Badminton Dobruška

  Zvolte rok: 0000 | 0015 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022

aktuality pro rok 2022


30.05.2022 - BIOFARM POLISH OPEN 2022

 
Perfektně organizátory připraveného turnaje Polish Open 2022 se zúčastnil o víkendu Lukáš Patzák. Startoval opět ve dvou kategoriích, U17 turnaje, který je součástí evropského okruhu a turnaje kategorie U15. Lukášovi se velmi dařilo a i s předvedenou hrou v některých zápasech byl trenér velmi spokojený.
V mixu kategorie U17 v druhém kole Lukáš společně s Luckou Tománkovou podlehli dalšímu českému páru a třetímu nasazenému Burget - Valentová ve dvou setech. Zanechali ale dobrý dojem a možnost rozvíjet tuto disciplínu. Ve dvouhře dokázal Lukáš v prvním kole v koncovce udolat domácího hráče Lusiaka, další polský hráč Markus byl však již nad jeho síliy. Je vidět, že v této věkové kategorii má Lukáš svoji hru kam posouvat a konfrontace s těmito hráči mu velice pomáhá.
V kategorii U15 zažil Lukáš svůj nejlepší zahraniční turnaj v dosavadní kariéře. Tři stříbrné medaile si odváží z Polska. V mixu společně s ukrajinskou partnerkou Karolinou Bashtanenko podlehli až ve finále další ukrajinské dvojici, když cestou do finále vyřadili čtyři soupeře. Malou útěcho pro nás je, že vítězka mixu Raiia Almalalhla se připravuje společně se svojí skupinou ukrajinských badmintonistů u nás v Dobrušce. Na raketě dalšího ukrajinského hráče skončila i další Lukášova finálová pouť, když nestačil na rychle a přesněji hrajícího Vladislava Kunina. Cestou do finále ale Lukáš zdolal pět soupeřů, cenným skalpem je vítězství nad reprezentantem Filipem Titěrou. Největší šanci na vítězství měl Lukáš společně s narychlo domluveným partnerem Petrem Břízou z Proseka Praha. Až ve finále, po třísetové bitvě je zastavil další český pár, nejlepší česká deblová dvojice v této kategorii Filip Titěra a Kryštof Coufal z Prahy. Filip tak oplatil Lukášovi porážku ze singla.
Je vidět, že konfrontace s konkurencí z ciziny posouvá vnímání badmintonu u hráčů blíže k profesionálnímu přístupu a snaze konkurovat nejlepším.
Děkujeme za předvedené výsledky a reprezentaci oddílu.

Václav Drašnar   30.05.2022 - Adria Youth International 2022

 
předposlední květnový víkend vyrazila skupina dobrušských žáků na turnaj do daleké chorvatské Opatije. Ve velmi krásné lokaci u moře se konal tradičně silně obsazený mládežnický turnaj. Hráči z jihu Evropy (Itálie, Chorvatko, Španělsko), ale i například z Francie, Anglie i Švédska si našli cestu na tento turnaj.
Nejlépe se dařilo Lukášovi Patzákovi, který společně se svojí mixovou partnerkou vybojovali krásné třetí místo, kde v boji o finále prohráli těsně s anglickou dvojicí s indickými kořeny. Děvčatům se již tolik nevedlo, ale Jindřiška Andělová, Adéla Vrzáčková i Markéta Kuncová jela na turnaj nabírat cenné zkušenosti, turnaj byl pro ně i odměnou za celoroční tréninkovou přípravu.
Součástí turnaje byl i International U17, tedy turnaj evropského badmintonového okruhu kategorie U17, ve kterém startoval také Lukáš Patzák . V mixu i ve dvouhře, dokázal zvítězit v jednom zápase, vybojoval tedy postupy do druhého kola a dokázal zapsat body, které se mu budou hodit do podzimních soutěží a hlavně tedy na příští rok.

Děkujeme rodičům za pomoc s organizací a zajištěním transportu, dětem za reprezentaci klubu.

