a diplomů si vítězové odnášeli i titul Oblastního přeborníka pro rok 2021. Máme radost, že jeden titul putoval zásluhou Lukáše Patzáka i do Dobrušky, když vybojoval ve dvouhře chlapců svůj první triumf v kategorii U15. Ale dařilo se všem dobrušským zástupcům a nikdo z pětičlenné výpravy nezůstal mez medaile!! Lukáš přidal ještě stříbro ze čtyřhry s Matyášem Slavíkem a z mixu s Jindřiškou Andělovou. Zkompletoval tak svoji medailovou sbírku od každého kovu kus :).
Matyáš přidal ještě jedno stříbro z mixu a vynahradil si tak zklamání ze dvouhry, kde se mu tentokrát tak nedařilo. Parťačkou mu byla Adéla Vrzáčková, která do své sbírky přidala bronz ze dvouhry a stříbro ze čtyřhry s další dobrušťačkou Markétou Kuncovou. Poslední členkou byla Jindřiška Andělová, která si svými kvalitními a bojovnými výkony vybojovala dva bronzy z mixu a čtyřhry dívek, kde startovala se spoluhráčkou z Holic.
Pro všechny to byl zážitek, vidět své badmintonové kamarády a opět zažívat atmosféru turnajů. Děkuji všem za vzornou reprezentaci, těšíme se na turnaje o příštím víkendu.

Václav Drašnar   18.05.2021 - Tréninky se rozjíždí!!

Konečně v hale!!
Začínáme pozvolna, ale strašně jsme se těšili!! Děkujeme za novou kolekci oblečení pro mládež od www.joy-sports.cz, i když někteří nám z toho po půl roce netrénování vyrostli!! Zájemci o trénink z řad oddílu kontaktujte své trenéry!!
Fotky s novou kolekcí dodáme!!

Václav Drašnar   


NAVRCHOLU.cz