Václav Drašnar   22.03.2022 - PLAY OFF I. ligy skupiny východ

O uplynulém víkendu pořádal náš oddíl ve sportovním centru v Novém Městě nad Metují finálovou část soutěže. Ve čtvrtfinálových utkáních se střetly týmy BaC Kladno s BADMINTON FSpS MU B (Brno) s výsledkem 4-0 a TJ Slavoj Český Těšín s TJ Orlovou Lutyní skončilo 2-5. V odpolední části programu přišly na řadu semifinálová utkání TJ Sokol Polabiny Pardubice s BaC Kladno a TJ Sokol Dobruška s TJ Orlová Lutyně. V prvním utkání zvítězili hráči Pardubic poměrem 4-1 a stejným výsledkem vyhrála Orlová nad Dobruškou. Jediný bod nám byl připsán za čtyřhru dívek, když soupeř čtyřhru neobsadil. V nedělním utkání v boji o třetí místo na nás čekal tým BaC Kladno. Ani tady se nám nepodařilo získat body v našich silnějších disciplínách a hráči Kladna se mohli vítězstvím 4-2 radovat z bronzových medailí. Za Dobrušku si připsali výhru ve čtyřhrách Kopřiva – Bureš proti Běhounkovi s Alterou po setech 11:6, 11:7, 7:11, 7:11, 12:10 a Kubečková – Jarošová s dvojicí Erbenová – Adámková výsledkem 11:6, 9:11, 6:11, 14:12, 14:12. V družstvu Dobrušky nastupovali Ondřej Kopřiva, Marek Bureš, Matěj Šváb, Andrej Antoška, Jakub Horák, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová a Veronika Jarošová. Tým vedl Miroslav Skočdopole. Hráčům patří poděkování za předvedené výkony v průběhu celé soutěže, i když výsledek byl nakonec trochu hořký. Ve finálovém utkání TJ Sokol Polabiny Pardubice přehrály TJ Orlovou Lutyni poměrem 4-1.

Konečné pořadí družstev:
1. TJ Sokol Polabiny Pardubice
2. TJ Orlová Lutyně
3. BaC Kladno
4. TJ Sokol Dobruška

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelskému týmu za úspěšné a důstojné uspořádání závěrečné části soutěže a všem rozhodčím za jejich práci.

Petr Šváb   21.03.2022 - GPC U13

V sobotu 19.března uspořádal badmintonový oddíl v Osíku u Litomyšle oblastní turnaj mladších žáků. Na turnaj také vyjela naše hráčka Adélka Kupková. Adélka se zatím moc turnajů nezúčastnila a tak to bylo hlavně o sbírání zkušeností. Ve smíšené čtyřhře ani ve dvouhře se ji nepodařilo přehrát své soupeře. Vše si vynahradila ve čtyřhře se spoluhráčkou Eliškou Antalovou z Hradeckého Montasu, kde se děvčata probojovala do semifinále.
Turnaj v dívčí části ovládla Anička Kábrtová z Nového Města nad Metují, svěřenkyně Vaška Drašnara, která vyhrála všechny tři disciplíny.
Aničce gratulujeme ke skvělému výsledku a Adélce přejeme hodně chuti do dalšího tréninku.

Petr Šváb   09.03.2022 - PLAY OFF I.celostátní ligy smíšených družstev dospělých

 
Ve dnech 19.-20.března pořádá náš oddíl ve sportovní hale u stadionu v Novém Městě nad Metují finálovou část soutěže I.celostátní ligy smíšených družstev dospělých skupiny východ. V sobotu se začíná hrát v 10 hodin čtvrtfinálovými a od 14 hodin semifinálovými zápasy. V neděli se pokračuje od 10 hodin utkáními o medaile.
Přijďte podpořit dobrušské družstvo a zhlédnout kvalitní badminton.

Petr Šváb   06.03.2022 - Oddílové soustředění

V přiloženém dokumentu najdete informace k letnímu soustředění. Pro dospělé hráče je možnost přihlásit se i na kratší dobu.

klikněte zde pro otevření přiloženého dokumentu

Petr Šváb   21.02.2022 - Vítězství na GP C U17!!

 
V sobotu 19.2. vyrazilo pět dobrušských zástupců do Pardubic na turnaj GPC U17.
Ve dvouhře chlapců se Lukášovi Patzákovi podařilo v náročném finálovém zápase s Tvrdíkem (TJ Montas HK) vybojovat vítězství a získat zlatou medaili.
Matyáš Slavík se nejlépe umístil na 5.- 8. místě ve čtyřhře s Lukášem. V mixu se do druhého kola dostal opět Lukáš s Markétou Kuncovou, ostatní své první zápasy nezvládli.
Markéta v singlu dívek bohužel narazila hned v prvním kole na první nasazenou, přesto se ale nevzdala a hrála, jak umí. Jindřiška Andělová svůj zápas také prohrála, zato Adéle Vrzáčkové přál los a dostala se do druhého kola kde i přes dobrou hru nezvládla přehrát Aničku Kuchovou z Hradce Králové.
V dívčí čtyřhře byly Adéla s Jindřiškou díky nasazení a menšímu počtu hráček už rovnou v semifinále. Sice hrály svoji hru, ale soupeřky byly znatelně jistější a tak jim nakonec podlehly 21:17, 21:14.
Tři medaile z Pardubic si odvezli dobrušští hráči i přesto, že většina z nich jela na turnaj o kategorii vyš!
Děkujeme Verče Kubečkové za to, že s nimi celý turnaj vydržela a podpořila svůj oddíl a Jindřišce za sepsání tohoto článku!!

Václav Drašnar   14.02.2022 - GP C U19 Pardubice

 
Nejenom na úspěšném áčkovém turnaji patnáctiletých bojovali o víkendu naši mladí badmintonisté. V Pardubicích se v sobotu hrál turnaj GP C kategorie U19, kam vyrazili Kryštof Sedláček a Matyáš Slavík. Ani jednomu se ale moc nedařilo, bez vítězství odjížděli zklamaní domů. Útěchou pro ně může být bodový přísun při málo obsazeném turnaji, kde narazili bohužel pouze na kvalitní hráče naší oblasti a medailové umístění ve čtyřhře chlapců. Děkujeme za reprezentaci a makáme dál!!!

Václav Drašnar   14.02.2022 - Medaile z GP A

 
O víkendu si naši žáci kategorie U15 vyrazili do Českého Krumlova, bašty badmintonu, na první letošní turnaj kategorie A. Setkání nejlepších bohužel ani nezačalo dobře pro Adélu Vrzáčkovou, o start ji připravil jak jinak ....
Takže nakonec vyrazila trojice hráčů Lukáš Patzák, Jindřiška Andělová a Markéta Kuncová. Jindřiška startovala ve čtyřhře a mixu, ve kterém také se svým partnerem Martinem Hyklem dokázala postoupit do druhého kola a vybojovat tak 9.-16. místo. Ve čtyřhře se bohužel nemohla spolehnout na svoji stálou parťačku Adélu, takže s novou hráčkou Evou Holubářovou z Rychnova nedokázaly vzdorovat dvojici z Olomouce a podlehly jim v prvním kole. Jindřiška si postup ve dvouhře nevybojovala, chybělo jí ke startu jedno žebříčkové umístění. Dvouhru si naopak zahrála Markéta, která měla zajištěnou účast i v ostatních disciplínách, bohužel ani jednou se jí práh prvního kola přejít nepodařilo. Ale již účast na takovém turnaji, kde startuje maximálně třicet nejlepších hráčů je pro Markétu vyznamenáním jejího tréninkového úsilí. Jen tak dál!! S nejvyššími ambicemi přijel Lukáš a svoje medailové choutky určitě naplnil. Začal mixem, kde bohužel hned ve svém prvním zápase s novou partnerkou Luckou Tománkovou v sezóně narazili na ostřílenou dvojici Osičková - Thor, třísetová prohra s pozdějšími vítězi musela bolet a oddálit medailovou radost, ale přinesla pocit do budoucna, že by to mohlo klapat. Další šanci měl Lukáš ve dvouhře, po dvou výhrách čekala Lukáše opravdová výzva, první nasazený Kryštof Coufal. Zápas se Lukášovi moc nepovedl herně, ale i tak dokázal soupeři vzdorovat, zjistil, kde má ve své hře zásadní nedostatky a na čem je potřeba pracovat. Medailová radost přišla tedy až ve čtyřhře, nově složená dvojice s Petrem Martincem mladším ( ano- synem nového předsedy ČBaS) dokráčela pohodlně po dvou výhrách do semifinále, kde opět Lukáš narazil na Kryštofa Coufala, který nyní společně s Filipem Titěrou ve dvojici byl opět nad Lukášovi síly a zbyla pro něj tedy bronzová, ale kýžená medaile z tohoto turnaje. Nutno podotknout, že opět podlehl vítězné dvojici. Je to určitě motivací do budoucna, když bude los přát, bude určitě těch medailí více!!
Děkujeme za reprezentaci a firmě Martina Lenča Joy-sports.cz za nová trička.

Václav Drašnar   31.01.2022 - Medailové úspěchy děvčat při GP C U15

 
Do moravské metropole vyrazila v sobotu trojice děvčat kategorie U15, Jindřiška Andělová, Markéta Kuncová a Adéla Vrzáčková. Neztratila se!! Nejlépe se dařilo Adéle, která spolu s partnerem Františkem Rybou nenašla přemožitele ve smíšené čtyřhře a odvezla si tak z Brna zlato!! K tomu přidala ještě bronz ze čtyřhry s parťačkou Markétou, která dokázala přidat do své sbírky ještě jeden bronz ze smíšené čtyřhry s parťákem Kryštofem Jiráskem. Bez medaile zůstala bohužel Jindřiška, která kvůli žebříčkovému postavení nemohla hrát mix a ve čtyřhře svůj boj o medaili v napínavém souboji prohrála i se svojí partnerkou Míšou Fedorkovou. Ve dvouhře se probojovala do čtvrtfinále, stejně jako Adéla, Markéta skončila na děleném 9. - 16. místě. Určitě to bylo pro děvčata povzbuzení do dalších turnajů, zejména k blížícímu se GP kategorie A.

Václav Drašnar   29.01.2022 - Kluci zabodovali na turnaji GP C U17

 
V sobotu se konal v hale hradeckého Montasu další z turnajů GP C, tentokrát kategorie U17. Ve velmi dobré konkurenci se neztratili ani zástupci našeho oddílu, Lukáš Patzák a Matyáš Slavík. Úspěchem skončil turnaj pro Lukáše, který nenašel přemožitele ve dvouhře chlapců a zvítězil tak poprvé v kategorii U17!! K tomu dokázali ještě s Matyášem přidat výborné druhé místo ze čtyřhry!! Matyášovi se ve dvouhře již tak nedařilo, po prohraném prvním utkání obsadil dělené 9.-16. místo. Ve smíšené čtyřhře na sebe oba parťáci narazili již v prvním kole, šťastnější byl opět Lukáš, který se tak dostal se svojí partnerkou do čtvrtfinále.
Děkujeme za vzornou reprezentaci!

Václav Drašnar   27.01.2022 - Lukáš Patzák mezi nejlepšími sportovci města Dobruška

 
Ve středu 26.1.2022 proběhlo v dobrušském kině vyhlášení nejlepších sportovců města Dobrušky. Náš oddíl může těšit, že mezi vyhlášenými nechyběl ani zástupce badmintonu, Lukáš Patzák. Svými výkony v loňské sezóně, zejména vítězstvími v oblastních přeborech a pátým místem na MČR kategorie do 15 let, si řekl o místo mezi nejúspěšnějšími zástupci sportovních oddílů. Večerem provázel komentátor ČT Jiří Rejman rodák z Mělníka, který při svém výstupu ocenil sportovní úspěchy a všeobecně sportovní úroveň v cca sedmitisícovém městě. Už se všichni těšíme, až nám Lukáš, ale i ostatní badmintonisté, předvedou své umění na nové palubovce sportovní haly v Dobrušce!!

Václav Drašnar   24.01.2022 - Grand Prix A kategorie U17 Hradec Králové

 
O víkendu se v Hradci Králové konal první turnaj kategorie A pro dorostence ve věkové kategorii do sedmnácti let. Díky karanténám a nemoci se do turnaje dostali i dva žáci z našeho oddílu, Lukáš Patzák a Adéla Vrzáčková. Určitě svými výkony nezklamali, ba naopak. Dařilo se Lukášovi, jenž se svojí mixovou partnerkou Kateřinou Kniezkovou přešli přes dva soupeře a skončili tak na výborném 5.-8. místě. Lukášovi se dařilo i v singlu, kde zvítězil nad Denisem Kerplem z Liberce a oplatil mu tak svoji porážku z MČR U15 z konce loňského roku!! V dalším kole prohrál v poměrně vyrovnaném zápase s finalistou turnaje, pražským Adamem Srncem. Adéle se zvítězit ve střech disciplínách nepodařilo, ale oba si ověřili, že v této kategorii mohou svádět vyrovnané boje, zejména k ohledu, že tuto kategorii oba budou hrát ještě minimálně další tři sezóny!!
Děkujeme za reprezentaci a přejeme hlavně štěstí a úspěchy na dalších turnajích!!

Václav Drašnar   17.01.2022 - 3.kolo 1.ligy – skupina východ

 
V sobotu se odehrálo třetí kolo prvoligových utkání, kterým byla ukončena základní část soutěže. Naše družstvo zajíždělo do Pardubic, kde soutěž uspořádal oddíl TJ Sokol Polabiny Pardubice. Mimo domácího a dobrušského družstva ještě startovaly týmy TJ Orlová Lutyně a Badminton FSpS MU B. V prvním utkání naši hráči nastoupili proti brněnskému družstvu Badminton FSpS. Již od začátku se našim hráčům dařilo a výsledek se pro nás vyvíjel velmi dobře. Smutný moment nastal při dvouhře žen, kdy se naše Veronika Kubečková po dvou vyhraných setech zranila a tím její hráčské působení bohužel skončilo. Celkový výsledek byl nakonec 5:2 pro Dobrušku. Druhé utkání s hráči TJ Orlová Lutyně bylo podstatně vyrovnanější. Největším dramatem byla dvouhra mužů Andrej Antoška – Vojtěch Šelong, kdy až v pátém setu vyhrála slovenská posila našeho týmu Antoška poměrem 12:10. Stejně napínavá byla čtyřhra Šelong, Vachálek s Antoškou a Horákem, která rozhodovala o vítězi utkání. Naši hráči již vedli 2:0 na sety a zdálo se, že je rozhodnuto. Další dva sety ale Antoška s Horákem podcenili a šlo se do rozhodujícího pátého setu. Ten se po horším začátku našim hráčům podařilo vybojovat 11:8 a tím i celé utkání poměrem 4:3. Za dobrušské družstvo nastoupili Matěj Šváb, Ondřej Kopřiva, slovenské posily Andrej Antoška a Jakub Horák, Veronika Kubečková, Eliška Smejkalová a Veronika Jarošová.
Konečná tabulka po základní části:
1.TJ Sokol Dobruška, 17 bodů
2.TJ Sokol Polabiny Pardubice, 14 bodů
3. BaC Kladno, 11 bodů.

V nadstavbové části PLAY-OFF budou první dvě družstva nasazena přímo do semifinále, družstva na třetím až šestém místě budou o semifinále ještě bojovat. Finálová část se odehraje 19. -20.března.
Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu v základní části soutěže, kde neprohráli ani jedno utkání. Veronice přejeme brzké uzdravení a návrat na kurty.

Petr Šváb   17.01.2022 - Víkendové turnaje žáků a dorostu

V sobotu jsme bojovali na více frontách. Kromě ligového áčka sváděli boje i naši žáci a dorostenci.
Na turnaji U15 v Holicích vybojovali prvenství ve čtyřhře dívek Jindřiška Andělová s Adélou Vrzáčkovou!! Adéla přidala ještě stříbro ve dvouhře a bronz v mixu a zkompletovala tak svoji medailovou sbírku. Ve čtyřhře dívek dokázala ještě získat bronz Markéta Kuncová spolu s tréninkovou partnerkou, teprve jedenáctiletou Aničkou Kábrtovou!! GRATULACE!!

Do Prahy na turnaj GP C U19 vyrazil Kryštof Sedláček s Matyášem Slavíkem. pro oba se jednalo o první starty v této kategorii a bylo to znát. Ve dvouhře ani čtyřhře do dalších kol nepostoupili, Matyáš ale zvládl alespoň svůj zápas o pořadí. Pro oba to bylo hlavně o sbírání zkušeností v této kategorii - MAKÁME DÁL!!

A konečně na druhou stranu republiky - do Brna se vydal Lukáš Patzák na turnaj kategorie U17 s označením D. Lukáš si přivezl nejenom body, ale především vítězství ze dvouhry a dvě stříbra z mixu a čtyřhry kluků. GRATULACE!!

Děkujeme za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v dalších turnajích!!

Václav Drašnar   10.01.2022 - GP C U17 Benátky nad Jizerou

V neděli 9.1.2022 vyrazili naši žáci a junioři na první turnaj nové sezóny. Jako startovací turnaj jsme vybrali GP C U17 v Benátkách nad Jizerou. Naši hráči překvapili, a přivezli medailové umístění v párových disciplínách. Největším překvapením byla finálová účast našich děvčat Adély Vrzáčkové a Jindřišky Andělové, když přes dvě vítězství dokázaly dokráčet až do finále a i přes porážku si odvážejí krásné stříbrné medaile. Bronzem je doplnili hoši, Lukáš Patzák a Matyáš Slavík, důležité je zejména jejich první vítězství nad dvojicí Titěra - Coufal. Ve smíšené čtyřhře se Lukášovi s Adélou podařilo postoupit do čtvrtfinále, Aďa si umístění zopakovala ještě ve dvouhře a stala se tak nejúspěšnější hráčkou naší výpravy. Lukáš, Matyáš ani Jindřiška své zápasy ve dvouhře nevyhrály, ale o motivaci do další části sezóny mají postaráno.

Václav Drašnar   


NAVRCHOLU.cz